SkinConsultCoachingVersion = V3 SCAI_PreSubscription = 0

Tydzień

1

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PERIMENOPAUZIE

SKINCONSULTAI CoachingVichy laboratoires

Tydzień 1

Vichy laboratoiresSKINCONSULTAI Coaching

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O PERIMENOPAUZIE

WITAMY W PROGRAMIE MENOCOACH

GRATULACJE! ZA CHWILĘ ROZPOCZNIESZ PROGRAM MENOCOACH DLA KOBIET W TRAKCIE PERIMENOPAUZY!

W TYM PIERWSZYM TYGODNIU ZACZNIJMY OD 3 CELÓW:

 • DOWIEDZ SIĘ, CZYM JEST PERIMENOPAUZA
 • OKREŚL NA NOWO SWÓJ CODZIENNY RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY SKÓRY
 • SPRÓBUJ WYKONAĆ TEN RYTUAŁ MASAŻU TWARZY 3 RAZY W TYGODNIU, ABY WZMOCNIĆ SWOJĄ SKÓRĘ.
Zobacz wideo

CZYM JEST PERIMENOPAUZA?

ZDROWIE KOBIET

Członkini zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Menopauzy (IMS), dr Marla Shapiro jest pracowniczką służby zdrowia, która szczególnie interesuje się zdrowiem kobiet.

Dowiedz się więcej o objawach perimenopauzalnych i ich wpływie na ciało i umysł.

JAKI JEST WPŁYW ZMIAN HORMONALNYCH NA TWOJĄ SKÓRĘ?

SKÓRA I EKSPOZOM – Środowisko, styl życia i zmiany hormonalne

Dermatolog z Kanady, dr Jennifer Beecker specjalizuje się w dermatologii medycznej, raku skóry oraz dermatologii kosmetycznej.

Dowiedz się, jaki wpływ mają zmiany hormonalne na skórę w okresie perimenopauzalnym i jak chronić swoją skórę na co dzień.

RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY NEOVADIOL W OKRESIE PERIMENOPAUZY

ROZWIĄZANIE OD VICHY

Aby odpowiedzieć na specyficzne potrzeby skóry w okresie perimenopauzalnym, Laboratoria Vichy opracowały rytuał pielęgnacyjny składający się z serum i kremów NEOVADIOL Perimenopauza.

Przebadany klinicznie przez dermatologów; jego skuteczność została przetestowana na kobietach w okresie perimenopauzalnym o wrażliwej skórze.

TYDZIEŃ 1.
MÓJ RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY
PODCZAS PERIMENOPAUZY

Frédérique Labatut,
Dyrektorka Naukowa Vichy Laboratoires

Przeczytaj więcej

MÓJ RYTUAŁ PIELĘGNACJI SKÓRY W OKRESIE PERIMENOPAUZALNYM

Formuły NEOVADIOL Perimenopauza są bogate w skuteczne składniki aktywne, które odpowiadają specyficznym potrzebom Twojej skóry w okresie perimenopauzalnym.

Aby niwelować widoczne oznaki starzenia spowodowane wahaniami estrogenu i kortyzolu w okresie perimenopauzy, formuły serum i kremów NEOVADIOL zawierają skuteczny duet silnych składników aktywnych: ekstrakt z kasji i proksylan pochodzenia roślinnego, o działaniu przywracającym skórze gęstość i jędrność.

Aby przywrócić skórze jędrność i zrekompensować codzienną utratę kwasu hialuronowego, nasz rytuał pielęgnacji skóry w okresie perimenopauzalnym został wzbogacony kwasem hialuronowym.

KROK 1 – OCZYSZCZANIE

VICHY PURETÉ THERMALE DEMAKIJAŻ 3w1

Oczyszcza skórę z cząsteczek zanieczyszczeń, dokładnie usuwa makijaż z twarzy i oczu, a zarazem tonizuje skórę i zapewnia ukojenie skóry bez jej wysuszenia.

KROK 2 – PRZYGOTOWANIE

NEOVADIOL MENO 5 DWUFAZOWE SERUM

Reaktywuje 5 mechanizmów skórnych: jędrność, przebarwienia, rozświetlenie, zmarszczki, suchość

 1. -13% wiotczenia skóry (4)
 2. -22% przebarwień (1)
 3. +61% lipidów naskórkowych (3)
 4. -12% zmarszczek (4)
 5. +14% blasku(1)

KROK 3 – UTRZYMUJ CODZIENNE NAWILŻENIE I ZAPEWNIJ SKÓRZE UKOJENIE

PRZYWRACAJĄCE GĘSTOŚĆ SKÓRY KREMY NA DZIEŃ I NA NOC NEOVADIOL PERIMENOPAUZA

Reaktywuje mechanizmy skórne podczas perimenopauzy:

 • +17% gęstości (5)
 • -28% zmarszczek (5)
 • -50% suchości skóry (5)

STEP 4 – CODZIENNA OCHRONA SKÓRY

CAPITAL SOLEIL UV AGE DAILY SPF50+

Jest to niezbędny, ostatni krok w codziennej pielęgnacji skóry przez cały rok. Lekka, oddychająca konsystencja w połączeniu z zaawansowaną technologią ochrony przeciwsłonecznej zapewnia jednolite, niewidoczne krycie, które nie pozostawia białej warstwy ani lepkiej powłoki.

(1) Ocena kliniczna - 42 kobiety po 2 miesiącach, (2) Test aparaturowy - redukcja rozmiaru przebarwień - 41 kobiet po 2 miesiącach, (3) Formuła opracowana z użyciem lipidów, aby zrekompensować zmniejszenie produkcji sebum w czasie menopauzy, (4) Ocena kliniczna - 41 kobiet po 2 miesiącach, (5) Ocena kliniczna - 220 kobiet po 3 miesiącach

FRÉDÉRIQUE LABATUT

DYREKTOR NAUKOWA VICHY LABORATOIRES

“ZNAJDŹ ODPOWIEDNI RYTUAŁ PIELĘGNACJI SKÓRY Z WŁAŚCIWYMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI, ABY ZADBAĆ O ZDROWY WYGLĄD SWOJEJ SKÓRY W OKRESIE PERIMENOPAUZALNYM.”

OKREŚL NA NOWO SWOJE NAWYKI ZWIĄZANE Z NOWYM RYTUAŁEM NA TWARZ

Twarz ma 57 mięśni, które należy stymulować lub rozluźniać. Instruktorka jogi twarzy Aurelia del Sol łączy ćwiczenia oddechowe, masaż i akupresurę, aby dzień po dniu móc cieszyć się coraz piękniejszą skórą.
To twoja chwila, ciesz się nią!

Znajdź wygodną pozycję. Weź głęboki wdech, a następnie wydech. Podążaj za naszą instruktorką!

PERIMENOPAUZA BEZ PAUZY!

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO ZDROWIA

Przez cały ten okres twoje ciało przechodzi wiele zmian biologicznych i klinicznych. Zrozumienie i jak najwcześniejsze rozpoznanie tych zmian pomaga zapobiegać niedogodnościom, jakie one powodują oraz odpowiednio przygotować organizm na kolejne lata.

4 minut
czytania

TYDZIEŃ 1. WCHODZĄC W OKRES PERIMENOPAUZALNY Z HOLISTYCZNYM PODEJŚCIEM DO ZDROWIA

Dr Thierry Haag
Ginekolog

Przeczytaj więcej

WCHODZĄC W OKRES PERIMENOPAUZALNY Z HOLISTYCZNYM PODEJŚCIEM DO ZDROWIA

CZYM JEST PERIMENOPAUZA?

Okres perimenopauzalny odnosi się do czasu poprzedzającego zakończenie cykli menstruacyjnych, w którym występują zaburzenia hormonalne. Cykle zwykle mają tendencję do skracania się, chociaż nierzadko zdarza się, że się wydłużają. Nasilenie krwawienia miesiączkowego podlega temu samemu mechanizmowi, ponieważ może być zwiększone lub wręcz przeciwnie – zmniejszone. Pamiętaj, że jeśli owulacja jest głęboko zaburzona w okresie perimenopauzalnym, nie oznacza to, że nie możesz zajść w ciążę. Nie zmieniaj dotychczasowych nawyków, dopóki nie przejdziesz menopauzy.

Przez cały ten okres twoje ciało przechodzi wiele zmian biologicznych i klinicznych. Estrogeny produkowane przez jajniki od okresu dojrzewania stopniowo zanikają. W tym okresie kobiety mogą doświadczyć:

 • Hiperestrogenizm, który powoduje drażliwość, ból piersi, przyrost masy ciała oraz powiększenie obwodu brzucha
 • lub poprzez hipoestrogenizm, który wywołuje uderzenia gorąca, problemy ze snem, ogólne zmęczenie, utratę libido i obniżenie nastroju.

Ponieważ odgrywają one decydującą rolę w dobrym zdrowiu wielu narządów, ich zmiany wpływają na prawie każdą część ciała. Twoje kości, serce, piersi, mózg, układ moczowo-płciowy, skóra, włosy, a nawet paznokcie podlegają tym naturalnym zmianom. Jak najwcześniejsze poznanie i rozpoznanie tych mechanizmów pomaga zapobiegać niedogodnościom, jakie one powodują oraz odpowiednio przygotować organizm na kolejne lata.

KAŻDA MENOPAUZA JEST UNIKALNA

Ta faza perimenopauzalna, podobnie jak kolejne, różni się znacznie w zależności od aktywności zawodowej, struktury demograficzno-społecznej, stanu zdrowia fizycznego i psychicznego, a nawet rodzinnej historii klinicznej danej osoby. Każda z Was jest wyjątkowa i będzie odczuwać inaczej wpływ tych czynników. Dlatego konieczna jest rozmowa z Twoim lekarzem. W dzisiejszych czasach, oprócz regularnych i pełnych badań lekarskich, proste badanie krwi może określić prawdopodobieństwo wystąpienia objawów w najbliższym czasie. Ponieważ każdy objaw ma swoje leczenie lub rozwiązanie, farmakologiczne lub nie, wczesna identyfikacja zmian pomoże Ci wybrać strategię, która jest dla Ciebie najlepsza, aby ograniczyć, a czasem nawet uniknąć niepożądanych skutków.

6 WSKAZÓWEK, KTÓRE POMOGĄ CI PRZEJŚĆ PRZEZ OKRES PERIMENOPAUZALNY Z POGODĄ DUCHA

Menopauza nie jest chorobą. Jest to naturalny proces, którego każda kobieta doświadcza inaczej. Oto 6 wskazówek, jak poprawić swoje zdrowie, pewność siebie i dobre samopoczucie.

 1. Zdrowa dieta
  A co, jeśli okres perimenopauzalny stał się świetną okazją do ponownego odkrycia korzyści płynących ze zdrowego odżywiania? Zróżnicowana i zbilansowana dieta pomoże organizmowi przystosować się do nadchodzących zmian. Zdrowa dieta pomoże Ci kontrolować przyrost masy ciała. Zwiększa gęstość i nawilżenie skóry, jednocześnie dostarczając kościom minerałów i witamin, których może im brakować. Chroni układ sercowo-naczyniowy, a także przynosi korzyści w zmniejszaniu uderzeń gorąca i problemów ze snem.
 2. Ćwiczenia
  Regularne ćwiczenia wraz ze zdrową dietą pomogą Ci utrzymać prawidłową wagę. Pomaga to zmniejszyć uderzenia gorąca, redukuje ryzyko choroby wieńcowej, a także korzystnie wpływa na gęstość kości i skóry. Jeśli nie jesteś przyzwyczajona do aktywności fizycznej, otaczaj się innymi. To sprawi, że ta chwila będzie przyjemniejsza i zwiększy Twoją motywację i zaangażowanie.
 3. Pielęgnacja skóry
  Popraw gęstość i nawilżenie skóry, zwiększając spożycie pokarmów bogatych w witaminę E, D i omega 3. Ćwicz jak najwięcej i ciesz się zabiegami upiększającymi dostosowanymi do indywidualnych potrzeb Twojej skóry.
 4. Pozbycie się złych nawyków
  Palenie, a także spożywanie alkoholu wiąże się z licznymi chorobami przewlekłymi. Wiemy również, że palenie przyczynia się do wcześniejszego wystąpienia okresu perimenopauzalnego i wydłużenia okresu prowadzącego do menopauzy. Stwierdzono również, że spożywanie alkoholu ma wpływ na uderzenia gorąca, nocne poty i problemy ze snem.
  Niektóre inne proste nawyki i rutyna mogą złagodzić te ostatnie objawy. Na kilka godzin przed snem postaraj się odstawić wszelkie płyny, zwłaszcza kofeinę i alkohol. Unikaj ćwiczeń fizycznych wieczorem i zamiast spędzać czas przed niebieskim światłem smartfonu i tabletu, spróbuj zamknąć oczy i medytować.
 5. Dialog
  Menopauza nie jest chorobą. Powinnaś móc otwarcie o tym porozmawiać ze swoim partnerem, członkami swojej rodziny oraz lekarzem. Decydujące znaczenie ma poczucie bycia otoczona troską, wysłuchaną, zrozumianą i dobrze poinformowaną w tym pełnym zmian, naturalnym etapie Twojego życia.
 6. Badania lekarskie
  Okres okołomenopauzalny to prawdziwa okazja, aby dowiedzieć się więcej o swoim ciele. Z wiekiem nadszedł czas, aby wzmocnić się, upewniając się, że wszystkie środki zapobiegawcze, które możesz podjąć, są przestrzegane. Obejmuje to wszystko, od kontroli masy ciała, badania sromu i pochwy, ultrasonografii miednicy, densytometrii kości, oceny wątroby i mammografii po antykoncepcję, jeśli jest konieczna, a także wsparcie układu sercowo-naczyniowego. Twoje ciało jest najcenniejszym kapitałem, jaki posiadasz, a sposób, w jaki z nim postępujesz, jest decydujący. Menopauza jest zatem doskonałą okazją do zainwestowania i pogłębienia wiedzy na temat swojego organizmu i ogólnego stanu zdrowia. Wykorzystaj to!

DR THIERRY HAAG

GINEKOLOG, VICHY SPA

“6 WSKAZÓWEK, ABY POPRAWIĆ ZDROWIE, PEWNOŚĆ SIEBIE I SAMOPOCZUCIE W OKRESIE PERIMENOPAUZALNYM.”

Welcome to your program

This is your first week (of 4).
Let’s start with… some contents, if you don’t mind.