OK

OK Cancel

Thank you

Close

6 sprawdzonych sposobów na zmarszczki

  • favoris

Z wiekiem nasze ciało i skóra zmieniają się, przez co potrzebują innej pielęgnacji niż wcześniej. Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry są zmarszczki, które mogą pojawić się już przed 30. rokiem życia. Sprawdź metody na zmarszczki, dzięki którym opóźnisz ich powstawanie i spowolnisz proces starzenia się skóry!

Zmarszczki a geny

Mimo powszechnej opinii zmarszczki nie są w takim stopniu uzależnione od genów jak nam się wydaje. Aż 80% oznak starzenia od nich nie zależy! Wpływ na skórę i przyśpieszenie procesu starzenia się skóry mają takie czynniki jak:

  • stres,
  • leki,
  • choroby,
  • dieta,
  • używki,
  • zmęczenie,
  • klimat,
  • promieniowanie słoneczne.

Na szczęście dzięki sprawdzonym metodom jesteśmy w stanie opóźnić ten proces i dłużej cieszyć się młodym i pięknym wyglądem! Poznaj sześć sprawdzonych sposobów na zmarszczki.

1. Uprawiaj sport

W dzisiejszych czasach życie toczy się na wysokich obrotach, nieraz czujemy się jakbyśmy brali udział w wyścigu szczurów. Wszystko to sprawia, że stan skóry się pogarsza i szybciej się starzejemy. Dlatego dobrze jest regularnie uprawiać sport, dzięki któremu pobudzimy krążenie krwi, poprawimy funkcjonowanie serca oraz zbudujemy mięśnie, które napną skórę od wewnątrz. Oprócz ćwiczeń na całe ciało warto również uprawiać gimnastykę twarzy. Dzięki temu wzmocnimy mięśnie, wymodelujemy twarz oraz unikniemy wiotczenia, co sprawi, że będziemy wyglądać młodziej i szczuplej. Dzięki temu domowemu sposobowi na zmarszczki uda się również pozbyć zmęczonego wyglądu twarzy.

2. Wyeliminuj używki

Na stan skóry w bardzo dużym stopniu wpływa picie alkoholu, palenie papierosów czy picie kawy, dlatego, aby dłużej cieszyć się pięknym wyglądem, należy wyeliminować te używki. Również bierne palenie odbija się na naszym wyglądzie, ponieważ pozbawia nas składników odżywczych oraz tlenu, a co więcej zwiększa ilość wolnych rodników, które odpowiedzialne są za powstawanie zmarszczek. Dobrze więc unikać zadymionych pomieszczeń.

3. Masaż twarzy

Jednym z domowych sposobów na zmarszczki jest masaż twarzy, który powinniśmy wykonywać każdego dnia np. podczas nakładania kremu, peelingu czy maseczki. Dzięki niemu poprawimy krążenie krwi oraz przyspieszymy regenerację naskórka i wygładzimy skórę. Najlepiej jest zacząć masaż od dolnej części twarzy, a następnie kolistymi ruchami kierować się w stronę czoła. Pamiętaj, że masaż twarzy powinien być delikatny, ponieważ zbyt mocny może rozciągnąć skórę.

4. Dieta przeciwzmarszczkowa

Nieodpowiednia dieta odbija się nie tylko na wadzę, ale również na kondycji skóry i jakości życia. Nieodpowiedni jadłospis przyspiesza także proces starzenia się skóry i pojawienie się zmarszczek. Dlatego jednym ze sposobem na zmarszczki jest zmiana diety. Powinna być ona bogata w płyny (najlepiej wodę), owoce i warzywa oraz ryby zawierające kwasy omega-3. Spożywając te produkty, uda się dostarczyć organizmowi witamin, minerałów i antyoksydantów, które sprawią, że dłużej będziemy wyglądać młodo.

5. Kremy przeciwzmarszckowe

Po 30. roku życia skóra wymaga innej pielęgnacji, dlatego od tego czasu dobrze jest sięgać po kremy przeciwzmarszczkowe i serum przeciwzmarszczkowe, dzięki którym uda się spowolnić proces starzenia się skóry. Sprawdzonym sposobem na zmarszczki jest krem SLOWGE od Vichy, dzięki któremu skóra staje się nawilżona, sprężysta i pełna blasku. Stosując krem codziennie rano, uda się wyraźnie opóźnić pojawienie się zmarszczek oraz wzmocnić i ochronić skórę twarzy. Dzięki odpowiednej kuracji przeciwzmarszczkowej można dłużej cieszyć się idealną skórą twarzy.

6. Ochrona w słoneczne dni

Leżenie na słońcu w ciepłe dni należy z pewnością do przyjemnego sposobu spędzania czasu, jednak nie zawsze zdajemy sobie sprawę, jaki wpływ na stan skóry (również pojawienie się zmarszczek) ma jej nadmierny kontakt z promieniowaniem UV. Wychodząc z domu, smaruj ciało kremami przeciwsłonecznymi, zakładaj nakrycie głowy oraz okulary przeciwsłoneczne.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top