SkinConsultCoachingVersion = V3 SCAI_PreSubscription = 0

Tydzień

1

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O POSTMENOPAUZIE

SKINCONSULTAI CoachingVichy laboratoires

Tydzień 1

Vichy laboratoiresSKINCONSULTAI Coaching

WSZYSTKO, CO MUSISZ WIEDZIEĆ O POSTMENOPAUZIE

WITAMY W PROGRAMIE MENOCOACH

GRATULACJE! ZA CHWILĘ ROZPOCZNIESZ PROGRAM MENOCOACH DLA KOBIET W TRAKCIE POSTMENOPAUZY!

W TYM PIERWSZYM TYGODNIU ZACZNIJMY OD 3 CELÓW:

 • DOWIEDZ SIĘ, CZYM JEST POSTMENOPAUZA
 • OKREŚL NA NOWO SWÓJ CODZIENNY RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY SKÓRY
 • SPRÓBUJ WYKONAĆ TEN RYTUAŁ MASAŻU TWARZY 3 RAZY W TYGODNIU, ABY WZMOCNIĆ SWOJĄ SKÓRĘ.
Zobacz wideo

CZYM JEST POSTMENOPAUZA?

ZDROWIE KOBIET

Członkini zarządu Międzynarodowego Towarzystwa Menopauzy (IMS), dr Marla Shapiro jest pracowniczką służby zdrowia, która szczególnie interesuje się zdrowiem kobiet.

Dowiedz się więcej o objawach postmenopauzalnych i ich wpływie na ciało i umysł.

JAKI JEST WPŁYW ZMIAN HORMONALNYCH NA TWOJĄ SKÓRĘ?

SKÓRA I EKSPOZOM – Środowisko, styl życia i zmiany hormonalne

Dermatolog z Kanady, dr Jennifer Beecker specjalizuje się w dermatologii medycznej, raku skóry oraz dermatologii kosmetycznej.

Dowiedz się, jaki wpływ mają zmiany hormonalne na skórę w okresie postmenopauzalnym i jak chronić ją na co dzień.

RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY NEOVADIOL W OKRESIE POSTMENOPAUZY

ROZWIĄZANIE OD VICHY

Aby odpowiedzieć na specyficzne potrzeby skóry w okresie postmenopauzalnym, Laboratoria Vichy opracowały rytuał pielęgnacyjny składający się z serum i kremów NEOVADIOL Postmenopauza. Formuły zostały przebadane klinicznie przez dermatologów, a ich skuteczność została przetestowana na kobietach w okresie postmenopauzalnym o wrażliwej skórze.

TYDZIEŃ 1.
MÓJ RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY
PODCZAS POSTMENOPAUZY

Frédérique Labatut,
Dyrektorka Naukowa Vichy Laboratoires

Przeczytaj więcej

MÓJ RYTUAŁ PIELĘGNACJI SKÓRY W OKRESIE POSTMENOPAUZALNYM

Formuły NEOVADIOL Perimenopauza są bogate w skuteczne składniki aktywne, które odpowiadają specyficznym potrzebom Twojej skóry w okresie postmenopauzalnym.

Aby niwelować widoczne oznaki starzenia spowodowane wahaniami estrogenu i kortyzolu w okresie perimenopauzy, formuły serum i kremów NEOVADIOL zawierają skuteczny duet silnych składników aktywnych: ekstrakt z kasji i proksylan pochodzenia roślinnego, o działaniu przywracającym skórze gęstość i jędrność.

Aby uzupełnić utratę lipidów, nasze dermokosmetyki do pielęgnacji skóry w okresie postmenopauzalnym zawierają kwasy omega 3-6-9, które głęboko odżywiają skórę.

KROK 1 – OCZYSZCZANIE

VICHY PURETÉ THERMALE DEMAKIJAŻ 3w1

Oczyszcza skórę z cząsteczek zanieczyszczeń, dokładnie usuwa makijaż z twarzy i oczu, a zarazem tonizuje skórę i zapewnia ukojenie skóry bez jej wysuszenia.

KROK 2 – PRZYGOTOWANIE

NEOVADIOL MENO 5 DWUFAZOWE SERUM

Reaktywuje 5 mechanizmów skórnych: jędrność, przebarwienia, rozświetlenie, zmarszczki, suchość

 1. -13% wiotczenia skóry (4)
 2. -22% age spots(2)
 3. +61% lipidów naskórkowych (3)
 4. -12% zmarszczek (4)
 5. +14% blasku(1)

KROK 3 – UTRZYMUJ CODZIENNE NAWILŻENIE I ZAPEWNIJ SKÓRZE UKOJENIE

NEOVADIOL POSTMENOPAUZA ODBUDOWUJĄCE KREMY NA DZIEŃ I NA NOC PRZECIW WIOTCZENIU SKÓRY

Reaktywuje mechanizmy skórne podczas perimenopauzy:

 • -25% wiotczenia skóry (5)
 • +17% gęstości (5)
 • -28% zmarszczek (5)

STEP 4 – CODZIENNA OCHRONA SKÓRY

CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY SPF 50+ to niezbędny ostatni krok w codziennym rytuale pielęgnacji skóry przez cały rok. Lekka, oddychająca konsystencja w połączeniu z zaawansowaną technologią ochrony przeciwsłonecznej zapewnia równomierne, niewidoczne krycie, które nie pozostawia białej warstwy ani lepkiej powłoki.

(1) Ocena kliniczna - 42 kobiety po 2 miesiącach, (2) Test aparaturowy - redukcja rozmiaru przebarwień - 41 kobiet po 2 miesiącach, (3) Formuła opracowana z użyciem lipidów, aby zrekompensować zmniejszenie produkcji sebum w czasie menopauzy, (4) Ocena kliniczna - 41 kobiet po 2 miesiącach, (5) Ocena kliniczna - 219 kobiet po 3 miesiącach stosowania kremu Neovadiol Postmenopauza na dzień

FRÉDÉRIQUE LABATUT

DYREKTOR NAUKOWA VICHY LABORATOIRES

“W OKRESIE POSTMENOPAUZY ZNAJDŹ ODPOWIEDNI RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY Z ODPOWIEDNIMI SKŁADNIKAMI AKTYWNYMI, ABY POMÓC POPRAWIĆ ZDROWIE SWOJEJ SKÓRY”

OKREŚL NA NOWO SWOJE NAWYKI ZWIĄZANE Z NOWYM RYTUAŁEM NA TWARZ

Twarz ma 57 mięśni, które należy stymulować lub rozluźniać. Instruktorka jogi twarzy Aurelia del Sol łączy ćwiczenia oddechowe, masaż i akupresurę, aby dzień po dniu móc cieszyć się coraz piękniejszą skórą.
To twoja chwila, ciesz się nią!

Znajdź wygodną pozycję. Weź głęboki wdech, a następnie wydech. Podążaj za naszą instruktorką!

POSTMENOPAUZA BEZ PAUZY!

HOLISTYCZNA PRAKTYKA ZDROWOTNA

Przez cały ten okres twoje ciało przechodzi wiele zmian biologicznych i klinicznych. Zrozumienie i jak najwcześniejsze rozpoznanie tych zmian pomaga zapobiegać niedogodnościom, jakie one powodują oraz odpowiednio przygotować organizm na kolejne lata.

3 minut
czytania

TYDZIEŃ 1. WCHODZĄC W OKRES POSTMENOPAUZALNY Z HOLISTYCZNYM PODEJŚCIEM DO ZDROWIA

Dr Thierry Haag
Ginekolog

Przeczytaj więcej

WCHODZĄC W OKRES POSTMENOPAUZALNY Z HOLISTYCZNYM PODEJŚCIEM DO ZDROWIA

CZYM JEST POSTMENOPAUZA?

Okres postmenopauzalny to okres rozpoczynający się rok po ostatniej miesiączce. Na tym etapie jajniki przestają uwalniać komórki jajowe i wytwarzać większość estrogenu.

Objawy występujące przed menopauzą będą się od teraz różnić pod względem nasilenia, intensywności lub częstotliwości. U niektórych osób mogą być łagodne, podczas gdy u innych mogą być odczuwane mocniej. Zdarza się nawet, że objawy nigdy wcześniej nie występujące przed menopauzą pojawiają się nagle podczas tej nowej fazy, w którą wchodzisz. Główna różnica między okresem perimenopauzalnym a okresem postmenopauzalnym polega na tym, że ten drugi trwa całe życie. Dlatego zmiany w organizmie należy postrzegać w znacznie dłuższym okresie. Aby zapobiec krótko-, średnio- i długoterminowym skutkom, niezbędne są dokładne i regularne konsultacje z kompetentnym lekarzem, aby bezpiecznie i pewnie stawić czoła temu nowemu etapowi życia, który jest całkowicie naturalny.

SKUTKI KRÓTKOTERMINOWE

Skutki krótkoterminowe są zazwyczaj, choć nie zawsze, takie, jakich doświadczyłaś w okresie perimenopauzalnym. Nocne poty, uderzenia gorąca, problemy ze snem lub utrata libido w tej fazie są nieprzewidywalne i będą od czasu do czasu wpływać na Ciebie inaczej. W niektórych przypadkach leczenie niefarmakologiczne (zdrowa dieta, ćwiczenia fizyczne, zioła, odstawienie alkoholu i tytoniu itp.) może nie wystarczyć. W takim przypadku rozmowa z lekarzem może skłonić Cię do wybrania hormonalnej terapii zastępczej (HTZ), która w niektórych przypadkach może być bardzo pomocna.

ŚREDNIOTERMINOWE SKUTKI

 • Rozmieszczenie tkanki tłuszczowej

Aby kompensować utratę estrogenu produkowanego przez jajniki, organizm stymuluje nadnercza, które zwiększają tkankę tłuszczową, w której produkowane są estrogeny. Dlatego często obserwujemy rozmieszczenie tkanki tłuszczowej szczególnie w okolicy brzucha i pośladków. Nie panikuj, zdrowa, zróżnicowana i proporcjonalna dieta pomoże Twojemu organizmowi przystosować się do tych zmian, dzięki czemu poczujesz się lepiej i zdrowiej.

 • Zaburzenia układu moczowo-płciowego

Utrata estrogenów czasami prowadzi do zaniku tkanek sromu i pochwy, czego konsekwencją jest suchość i dyskomfort pochwy, częste i nagłe parcie na mocz, a czasem nawet wysiłkowe nietrzymanie moczu (wyciek moczu w momentach aktywności fizycznej). Zmiany te mogą również wpływać na florę pochwy, a tym samym zwiększać ryzyko zachorowania na grzybicę, zapalenie pochwy lub liszaj płaski. Na szczęście odpowiednie ćwiczenia i zabiegi dermatologiczne mogą zapobiec wszystkim tym skutkom. W większości przypadków dobra profilaktyka i regularna obserwacja zapewnią wszystkie potrzebne narzędzia.

 • Starzenie się i zaburzenia skóry

30% kolagenu znajdującego się w skórze zostanie utracone w ciągu pierwszych pięciu lat po menopauzie. Wpłynie to bezpośrednio na Twoją skórę, włosy i paznokcie. Możesz jednak poprawić gładkość i nawilżenie skóry, zwiększając spożycie pokarmów bogatych w witaminę E, D i kwasy omega 3. Możesz także ćwiczyć jak najwięcej i zafundować sobie zabiegi pielęgnacyjne, które zdecydowanie ograniczą te zmiany.

DŁUGOTERMINOWE SKUTKI

 • Problemy mięśniowo-szkieletowe

Objawy ze strony układu mięśniowo-szkieletowego charakteryzujące się bólem pleców, złamaniami spowodowanymi drobnymi urazami, zmniejszonym wzrostem i ograniczoną mobilnością są częste z powodu osteoporozy. W dzisiejszych czasach osteoporozie łatwo jest zapobiegać. Częste ćwiczenia fizyczne wraz z odpowiednią podażą wapnia i witaminy D pozwalają uniknąć większości zagrożeń. Jeśli to nie wystarczy, nadal istnieją pewne swoiste metody leczenia.

 • Choroby układu sercowo-naczyniowego

Estrogeny odgrywają decydującą rolę w ochronie serca i całego układu sercowo-naczyniowego. Wraz ze spadkiem ich poziomu wzrasta ryzyko nadciśnienia, złego cholesterolu i udaru mózgu. Najlepszym sposobem zapobiegania tym zagrożeniom jest zdrowa dieta, regularne ćwiczenia i rezygnacja ze złych nawyków, takich jak palenie tytoniu i spożywanie alkoholu.

Dla każdego objawu istnieje rozwiązanie – czy to farmakologiczne, czy też inne. A ponieważ każda z Was jest wyjątkowa, te rozwiązania będą całkowicie zależeć od konkretnych potrzeb i Twoich chęci. Niezależnie od dokonanego wyboru, musi on być zindywidualizowany – i właśnie tego dowiesz się dzięki stałym wskazówkom i wsparciu swojego lekarza.

DR THIERRY HAAG

GINEKOLOG, VICHY SPA

“OKRES POSTMENOPAUZALNY JEST STAŁYM ETAPEM. DLATEGO ZMIANY W TWOIM ORGANIZMIE MUSZĄ BYĆ POSTRZEGANE W ZNACZNIE DŁUŻSZYM OKRESIE.”

Welcome to your program

This is your first week (of 4).
Let’s start with… some contents, if you don’t mind.