OK

OK Cancel

Thank you

Close

3-dniowy zarost a krem nawilżający dla mężczyzn - jak stosować?

  • favoris

Moda na dłuższy zarost i bujną brodę u mężczyzn trwa nieprzerwanie od kilku lat. Czy jednak mężczyźni potrafią dbać o swój zarost w taki sposób, by stał się on się prawdziwym atutem ich wyglądu?

Zapuszczanie brody - jak dbać o zarost?

Zanim zarost przybierze oczekiwany przez nas kształt oraz gęstość, będzie musiało minąć kilka tygodni, podczas których rosnące włoski mogą wywoływać delikatne podrażnienie, swędzenie czy pieczenie skóry. Dlatego zapuszczając brodę warto przede wszystkim regularnie stosować odpowiednie kosmetyki o właściwościach nawilżających i łagodzących. Można w tym celu wyposażyć się w specjalne olejki łagodzące, przeznaczone bezpośrednio do pielęgnacji brody, lub intensywnie nawilżający krem do twarzy, który dobrze nawilży skórę, a przy tym zmiękczy zarost. Takie zadanie spełnia krem nawilżający Vichy Homme Idealizer dla mężczyzn na 3-dniowy zarost, który nawilża skórę i pomaga w zapanowaniu nad zarostem, a do tego pełni rolę kremu przeciwzmarszczkowego dla mężczyzn. Przy stosowaniu olejku do twarzy należy natomiast uważać, by nie aplikować go w zbyt dużej ilości, gdyż jego tłusta formuła może obciążać włoski.

Jak dbać o brodę? Jak stosować krem nawilżający?

Codzienne nawilżanie skóry z zarostem to wręcz obowiązek każdego mężczyzny, który chce pochwalić się bujną i atrakcyjnie wyglądającą brodą. Jednak przed nałożeniem kosmetyków nawilżających konieczne jest dokładne oczyszczenie twarzy oraz znajdującego się na niej zarostu.

Mycie brody powinno odbywać się przy pomocy specjalnie przeznaczonych do tego kosmetyków pielęgnacyjnych - nie należy stosować w tym celu zwykłego mydła, bowiem działa ono wysuszająco na skórę twarzy. Twarz warto dodatkowo przemyć profesjonalnym kosmetykiem do oczyszczania np. żelem lub tonikiem do mycia twarzy.

Po oczyszczaniu twarzy należy dokładnie osuszyć twarz, rozczesać zarost niewielkim grzebieniem, a następnie nałożyć odpowiedni krem nawilżający. Przy krótkim, 3-dniowym zaroście, aplikacja kremu powinna wyglądać tak jak zazwyczaj, jednak przy gęstej i dłuższej brodzie kosmetyk należy nakładać w taki sposób, by jego nawilżające i odżywcze składniki były w stanie przedostać się przez zarost do powierzchni skóry. Na koniec można nałożyć na brodę specjalną odżywkę, która ją wzmocni i pomoże w jej stylizacji.

Kosmetyki do twarzy dla mężczyzn i regularne przycinanie brody!

Włoski, które rosną na twarzy mężczyzny różnią się od włosów, które rosną na jego głowie - te na twarzy są zazwyczaj grubsze i mocniejsze. W związku z tym, przy zapuszczaniu brody, musimy pamiętać o regularnym przycinaniu zarostu, by szybciej nadać mu pożądany kształt. Brodę można przycinać samodzielnie przy pomocy nożyczek, trymera lub golarki elektrycznej bądź też zdecydować się na profesjonalną usługę strzyżenia brody u specjalisty. Pamiętajmy o tym, że zarost powinien być odpowiednio dopasowany do kształtu naszej twarzy czy chociażby fryzury, dlatego należy nadać mu taki kształt, aby pasował on w całości do naszego wyglądu i stylu.

Najczęściej czytane

Kosmetyki do golenia - co wybrać: pianka czy żel?

Pielęgnacja dla mężczyzn

Kosmetyki do golenia - co wybrać: pianka czy żel?

Pianka i żel do golenia to dwa podstawowe i najpopularniejsze kosmetyki do golenia. Sprawdź, po który produkt sięgnąć, aby właściwie usunąć zarost na twarzy oraz dowiedz się, jakie właściwości ma każdy z tych męskich kosmetyków do golenia!

Przeczytaj artykuł

go to top