SkinConsultCoachingVersion = V3 SCAI_PreSubscription = 0

Tydzień

2

JAK PRZYWRÓCIĆ SKÓRZE GĘSTOŚĆ I POPRAWIĆ JEJ OWAL?

SKINCONSULTAI CoachingVichy laboratoires

Tydzień 2

Vichy laboratoiresSKINCONSULTAI Coaching

JAK PRZYWRÓCIĆ SKÓRZE GĘSTOŚĆ I POPRAWIĆ JEJ OWAL?

WITAMY W 2 TYGODNIU

CIESZYMY SIĘ, ŻE JESTEŚ Z POWROTEM! MAMY NADZIEJĘ, ŻE MIAŁAŚ WSPANIAŁY TYDZIEŃ. MOŻE WPROWADZIŁAŚ JUŻ NOWE NAWYKI DO TWOJEJ RUTYNY? CZY ZAUWAŻYŁAŚ CHOCIAŻ NIEWIELKIE ZMIANY?

OTO NASZE 3 CELE NA TEN TYDZIEŃ

 • DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO SKÓRA STRACI GĘSTOŚĆ I POJAWIA SIĘ NA NIEJ WIĘCEJ ZMARSZCZEK
 • WPROWADŹ ŁATWE ĆWICZENIA TWARZY 3 RAZY W TYGODNIU
 • WYBIERZ DIETĘ DOSTOSOWANĄ DO POTRZEB
Zobacz wideo

DLACZEGO SKÓRA TRACI GĘSTOŚĆ? DLACZEGO ZMARSZCZKI SĄ BARDZIEJ WIDOCZNE?

SKÓRA I EKSPOZOM – Środowisko, styl życia i zmiany hormonalne

Dermatolog z Kanady, dr Jennifer Beecker specjalizuje się w dermatologii medycznej, raku skóry oraz dermatologii kosmetycznej.

Dowiedz się, jaki wpływ mają zmiany hormonalne na skórę w okresie perimenopauzalnym i jak głęboko ją odżywić.

Dowiedz się, jaki wpływ mają zmiany hormonalne na skórę w okresie perimenopauzalnym i jak głęboko ją odżywić.

ROZWIĄZANIE OD VICHY

Aby odpowiedzieć na specyficzne potrzeby skóry w okresie perimenopauzalnym, Laboratoria Vichy opracowały rytuał pielęgnacyjny składający się z serum i kremów NEOVADIOL Perimenopauza.

Przebadany klinicznie przez dermatologów; jego skuteczność została przetestowana na kobietach w okresie perimenopauzalnym o wrażliwej skórze.

TYDZIEŃ 2
KREMY NA DZIEŃ I NA NOC DOPASOWANE DO POTRZEB SKÓRY PODCZAS PERIMENOPAUZY

Frédérique Labatut,
Dyrektorka Naukowa Vichy Laboratoires

Przeczytaj więcej

KREMY NA DZIEŃ I NA NOC NEOVADIOL PERIMENOPAUZA

Od 30 lat marka Vichy jest zaangażowana w badania nad menopauzą i skórą, stając się pionierem w dziedzinie pielęgnacji skóry w okresie menopauzy.

Aby przywrócić skórze jędrność i zrekompensować codzienną utratę kwasu hialuronowego, nasz rytuał pielęgnacji skóry w okresie perimenopauzalnym został wzbogacony kwasem hialuronowym.

Kremy na dzień lub na noc NEOVADIOL Perimenopauza nakładaj po zastosowaniu serum.

Każda formuła zawiera proksylan i ekstrakt z kasji, aby niwelować widoczny wpływ zmian hormonalnych na skórę, a także jest wzbogacona kwasem hialuronowym, który przywraca jędrność i elastyczność skóry.

 • NEOVADIOL UJĘDRNIAJĄCY KREM NA DZIEŃ PRZYWRACAJĄCY GĘSTOŚĆ SKÓRY
  Lekki krem na dzień przywracający gęstość
  o +17% (1) i ujędrniający skórę o +25% (1)
 • NEOVADIOL UJĘDRNIAJĄCY KREM NA NOC PRZYWRACAJĄCY GĘSTOŚĆ SKÓRY
  Świeży krem na noc
  dla zregenerowanej i widocznie wypoczętej skóry po przebudzeniu: zwiększa blask o +12% (1), zapewnia natychmiastowy efekt chłodzenia o -2,7°C (1), aby odświeżyć skórę w nocy.

(1) Ocena kliniczna - 220 kobiet po 3 miesiącach stosowania kremu na dzień Neovadiol Perimenopauza, (2) Ocena kliniczna - 24 kobiety po 2 miesiącach stosowania Neovadiol Perimenopauza na noc.

FRÉDÉRIQUE LABATUT

DYREKTOR NAUKOWA VICHY LABORATOIRES

“PRZYJRZYJMY SIĘ KREMOM NA DZIEŃ I NA NOC NEOVADIOL PERIMENOPAUZA. ICH FORMUŁY ZOSTAŁY WZBOGACONE KWASEM HIALURONOWYM.”

OKREŚL NA NOWO SWOJE NAWYKI ZWIĄZANE Z NOWYM RYTUAŁEM NA TWARZ

Twarz ma 57 mięśni, które należy stymulować lub rozluźniać. Instruktorka jogi twarzy Aurelia del Sol łączy ćwiczenia oddechowe, masaż i akupresurę, aby dzień po dniu móc cieszyć się coraz piękniejszą skórą.
To twoja chwila, ciesz się nią!

Znajdź wygodną pozycję. Weź głęboki wdech, a następnie wydech. Podążaj za naszą instruktorką!

PERIMENOPAUZA BEZ PAUZY!

HOLISTYCZNE PODEJŚCIE DO ZDROWIA

Przez cały ten okres twoje ciało przechodzi wiele zmian biologicznych i klinicznych. Zrozumienie i jak najwcześniejsze rozpoznanie tych zmian pomaga zapobiegać niedogodnościom, jakie one powodują oraz odpowiednio przygotować organizm na kolejne lata.

3 minut
czytania

TYDZIEŃ 2
WYBIERZ DIETĘ DOSTOSOWANĄ DO TWOICH POTRZEB W OKRESIE PERIMENOPAUZALNYM

Veronica Di Nardo
Dietetyczka

Przeczytaj więcej

DOSTOSOWANA DIETA W OKRESIE PERIMENOPAUZALNYM

DLACZEGO DOSTOSOWANA DIETA W OKRESIE PERIMENOPAUZALNYM?

W okresie perimenopauzalnym organizm inaczej zużywa energię i ma mniejsze dzienne zapotrzebowanie. Następuje utrata masy mięśniowej, przyrost masy ciała i zmiana rozmieszczenia tkanki tłuszczowej. Ponieważ każda z nas jest wyjątkowa, nasze ciało zareaguje na swój własny sposób na zmiany hormonalne.

Dlatego dzisiaj chcemy zwrócić Twoją uwagę na to, jak zdrowa dieta może pomóc Ci zapobiec zbytniemu przybraniu na wadze, ale także jak może pomóc w zmniejszeniu innych skutków menopauzy, takich jak: uderzenia gorąca, zaburzenia snu, wahania nastroju, starzenie się skóry, choroby serca czy utrata masy kostnej.

Bardzo proste narzędzia mogą sprawić, że będziesz przeżywać ten okres z większym spokojem. Zacznijmy od uniwersalnych wskazówek, które pasują do nas wszystkich!

 • Jedz zdrowe i ekologiczne produkty w każdym posiłku:
  • Staraj się jeść co najmniej 5 porcji owoców i warzyw.
  • Występujące głównie w rybach, owocach i warzywach, witaminy C, D, K oraz wapń są zalecane do utrzymania zdrowych kości.
 • Unikaj alkoholu i kofeiny oraz wybieraj produkty o niskiej zawartości cukrów dodanych, tłuszczów nasyconych i sodu.
 • Niech woda stanie się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem: pij co najmniej 1,5 litra dziennie.
 • Wykonuj codziennie ćwiczenia fizyczne.

Te nawyki nie tylko zapobiegną przyrostowi masy ciała, ale będą również korzystne dla największego organu Twojego ciała: skóry.
 

JAK WZMOCNIĆ SYNTEZĘ KOLAGENU I KWASU HIALURONOWEGO PRZEZ WŁAŚCIWE ODŻYWIANIE?

Z powodu spadku poziomu estrogenu i wzrostu kortyzolu zmarszczki stają się bardziej widoczne, a skóra traci elastyczność. Jednak spożycie określonych produktów może zmniejszyć te efekty.

 1. Kolagen składa się z różnych aminokwasów, ale glicyna, prolina i lizyna to te, które znajdujemy w większych proporcjach. Zwiększają syntezę kolagenu w skórze i zapobiegają starzeniu się skóry. Znajdziesz je w białkach zwierzęcych, takich jak produkty mleczne, jaja czy owoce morza, ale także w warzywach, takich jak komosa ryżowa i grzyby.
 2. Ściśle związane z funkcją barierową skóry, kwasy Omega 3 ochronią Cię również przed wysuszeniem, stanem zapalnym, swędzeniem skóry, a nawet uszkodzeniem słonecznym. Można je znaleźć w łososiu, orzechach, pstrągu, siemieniu lnianym, oleju rzepakowym czy soi.
 3. Witamina C jest niezbędna do syntezy kolagenu. Znajdziesz ją we wszystkich owocach cytrusowych, takich jak pomarańcze, cytryny czy mandarynki, ale także w dużych ilościach w kiwi i truskawkach oraz w zielonych warzywach, takich jak brokuły i szpinak.
 4. Spożywanie produktów bogatych w witaminę D, takich jak tłuste ryby np. pstrąg lub pieczarek, zapobiega suchości skóry i pobudza proliferację komórek skóry.
 5. Istnieje ścisły związek między cukrem i niektórymi metodami przetwarzania żywności a starzeniem się skóry. Mechanizmy są związane z końcowymi produktami zaawansowanej glikacji (AGE), a ich gromadzenie przyspiesza starzenie się skóry. Wybierz odpowiednie węglowodany!
  • Wybieraj produkty pełnoziarniste i żywność o niskiej zawartości cukru.
  • Unikaj smażonego, grillowanego lub pieczonego jedzenia i wybieraj gotowane w wodzie czy na parze lub surowe jedzenie.
 6. Minerały takie jak miedź, krzem, mangan, żelazo są również potrzebne do syntezy kolagenu. Znajdziesz je w wątróbce, ostrygach, szpinaku, roślinach strączkowych i czerwonym mięsie. Ponieważ substancje antyodżywcze (znajdujące się głównie w warzywach) zmniejszają wchłanianie składników mineralnych, można dezaktywować ich działanie poprzez namaczanie lub gotowanie żywności przed jedzeniem.

KORZYSTNY WPŁYW DOSTOSOWANEJ DIETY NA OBJAWY MENOPAUZY

Jak wspomniano na początku, zdrowa dieta nie tylko zniweluje widoczne oznaki starzenia się skóry, ale może też złagodzić objawy menopauzy. Oto kilka wskazówek, jak uniknąć uderzeń gorąca, jednego z najczęstszych objawów menopauzy.

 1. Antyoksydanty, takie jak witamina C i E, mogą zmniejszać objawy naczynioruchowe, takie jak uderzenia gorąca, jednocześnie poprawiając działanie układu odpornościowego.
 2. Unikaj dużych posiłków i pikantnych lub kwaśnych potraw przed snem. Zapobiegnie to uderzeniom gorąca i zapewni lepszą noc.
 3. Aby zapewnić sobie spokojną noc, unikaj kofeiny i alkoholu, zwłaszcza późnym popołudniem, i staraj się nie pić żadnych płynów na kilka godzin przed pójściem spać.

VERONICA DI NARDO

SPECJALISTKA OD ŻYWIENIA

“W OKRESIE PERIMENOPAUZALNYM ORGANIZM W INNY SPOSÓB WYKORZYSTUJE ENERGIĘ. KAŻDA KOBIETA JEST INNA, A CIAŁO REAGUJE NA TE ZMIANY WE WŁASNY SPOSÓB. ZACZNIJMY OD UNIWERSALNYCH WSKAZÓWEK.”

Welcome to your program

This is your first week (of 4).
Let’s start with… some contents, if you don’t mind.