SkinConsultCoachingVersion = V3 SCAI_PreSubscription = 0

Tydzień

4

JAK ZREDUKOWAĆ PRZEBARWIENIA?

SKINCONSULTAI CoachingVichy laboratoires

Tydzień 4

Vichy laboratoiresSKINCONSULTAI Coaching

JAK ZREDUKOWAĆ PRZEBARWIENIA?

WITAMY W 4 TYGODNIU

JAK SIĘ MASZ DZISIAJ? CZY JESTEŚ GOTOWA, ABY ROZPOCZĄĆ NASZ OSTATNI TYDZIEŃ?

OTO NASZE 3 CELE NA TEN TYDZIEŃ:

  • DOWIEDZ SIĘ, CZYM SĄ PRZEBARWIENIA ZWIĄZANE ZE STARZENIEM SIĘ SKÓRY
  • ZNAJDŹ W TYGODNIU JEDNĄ CHWILĘ DLA SIEBIE NA RELAKS
  • DOWIEDZ SIĘ, JAK ZWIĘKSZYĆ NATURALNY BLASK SKÓRY I UJEDNOLICIĆ JEJ KOLORYT
Zobacz wideo

CZYM SĄ PRZEBARWIENIA ZWANE PLAMAMI STARCZYMI I JAK ICH UNIKNĄĆ?

SKÓRA I EKSPOZOM – Środowisko, styl życia i zmiany hormonalne

Dermatolog z Kanady, dr Jennifer Beecker specjalizuje się w dermatologii medycznej, raku skóry oraz dermatologii kosmetycznej.

Dowiedz się, jaki wpływ mają zmiany hormonalne na skórę w okresie postmenopauzalnym i jak korygować przebarwienia związane ze starzeniem się skóry.

RYTUAŁ PIELĘGNACYJNY NEOVADIOL W OKRESIE POSTMENOPAUZY

ROZWIĄZANIE OD VICHY

Aby odpowiedzieć na specyficzne potrzeby skóry w okresie postmenopauzalnym, Laboratoria Vichy opracowały rytuał pielęgnacyjny składający się z serum i kremów NEOVADIOL Postmenopauza.

Przebadany klinicznie przez dermatologów; jego skuteczność została przetestowana na kobietach w okresie postmenopauzalnym o wrażliwej skórze.

TYDZIEŃ 4
ZREDUKUJ PRZEBARWIENIA Z DWUFAZOWYM SERUM MENO 5 I UV-AGE DAILY

Frédérique Labatut,
Dyrektorka Naukowa Vichy Laboratoires

Przeczytaj więcej

Koryguj przebarwienia z SERUM MENO 5 i CAPITAL SOLEIL UV AGE DAILY

W okresie menopauzy chronologiczne starzenie się skóry, ekspozycja na promieniowanie UV i zmiany hormonalne zmieniają ochronę antyoksydacyjną skóry. Przebarwienia stają się bardziej widoczne.

NEOVADIOL MENO 5 DWUFAZOWE SERUM

Aby zredukować przebarwienia, stosuj dwufazowe serum NEOVADIOL MENO 5 rano i wieczorem przed nałożeniem kremu. Dobrze wstrząśnij przed użyciem. Formuła serum została wzbogacona o antyoksydacyjny niacynamid, witaminy Cg i E, które przywracają blask, oraz kwas glikolowy, który wygładza i ujednolica koloryt skóry.

  • -22% przebarwień (1)

(1) Test aparaturowy - redukcja rozmiaru przebarwień - 41 kobiet po 2 miesiącach.s

CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY SPF 50+

Aby zapobiec ich pojawieniu się, stosuj codziennie ochronę przeciwsłoneczną UVA i UVB.

Ponad 80% oznak starzenia się skóry jest spowodowanych codziennym promieniowaniem UV i zanieczyszczeniami (2). CAPITAL SOLEIL UV-AGE DAILY to zaawansowany krem do twarzy o wysokiej ochronie SPF 50+ i płynnej konsystencji, który pomaga chronić skórę przed uszkodzeniami spowodowanymi promieniowaniem UV i zanieczyszczeniami, jednocześnie zwalczając istniejące oznaki fotostarzenia.

Jest to niezbędny, ostatni krok w codziennej pielęgnacji skóry przez cały rok. Lekka, oddychająca konsystencja w połączeniu z zaawansowaną technologią ochrony przeciwsłonecznej zapewnia jednolite, niewidoczne krycie, które nie pozostawia białej warstwy ani lepkiej powłoki.

(2) Flament, F. i in. (2013) Effect of the sun on visible clinical signs of ageing in Caucasian skin. Clinical, cosmetic and invest. dermatology. 6: 221 - 232.

FRÉDÉRIQUE LABATUT

DYREKTOR NAUKOWA VICHY LABORATOIRES

“PRZYJRZYJMY SIĘ NEOVADIOL SERUM MENO 5. JEGO DWUFAZOWA FORMUŁA ZOSTAŁA WZBOGACONA O NIACYNAMID (WITAMINA B3), WITAMINY CG i E ORAZ KWAS GLIKOLOWY.”

MASAŻ TWARZY, ABY ZNALEŹĆ CHWILĘ DLA SIEBIE I ZRELAKSOWAĆ SIĘ

Twarz ma 57 mięśni, które należy stymulować lub rozluźniać. Instruktorka jogi twarzy Aurelia del Sol łączy ćwiczenia oddechowe, masaż i akupresurę. To Twoja chwila, wykorzystaj ją w pełni!

Znajdź wygodną pozycję. Weź głęboki wdech, a następnie wydech. Podążaj za naszą instruktorką!

POSTMENOPAUZA BEZ PAUZY!

HOLISTYCZNA PRAKTYKA ZDROWOTNA

Przez cały ten okres twoje ciało przechodzi wiele zmian biologicznych i klinicznych. Zrozumienie i jak najwcześniejsze rozpoznanie tych zmian pomaga zapobiegać niedogodnościom, jakie one powodują oraz odpowiednio przygotować organizm na kolejne lata.

3 minut
czytania

TYDZIEŃ 4
JAK UNIKAĆ STRESU I NIEPOKOJU

Dr Thierry Haag
Ginekolog

Przeczytaj więcej

JAK UNIKNĄĆ STRESU I NIEPOKOJU

Chociaż niektóre osoby mogą odczuwać zmiany nastroju spowodowane zmianami hormonalnymi, zdecydowana większość odczuwa stres i niepokój w okresie menopauzy. Przyczyn jest wiele, ale ponieważ stres ma znaczący wpływ na zdrowie, jeśli jest długotrwały, należy go traktować jako kolejny objaw. Oto kilka wskazówek, jak poprawić swoje samopoczucie na tym naturalnym etapie życia.

Utrata estrogenów może bezpośrednio wpłynąć na nastrój. W niektórych przypadkach przejście menopauzy może prowadzić do nadczynności tarczycy, o której wiemy, że ma silny wpływ na odczuwane lęku. Ale częściej stres jest spowodowany zaburzeniami snu. Problemy ze snem, czasami spotęgowane przez uderzenia gorąca, kiedy występują przez dłuższy czas, mogą być główną przyczyną stresu.

Wprowadź zdrowe nawyki

Menopauza to świetna okazja, aby na nowo określić swoje cele zdrowotne i ponownie odkryć korzyści płynące ze zdrowego odżywiania. Zróżnicowana i zbilansowana dieta pomoże organizmowi przystosować się do nadchodzących zmian. Będzie chronić układ sercowo-naczyniowy, a także przyniesie korzyści związane ze zmniejszaniem uderzeń gorąca i problemów ze snem.

Na kilka godzin przed snem postaraj się odstawić wszelkie napoje, zwłaszcza zawierające kofeinę i alkohol. Unikaj ćwiczeń fizycznych wieczorem i zamiast spędzać czas przed niebieskim światłem smartfona i tableta, spróbuj zamknąć oczy i medytować.

Jednak niepokój niekoniecznie jest związany ze zmianami hormonalnymi. Wiemy, że przejście menopauzy często zbiega się ze zmianami w życiu. Opieka nad nastoletnimi dziećmi lub dzieci opuszczające dom, starzejący się rodzice, zmiany w karierze zawodowej lub problemy z partnerem wiążą się z przyrostem masy ciała, powstawaniem zmarszczek i zmianą stanu włosów czy utratą libido. Świadomość własnego starzenia się podczas radzenia sobie z poważnymi zmianami w życiu z pewnością nie jest czymś, z czym łatwo jest się pogodzić.

Rozpocznij rozmowę

Ogólnie rzecz biorąc, najlepszym sposobem zapobiegania utracie pewności siebie i izolacji jest otaczanie się ludźmi. Możliwość porozmawiania o tym, czy to z lekarzem, przyjaciółmi czy partnerem, jest warunkiem koniecznym do cennego kroku wstecz. Poświęcenie czasu na zrozumienie tego, co się z tobą dzieje, pozwoli ci edukować siebie i swoje otoczenie. Przekonasz się wtedy, że to nic innego jak naturalny etap w życiu każdej kobiety, który niesie ze sobą wiele nowych perspektyw.

DR THIERRY HAAG

GINEKOLOG, VICHY SPA

“PONIEWAŻ STRES MA ZNACZĄCY WPŁYW NA TWOJE ZDROWIE, JEŚLI JEST TRWAŁY, NALEŻY GO TRAKTOWAĆ JAKO KOLEJNY OBJAW.“

Welcome to your program

This is your first week (of 4).
Let’s start with… some contents, if you don’t mind.

Article title TODO

Article title TODO