OK

OK Cancel

Thank you

Close

Olejek rycynowy na włosy — zastosowanie i efekty

Olejek rycynowy to substancja, która od dawna stosowana jest na przeróżne dolegliwości — od problemów skórnych, jak trądzik czy blizny, poprzez osłabione brwi i rzęsy, aż po... problemy trawienne. Ostatnio zyskuje on jednak popularność ze względu na jego zbawienny wpływ na nasze kosmyki. Obok roślinnych, olejowych odżywek, coraz częściej panie szukają bowiem naturalnych sposobów na porost włosów. Jednym z najskuteczniejszych jest właśnie bohater tego artykułu. Ale zacznijmy od początku…

Olejek rycynowy -zastosowanie i kilka słów o pochodzeniu

To cudowne remedium na wiele dolegliwości pozyskiwane jest z rośliny zwanej rącznikiem pospolitym (łac. Ricinus communis), rosnącej w Indiach oraz Afryce. Zasłynął on ze względu na swoje właściwości antybakteryjne i przeciwzapalne. Stosowany jest w celu:

  • zwalczania chorób skórnych — trądziku, rozstępów, poparzeń słonecznych, blizn, brodawek kurzajek, a nawet grzybicy,
  • niwelowania suchości skóry — także przy zmarszczkach mimicznych, potrafi bowiem zmiękczyć i nawilżyć skórę,
  • demakijażu i oczyszczania twarzy metodą OCM (Oil Cleansing Method) - jest to główny składnik mieszanki olejowej, niezależnie od typu cery i proporcji pozostałych olejków,
  • zażegnania infekcji skóry głowy — dzięki właściwościom grzybobójczym, a także umiejętności zwalczania patogenów i szkodliwych mikroorganizmów,
  • wzmocnienia i pogrubienia brwi i rzęs,
  • stymulacji porostu włosów, a także odżywienia ich i nawilżenia na długości,
  • w leczeniu rozmaitych dolegliwości, takich jak: artretyzm, bóle stawów, problemy z wątrobą czy zaparcia.

Skupmy się jednak na działaniu zewnętrznym. To właśnie dzięki jego doskonałemu wpływowi nie tylko na nasze kosmyki, ale też na skórę, zaleca się stosowanie olejku rycynowego na porost włosów. W końcu problem ich wypadania nierzadko związany jest z niewłaściwą pielęgnacją naszego skalpu. Codziennie pamiętamy o nawilżeniu skóry twarzy odpowiednim kremem — a co ze skórą głowy? Również problem z łupieżem, który wywoływany jest przez patologiczne mikroorganizmy, może mieć związek z przerzedzeniem naszej czupryny. Pamiętajmy — piękne i lśniący włosy biorą się ze zdrowej i zadbanej skóry głowy! - przypominają specjaliści Vichy.

Jak stosować olejek rycynowy na włosy — kilka słów o olejowaniu włosów

Olejowanie włosów olejkiem rycynowym właściwie nie różni się od tego z użyciem innego półproduktu. Jeśli jednak chcemy go wykorzystać, jako naturalny sposób na porost włosów, musimy być ostrożni. Dlaczego? Ponieważ nic w nadmiarze nie działa dobrze, szczególnie na żywą tkankę. Włos na długości jest martwy, przetrzymując na nim olej nieco zbyt długo, zaszkodzimy sobie mniej, niż nie zmywając go o czasie ze skalpu. Należy też pamiętać o zachowaniu równowagi w usuwaniu produktu — powinniśmy zmyć go bardzo dokładnie, jednak nie szamponem ze zbyt silnym detergentem — po co wymywać dobroczynne składniki, które olejek po sobie pozostawił? Zapamiętajcie najważniejsze zasady:

* olejek rycynowy na włosy — nakładamy na odsączone ręcznikiem lub suche, trzymamy od ok. 1 h, aż do kilku godzin — niektóre panie stosują go nawet na całą noc, trzeba jednak uważać, aby nie pobrudzić pościeli (olej jest dość gęsty), a także by nie spływał na skórę głowy — cała noc trzymania go na skalpie może nie być dla nas korzystna,
* olejek rycynowy na skórę głowy — wcieramy niewielką ilość w skalp, trzymamy ok. 20-30 i dokładnie zmywamy delikatnym szamponem - aby łatwiej było go usunąć możemy połączyć olejek rycynowy z innym o lżejszej konsystencji, np. jojoba albo z pestek winogron. Być może wasza skóra doskonale będzie tolerować nawet całonocne okłady, zacznijcie jednak od krótszego trzymania specyfiku - potem możecie spróbować stopniowo wydłużać procedurę.

Pamiętajcie — najważniejsza jest systematyczność!

Przeraża Was cała procedura? Zawsze możecie skorzystać ze skutecznych i sprawdzonych kosmetyków - jak Vichy Dercos Neogenic z innowacyjną cząsteczką Stemoxydine 5%, która pobudzi uśpione mieszki włosowe. Wybierzcie swój sposób na gęstą i bujną czuprynę!

go to top