OK

OK Cancel

Thank you

Close

4 sprawdzone sposoby na likwidację przebarwień

  • favoris

Przebarwienia na skórze twarzy lub ciała to wyjątkowo nieestetyczny problem, z którym możemy mieć do czynienia m. in. po intensywnym opalaniu, przebytym trądziku czy w wyniku przyjmowania wybranych środków farmakologicznych. Całkowita likwidacja przebarwień nie jest łatwym zadaniem, jednak przy pomocy odpowiednich preparatów lub zabiegów kosmetycznych możemy wyraźnie rozjaśnić nasze plamy. Przedstawiamy zatem 4 sprawdzone sposoby na usuwanie przebarwień skórnych!

1. Wybielanie przebarwień - peeling na przebarwienia

4 sprawdzone sposoby na likwidację przebarwień

Jeżeli mamy do czynienia z płytkimi przebarwieniami skóry, próbę ich likwidacji warto rozpocząć od zabiegu złuszczania skóry przy pomocy wybranego peelingu. Płytkie i niezbyt rozległe przebarwienia możemy postarać się usunąć w warunkach domowych np. peelingiem na noc Vichy Idealia - tego typu produkt pozwoli nie tylko złuszczyć martwy naskórek, na którym znajdują się przebarwienia, ale też wyrównać koloryt skóry i przywrócić jej utracony blask. Jeśli jednak zmagamy się z przebarwieniami, które są zlokalizowane głęboko pod powierzchnią skóry, domowy peeling może okazać się niewystarczający, by uporać się z tym problemem - w takim przypadku warto rozważyć wykonanie głębokiego złuszczania skóry w gabinecie lekarskim lub kosmetycznym.

2. Rozjaśnianie przebarwień - krem na przebarwienia

4 sprawdzone sposoby na likwidację przebarwień

Likwidacja przebarwień przy pomocy peelingu może przynieść jeszcze lepsze efekty, jeśli połączymy go z zastosowaniem wybranego kremu na przebarwienia. Najlepiej, aby w jego składzie znalazło się odpowiednie stężenie kwasów owocowych i witaminy C, czyli substancji wykazujących właściwości wybielające. W tego typu kosmetykach warto też szukać kwasu kojowego lub hidrochinonu - substancji blokujących wytwarzanie melaniny w naskórku, której nadmiar stanowi bezpośrednią przyczynę przebarwień skórnych. Jeżeli krem w połączeniu z peelingiem nie przyniesie oczekiwanych rezultatów, oznacza to, że nasze przebarwienia wymagają zastosowania bardziej specjalistycznych zabiegów wykonywanych pod kontrolą specjalisty.

3. Laserowe usuwanie przebarwień

4 sprawdzone sposoby na likwidację przebarwień

Laserowe usuwanie przebarwień jest coraz popularniejszą metodą pozbywania się plam wynikających z intensywnego opalania, przebytego trądziku, wahań hormonalnych czy stosowania środków fotouczulających. Wiązka światła laserowego pozwala na głęboką odbudowę i regenerację skóry, a tym samym skuteczną likwidację przebarwień. Niestety, prawda jest taka, że nie każdy może poddać się laseroterapii - istnieje szereg różnych przeciwwskazań do przeprowadzania zabiegów laserowych, dlatego przed podjęciem leczenia wymagana jest konsultacja z lekarzem.

4. Pozostałe metody usuwania przebarwień u lekarza

4 sprawdzone sposoby na likwidację przebarwień

Istnieje jeszcze kilka innych metod likwidacji przebarwień takich, jak krioterapia czy mikrodermabrazja, które zazwyczaj wykonuje się w gabinetach medycyny estetycznej. Przed podjęciem jakichkolwiek działań warto jednak skonsultować ten problem z dermatologiem - specjalista ustali przyczynę przebarwień na skórze, a także dobierze najskuteczniejszą metodę ich usuwania. W tym przypadku bardzo ważne jest, by prawidłowo ocenić rodzaj i głębokość zmian, bowiem płytkie i głębokie zmiany wymagają zastosowania różnych metod. Trzeba też zaznaczyć, że nie wszystkie plamy jesteśmy w stanie całkowicie usunąć z powierzchni skóry - można je jednak rozjaśnić do takiego stopnia, by były one praktycznie niewidoczne.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top