OK

OK Cancel

Thank you

Close

5 sposobów na kurze łapki i gładką skórę twarzy!

 • favoris

Kurze łapki to pierwsza oznaka starzenia się skóry. Im wcześniej zaczniemy dbać o skórę wokół oczu, tym później się pojawią. W jaki sposób pielęgnować te najbardziej delikatne obszary twarzy?

Skąd się biorą kurze łapki?

Skóra wokół oczu jest bardzo cienka i delikatna i to właśnie dlatego na niej zmarszczki tworzą się najszybciej. Ma jedynie pół milimetra grubości, a na dodatek dolna część powiek pozbawiona jest gruczołów łojowych i potowych oraz podściółki tłuszczowej. Oznacza to, że jest wyjątkowo podatna na szkodliwe zewnętrzne czynniki, takie jak promieniowanie słoneczne i zanieczyszczenia środowiska, pod wpływem których powstają reaktywne formy tlenu (RFT niszczą składniki budulca skóry i pod ich wpływem staje się ona szara, matowa i wiotka). Na powstawanie kurzych łapek mają również wpływ czynniki wewnętrzne, takie jak predyspozycje genetyczne.

Sposoby na kurze łapki

Krem na zmarszczki pod oczami
Zmarszczki to naturalny efekt starzenia się skóry i nie da się przed nimi uchronić, jednak poprzez odpowiednią pielęgnację można znacznie spowolnić proces ich powstawania. Wraz z wiekiem zmniejsza się zawartość wody w tkankach, co powoduje zaburzenia przemiany materii i mechanizmów wymiany międzykomórkowej, dlatego podstawą w walce ze zmarszczkami wokół oczu jest nawilżanie. Krem na pierwsze zmarszczki pod oczami powinien zostać włączony do codziennej pielęgnacji już po 25. roku życia. Kosmetyki dedykowane skórze młodej mają zazwyczaj lekkie formuły i wykazują przede wszystkim działanie nawilżające, zaś preparaty do skóry dojrzałej dodatkowo odżywiają i zapobiegają pogłębianiu się istniejących już zmarszczek. Produktem o udowodnionym działaniu wygładzającym skórę wokół oczu i ust jest NEOVADIOL Gf Contours marki Vichy, przetestowany pod kontrolą dermatologiczną i okulistyczną.

Okulary przeciwsłoneczne z filtrem UV

Promieniowanie słoneczne działa destrukcyjnie na skórę, jednak powodowane przez nie uszkodzenia widoczne są zazwyczaj dopiero po kilku latach. Dzieje się tak dlatego, że UV docierają do głębszych warstw skóry, tzw. skóry właściwej, niszcząc stopniowo fibroblasty, które są odpowiedzialne za produkcję kolagenu i elastyny. Z czasem naskórek staje się pomarszczony, pojawiają się na nim plamy barwnikowe i zmarszczki. Aby zapobiec nieodwracalnym zniszczeniom w tkankach, należy chronić oczy wraz z okalającą je cienką skórą szkłami z filtrem UV.

Medycyna estetyczna

W ramach walki z kurzymi łapkami salony kosmetologiczne oferują szereg zabiegów. Jednym z najskuteczniejszych jest botoks, który blokuje wysyłanie impulsów z włókien nerwowych do mięśni, w rezultacie czego mięśnie przestają się kurczyć. Do równie popularnych należą mezoterapia, zabiegi laserowe oraz zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego. Niestety, choć pozwalają uzyskać zadowalające rezultaty, nie są trwałe – aby utrzymać efekt, należy je powtarzać.

Masaż okolic oczu

Masaż powinien stać się codziennym nawykiem. Rozluźnia napięte mięśnie i wpływa na lepsze ukrwienie skóry, dzięki czemu zmarszczki są mniej widoczne. Używając kremu nawilżającego, wykonujemy delikatne ruchy koliste opuszkami palców. Rozpoczynamy od wewnętrznego kącika oka i, masując górną powiekę, kończymy na kąciku zewnętrznym. Następnie czynność powtarzamy - od kącika zewnętrznego kierujemy się wzdłuż dolnej powieki do kącika wewnętrznego.

Długi, spokojny sen

Organizm posiada zdolności regeneracyjne, jednak większość z nich odbywa się podczas snu, dokładnie między godziną 24. a 6. W tym czasie komórki regenerują się nawet dziesięciokrotnie szybciej niż w ciągu dnia, usuwając wszelkie toksyny, a istotną rolę w tym procesie odgrywają hormony, m.in. hormon wzrostu GH. Brak odpowiedniej ilości snu uniemożliwia odnowę biologiczną organizmu, powoduje natomiast zwiększenie produkcji kortyzolu, hormonu stresu, który przyczynia się do rozpadu włókien kolagenowych, czyli w prostej drodze prowadzi do powstawania zmarszczek.

Rekomendowane produkty

 • Kontur Oczu i Ust. Wygładzający krem przywracający gęstość skóry VICHY NEOVADIOL
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top