OK

OK Cancel

Thank you

Close

50 twarzy wody

 • favoris

Woda kosmetyczna, tonik, tonik zmiękczający, esencja wodna… woda to podstawa. Zapoznajcie się z krótkim przeglądem wód w azjatyckich produktach do pielęgnacji skóry.

50 twarzy wody

Czym dokładnie są wody kosmetyczne? Na rynku jest ich wiele - różnią się postacią, działaniem na zmysły i nazwami. W szerokim kontekście termin ten obejmuje wszystkie balsamy do pielęgnacji skóry. Vichy, w swojej filozofii, uznaje trzy podstawowe rodzaje wód kosmetycznych:

Tonik jest szczególnie istotny, jeśli stosujesz makijaż lub masz skórę tłustą mieszaną. Usuwając nadmiar sebum oraz wszelkie pozostałości makijażu, który może zatykać pory, stanowi uzupełnienie zabiegów oczyszczających twarz. Po porannym i wieczornym oczyszczeniu twarzy nanoś go na skórę za pomocą płatka kosmetycznego, przesuwając nim delikatnie od środka twarzy na zewnątrz. Pamiętaj o szczególnym uwzględnieniu nosa, podbródka i czoła.

Po delikatnym usunięciu martwych komórek za pomocą toniku zmiękczającego, skóra jest gotowa do dalszej pielęgnacji. Jeśli masz skórę normalną lub suchą, albo jeśli nie reaguje ona zanadto na wysoko wydajne serum i kremy, zastosuj tonik zmiękczający. Aby wzmocnić jego skuteczność, najlepiej zrobić to przed nałożeniem produktów do pielęgnacji.

Mocno skoncentrowana wodna esencja Aqualia Boosting Essence o dynamicznym, długofalowym działaniu nawilżającym natychmiast zapewni Ci efekt bardziej miękkiej skóry.

Esencja wodna jest przeznaczona dla skóry wymagającej nawodnienia lub odrobinę większej troski.  Esencję, w zastępstwie dobre serum, należy stosować po toniku lub toniku zmiękczającym. Natomiast  w przypadku szczególnie suchej skóry - esencję najlepiej zaaplikować przed nałożeniem serum.

Którą esencję wodną wybrać? Wynikająca z inspiracji ultranawilżającymi formułami spa esencja typu "olej w wodzie" Aqualia Oil-in-Water Essence charakteryzuje się niezwykle zmysłową konsystencją z formułą "morza pereł": idealnej równowagi oleju i wody. Odżywia i wzmacnia skórę, podtrzymując jej naturalny system obronny.

Rekomendowane produkty

 • SPA NA NOC VICHY AQUALIA THERMAL
 • Woda Termalna Vichy
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top