OK

OK Cancel

Thank you

Close

4 Sprawdzone sposoby na krótkie rzęsy!

 • favoris

Krótkie rzęsy to problem wielu kobiet. Poznaj 4 sprawdzone i skuteczne sposoby na to, aby wydłużyć nawet bardzo krótkie rzęsy. Dowiedz się, co będzie najlepszym rozwiązaniem: odżywka do rzęs, serum, a może sztuczne rzęsy, bądź tusz o właściwościach wydłużających!

Krótkie rzęsy - jakie są tego przyczyny?

4 Sprawdzone sposoby na krótkie rzęsy!

Nie można martwić się tym, że rzęsy wypadają. To normalne i naturalne zjawisko, które jest zapisane w procesie kształtowania rzęs. Otóż pojedynczy włos musi wypaść, aby przygotować miejsce nowemu, zdrowszemu i w lepszej kondycji. Podobnie jest, jeśli chodzi o cykl wzrostu włosów na skórze głowy. Przyjmuje się, że rzęsy wypadają co około 3 tygodnie, jednak czas ten jest kwestią bardzo indywidualną. Problem pojawia się wówczas, gdy rzęsy wypadają o wiele częściej, a przez to nowo wyrastające rzęsy nie mają szansy całkowicie się wykształcić, przez co cały czas są krótkie. Wśród innych przyczyn krótkich rzęs wyróżnia się:
* problemy zdrowotne - różnego rodzaju choroby,
* niewłaściwą pielęgnację rzęs,
* zbyt agresywne wykonywanie demakijażu oczu,
* uwarunkowania genetyczne,
* niektóre badania okulistyczne, których skutkiem jest ,,wypalenie’’ rzęs, przez co się skracają.

Jak wydłużyć rzęsy?

4 Sprawdzone sposoby na krótkie rzęsy!

Rekomendowane produkty

 • OCZY I RZĘSY VICHY LIFTACTIV SERUM 10
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top