SkinConsultCoachingVersion = V3 SCAI_PreSubscription = 0

Tydzień

2

JAK UZUPEŁNIĆ UTRACONĄ WARSTWĘ LIPIDOWĄ?

SKINCONSULTAI CoachingVichy laboratoires

Tydzień 2

Vichy laboratoiresSKINCONSULTAI Coaching

JAK UZUPEŁNIĆ UTRACONĄ WARSTWĘ LIPIDOWĄ?

WITAMY W 2 TYGODNIU

CIESZYMY SIĘ, ŻE JESTEŚ Z POWROTEM! MAMY NADZIEJĘ, ŻE MIAŁAŚ WSPANIAŁY TYDZIEŃ. MOŻE WPROWADZIŁAŚ JUŻ NOWE NAWYKI DO TWOJEJ RUTYNY? CZY ZAUWAŻYŁAŚ CHOCIAŻ NIEWIELKIE ZMIANY?

OTO NASZE 3 CELE NA TEN TYDZIEŃ:

 • DOWIEDZ SIĘ, DLACZEGO SKÓRA JEST BARDZIEJ SUCHA W OKRESIE POSTMENOPAUZY
 • WPROWADŹ ŁATWE ĆWICZENIA TWARZY 3 RAZY W TYGODNIU
 • WYBIERZ DIETĘ DOSTOSOWANĄ DO POTRZEB
Zobacz wideo

DLACZEGO SKÓRA JEST BARDZIEJ SUCHA PODCZAS POSTMENOPAUZY?

SKÓRA I EKSPOZOM – Środowisko, styl życia i zmiany hormonalne

Dermatolog z Kanady, dr Jennifer Beecker specjalizuje się w dermatologii medycznej, raku skóry oraz dermatologii kosmetycznej.

Dowiedz się, jaki wpływ mają hormony na skórę w okresie perimenopauzalnym i jak chronić ją każdego dnia.

RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY NEOVADIOL W OKRESIE POSTMENOPAUZY

ROZWIĄZANIE OD VICHY

Aby odpowiedzieć na specyficzne potrzeby skóry w okresie postmenopauzalnym, Laboratoria Vichy opracowały rytuał pielęgnacyjny składający się z serum i kremów NEOVADIOL Postmenopauza. Formuły zostały przebadane klinicznie przez dermatologów, a ich skuteczność została przetestowana na kobietach w okresie postmenopauzalnym o wrażliwej skórze.

TYDZIEŃ 2
KREMY NA DZIEŃ I NA NOC DOPASOWANE DO POTRZEB SKÓRY PODCZAS POSTMENOPAUZY

Frédérique Labatut,
Dyrektorka Naukowa Vichy Laboratoires

Przeczytaj więcej

KREMY NA DZIEŃ I NA NOC NEOVADIOL POSTMENOPAUZA

Od 30 lat marka Vichy jest zaangażowana w badania nad menopauzą i skórą, stając się pionierem w dziedzinie pielęgnacji skóry w okresie menopauzy.

Aby uzupełnić utratę lipidów, nasze dermokosmetyki do pielęgnacji skóry w okresie postmenopauzalnym zawierają kwasy omega 3-6-9, które głęboko odżywiają skórę.

Kremy na dzień lub na noc NEOVADIOL Postmenopauza nakładaj po zastosowaniu serum.

Każda formuła zawiera proksylan i ekstrakt z kasji, aby niwelować widoczny wpływ zmian hormonalnych na skórę, a także jest wzbogacona o antyoksydacyjny niacynamid (witamina B3) i witaminy Cg-E oraz odżywcze kwasy Omega 3-6-9.

 • NEOVADIOL ODBUDOWUJĄCY KREM NA DZIEŃ PRZECIW WIOTCZENIU SKÓRY
  Odżywczy krem na dzień redukujący wiotczenie skóry o -25% (1) i poprawiający gęstość o +17% (1)
 • NEOVADIOL ODBUDOWUJĄCY KREM NA NOC PRZECIW WIOTCZENIU SKÓRY
  Komfortowy krem na noc poprawiający sprężystość skóry o +44% (2) i uzupełniający w 100% utratę warstwy lipidowej naskórka (1).

(1) Ocena kliniczna - 52 kobiety w wieku 54-65 lat po 3 miesiącach stosowania kremu Neovadiol Postmenopauza na dzień, (2) Ocena kliniczna - 52 kobiety po 1 miesiącu stosowania kremu Neovadiol Postmenopauza na noc

FRÉDÉRIQUE LABATUT

DYREKTOR NAUKOWA VICHY LABORATOIRES

“PRZYJRZYJMY SIĘ KREMOM NA DZIEŃ I NA NOC NEOVADIOL POSTMENOPAUZA. ICH FORMUŁY ZOSTAŁY WZBOGACONE O ODŻYWCZE KWASY OMEGA 3-6-9.”

MASAŻ TWARZY, ABY POPRAWIĆ ODŻYWIENIE SKÓRY

Twarz ma 57 mięśni, które należy stymulować lub rozluźniać. Instruktorka jogi twarzy Aurelia del Sol łączy ćwiczenia oddechowe, masaż i akupresurę. To Twoja chwila, wykorzystaj ją w pełni!

Znajdź wygodną pozycję. Weź głęboki wdech, a następnie wydech. Podążaj za naszą instruktorką!

POSTMENOPAUZA BEZ PAUZY!

HOLISTYCZNA PRAKTYKA ZDROWOTNA

Przez cały ten okres twoje ciało przechodzi wiele zmian biologicznych i klinicznych. Zrozumienie i jak najwcześniejsze rozpoznanie tych zmian pomaga zapobiegać niedogodnościom, jakie one powodują oraz odpowiednio przygotować organizm na kolejne lata.

3 minut
czytania

TYDZIEŃ 2
WYBIERZ DIETĘ DOSTOSOWANĄ DO TWOICH POTRZEB W OKRESIE POSTMENOPAUZALNYM

Veronica Di Nardo
Dietetyczka

Przeczytaj więcej

DOSTOSOWANA DIETA W OKRESIE POMENOPAUZALNYM

CZYM JEST POSTMENOPAUZA?

Zmiany obserwowane przed menopauzą będą teraz zróżnicowane pod względem nasilenia, intensywności czy częstotliwości i muszą być rozpatrywane w znacznie dłuższym okresie. Na szczęście zastosowanie odpowiedniej diety chroni przed przybieraniem na wadze i spadkiem masy mięśniowej, a także przed długofalowymi konsekwencjami, takimi jak utrata masy kostnej i choroby serca.

DLACZEGO DOSTOSOWANA DIETA W OKRESIE POSTMENOPAUZALNYM?

W okresie postmenopauzalnym organizm inaczej zużywa energię, a ponieważ różnimy się, nasz organizm zareaguje na skutki menopauzy na swój własny sposób. Zacznijmy jednak od uniwersalnych wskazówek, które będą odpowiednie dla każdej z nas i pomogą uchronić się przed niechcianym przybieraniem na wadze.

 • Jedz zdrowe i ekologiczne produkty w każdym posiłku:
  • Staraj się jeść co najmniej 5 porcji owoców i warzyw.
  • Występujące głównie w rybach, owocach i warzywach, witaminy C, D, K oraz wapń są zalecane do utrzymania zdrowych kości.
 • Unikaj alkoholu i kofeiny oraz wybieraj produkty o niskiej zawartości cukrów dodanych, tłuszczów nasyconych i sodu.
 • Niech woda stanie się Twoim najlepszym sprzymierzeńcem: pij co najmniej 1,5 litra dziennie.
 • Wykonuj codziennie ćwiczenia fizyczne.

Wprowadzając te nawyki, będziesz w stanie osiągnąć zdrową wagę. Jest to również najlepszy sposób, aby zdecydowanie zmniejszyć ryzyko chorób serca i utraty masy kostnej w okresie postmenopauzalnym. Zmniejszenie produkcji estrogenów zwiększa resorpcję kości oraz zmniejsza wchłanianie wapnia. Można łatwo zapobiec utracie masy kostnej i skutkom osteoporozy, zaspokajając dzienne zapotrzebowanie na wapń i witaminę D. Produkty mleczne, takie jak mleko, jogurt i ser, a także wzbogacone soki, zielone warzywa liściaste i konserwy rybne będą Twoim najlepszym sprzymierzeńcem. Lignany, takie jak siemię lniane, brokuły czy orzechy nerkowca, również zmniejszą szybkie tempo utraty masy kostnej w pierwszych latach po menopauzie.

Nie mniej ważne jest to, aby być aktywną fizycznie w życiu codziennym.

Po pierwsze pomaga w utrzymaniu prawidłowej masy ciała, a tym samym zmniejsza ryzyko chorób serca. Po drugie, utrzymuje mocne kości, a po trzecie, sprawia, że czujesz się dobrze.

JAK POPRAWIĆ ODŻYWIENIE SKÓRY Z POMOCĄ KWASU OMEGA 3?

Współczesna zachodnia dieta zwiększyła spożycie kwasów Omega 6. Jednak kwasy Omega 6 muszą być dobrze zbilansowane z Omega 3, aby skóra mogła w pełni wykorzystać ich zalety.

Ściśle związane z funkcją bariery naskórkowej, strukturą błon, równowagą środowiska wewnętrznego i naprawą uszkodzeń, kwasy Omega 3 ochronią Cię przed wysuszeniem, stanem zapalnym, swędzeniem skóry lub uszkodzeniem słonecznym.

Dzienną dawkę Omega 3 wynoszącą 500 mg znajdziesz głównie w tłustych rybach, łososiu, jajach i konserwach rybnych. Jeśli jesteś wegetarianką, znajdziesz je w nasionach lnu, nasionach chia, soi czy orzechach włoskich.

Weź pod uwagę, że kwasy Omega 3 nie tylko pomogą Ci walczyć z oznakami starzenia się skóry, ale także pomogą zmniejszyć ryzyko chorób sercowo-naczyniowych, takich jak choroba wieńcowa.

DR VERONICA DI NARDO

SPECJALISTKA OD ŻYWIENIA

“WPROWADZENIE ODPOWIEDNIEJ DIETY PODCZAS POSTMENOPAUZY POZWOLI CI WEJŚĆ W TEN ETAP ŻYCIA Z PEWNOŚCIĄ SIEBIE”

Welcome to your program

This is your first week (of 4).
Let’s start with… some contents, if you don’t mind.