OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy manualne oczyszczanie twarzy jest dobre dla Twojej skóry?

Manualne oczyszczanie twarzy przeprowadza się w gabinetach kosmetycznych. Celem zabiegu jest usunięcie z powierzchni skóry martwego naskórka, nadmiaru łoju, zaskórników, a także pozbycie się ropnych zmian. Sprawdźmy, czy metoda ręcznego oczyszczania twarzy ma więcej wad, czy zalet.

jak manualnie oczyszczać twarz

Manualne oczyszczanie twarzy - na czym polega?

Manualne oczyszczanie twarzy polega na ręcznym usuwaniu zaskórników, grudek i nadmiaru sebum. Zabieg wykonuje kosmetyczka lub kosmetolog. Po jego przeprowadzeniu skóra staje się wyraźnie odświeżona i łatwiej przyjmuje substancje aktywne zawarte w kosmetykach. Cała procedura trwa około 2 godzin i momentami może dawać mało przyjemne odczucia, co jest jej główną wadą. Zabieg przeprowadza się na twarzy, szyi i dekolcie, ale można także na ramionach i plecach.

Manualne oczyszczanie twarzy krok po kroku

1. Ręczne oczyszczanie twarzy rozpoczyna się od demakijażu mleczkiem lub pianką.
2. Kolejny krok to tonizowanie skóry przy pomocy toniku, dzięki temu odzyskuje ona prawidłowe ph.
3. Następnym krokiem jest wykonanie peelingu dobranego do rodzaju skóry, który usunie z jej powierzchni martwy naskórek.
4. W kolejnym etapie na twarz nakładana jest specjalna maseczka, która rozpulchnia skórę.
5. Później za pomocą wapozonu rozgrzewa się skórę ciepłą parą.
6. Następnie kosmetyczka ręcznie usuwa zaskórniki i niezapalne zmiany.
7. Kolejno przeprowadza się dezynfekcję z zastosowaniem darsonwalizacji, która dodatkowo łagodzi skórę po oczyszczaniu.
8. Na koniec na skórę nakłada się maskę nawilżająco-odżywczą (najczęściej na bazie glinki), a później odpowiedni krem do twarzy.

Efekty po zabiegu:

* czysta skóra bez zaskórników i krost,
* odświeżenie twarzy, skóra staje się delikatna i miękka w dotyku,
oczyszczenie zatkanych porów,
* usunięcie warstwy martwego naskórka,
* regulacja pracy gruczołów łojowych,
* skóra lepiej absorbuje substancje odżywcze zawarte w kosmetykach pielęgnacyjnych.

Komu polecany jest zabieg?

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki poleca się osobom, które mają skórę trądzikową, łojotokową lub tłustą. Może być również przeprowadzony na skórze normalnej i mieszanej w celu jej dokładnego oczyszczenia i wyeliminowania zaskórników czy grudek. Polecany jest dla osób w każdym wieku, zarówno kobietom i mężczyznom.

Wskazania:

* zaskórniki zamknięte i otwarte,
* skóra zanieczyszczona,
nadmiar sebum,
* poszarzała skóra,
* nierównomierny koloryt skóry,
* zmiany grudkowo-krostkowe.

Przeciwwskazania:

* stany zapalne skóry,
* opryszczka,
* skóra naczyniowa,
* tendencje do powstawania blizn,
* trądzik różowaty.

Manualne oczyszczanie twarzy przynosi dobre efekty, ale może niestety podrażnić naszą skórę. Tylko prawidłowo przeprowadzone daje pożądane rezultaty, w innym przypadku można doprowadzić nawet do zwiększenia stanu zapalnego. Jedynie doświadczony kosmetolog wie, jak przygotować skórę i następnie dokładnie ją oczyścić. Warto podkreślić, że nie powinno się wykonywać tego zabiegu zbyt często. Aby zachować piękną i oczyszczoną skórę na długo, ważna jest też codzienna pielęgnacja. Pamiętajmy, aby każdego dnia dokładnie oczyszczać skórę z resztek makijażu i używać kosmetyków odpowiednich dla jej potrzeb. Przynajmniej raz w tygodniu warto wykonać także peeling, który usunie nadmiar martwych komórek naskórka, a także pobudzi skórę do regeneracji. Doskonale sprawdzi się peeling Vichy Idéalia na noc. Produkt może być stosowany nawet do wrażliwej skóry, ponieważ posiada delikatne działanie złuszczające.

go to top