OK

OK Cancel

Thank you

Close

Apteczne kremy do twarzy, czyli kilka słów o dermokosmetykach!

  • favoris

Apteczne kremy do twarzy, kremy pod oczy, podkłady mineralne, płyny oczyszczające czy balsamy - bardzo różnią się od produktów, które na co dzień możemy spotkać w drogerii. Kosmetyki apteczne, nazywane inaczej dermokosmetykami, kosmeceutykami czy kosmetykami hipoalergicznymi, to preparaty pielęgnacyjne, które charakteryzują się właściwościami leczniczymi. Kiedy naprawdę warto sięgnąć po apteczne kremy nawilżające? Czy mogą je stosować wszyscy? Zobacz, co powinnaś wiedzieć o dermokosmetykach aptecznych!

Kosmetyki apteczne do twarzy a kosmetyki z drogerii

To, co odróżnia apteczne kremy do twarzy od kosmetyków drogeryjnych, to przede wszystkim skład, w którym nie znajdziemy (lub znajdziemy zdecydowanie mniejszą ilość) sztucznych barwników, konserwantów, substancji zapachowych oraz komponentów, które mogą wywoływać problem zaczerwienień na skórze i podrażnień. Z tego właśnie względu dermokosmetyki są również nazywane kosmetykami hipoalergicznymi, gdyż po ich zastosowaniu ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest zdecydowanie mniejsze. Istotne jest również to, że wszystkie apteczne kremy nawilżające na noc i na dzień, kremy pod oczy, podkłady mineralne itp. są poddawane odpowiednim testom klinicznym, a ich skład powstaje przy współpracy z dermatologami i jest kontrolowany przez obiektywne metody biometrologiczne. Jak to natomiast wygląda przy kosmetykach z drogerii? W tym przypadku wykonywane są obowiązkowe testy bezpieczeństwa, a następnie gotowy produkt poddawany jest opiniom konsumenckim.

Kremy apteczne do twarzy - kiedy warto po nie sięgnąć?

Istnieje wiele przypadków, w których stosowanie aptecznych kremów do twarzy lub innego rodzaju kosmeceutyków jest szczególnie wskazane. Przede wszystkim powinny je na co dzień stosować osoby, które:

- zmagają się ze skórą wrażliwą - łagodny, delikatny i hipoalergiczny skład aptecznych kremów do twarzy nie podrażnia skóry, nie wywołuje zaczerwienień oraz reakcji alergicznych; kosmetyki apteczne do twarzy są również odpowiednie dla osób, które mają do czynienia ze skórą atopową czy naczynkową;
- walczą z trądzikiem - dermokosmetyki znacznie lepiej radzą sobie ze zwalczaniem zmian trądzikowych niż kosmetyki drogeryjne; pamiętajmy, że trądzik to nie tylko defekt kosmetyczny, skutek nadmiaru sebum i zatkania gruczołów łojowych, ale przede wszystkim choroba skóry, która wręcz wymaga zastosowania preparatów o leczniczym składzie;
- mają za sobą różnorodne zabiegi dermatologiczne - cechą charakterystyczną kosmetyków hipoalergicznych jest to, że zawarte w nich składniki potrafią skutecznie łagodzić podrażnienia, przynosić skórze ukojenie i przyspieszać proces gojenia się ran; z tego względu apteczne kremy do twarzy są polecane osobom, które poddały się różnym zabiegom natury dermatologicznej np. leczenieniu laserowemu, peelingowi medycznemu.

Apteczne kremy do twarzy i kosmetyki do ciała to także bezpieczny sposób na pielęgnację wrażliwej i delikatnej skóry u dzieci i niemowląt. Pamiętajmy o tym, że skóra dzieci znacząco różni się od skóry dorosłych - jest cieńsza, delikatniejsza i w mniejszym stopniu odporna na działanie czynników zewnętrznych - dlatego tak ważne jest, aby pielęgnować ich ciało przy pomocy łagodnych i pozbawionych sztucznych substancji preparatów.

Kremy apteczne nawilżające - czy mogą je stosować wszyscy?

Choć kosmeceutyki to preparaty, które przede wszystkim przeznaczone są do pielęgnacji problematycznych rodzajów skóry oraz leczenia wybranych zmian skórnych, nie oznacza to, że apteczne kremy do twarzy nie sprawdzą się na skórze, której te problemy nie dotyczą. Dermokosmetyki może tak naprawdę stosować każdy, o ile konkretny preparat zostanie odpowiednio dostosowany do indywidualnych potrzeb naszej skóry. Kosmetyki do pielęgnacji, które zawierają duże stężenie odżywczych składników aktywnych, a jednocześnie posiadają małą ilość sztucznych substancji konserwujących, z pewnością nie zaszkodzą naszej skórze, a wręcz mogą ją uchronić przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top