OK

OK Cancel

Thank you

Close

Biały puder matujący — czyli jakie właściwości posiada puder Dermablend?

Puder do twarzy to kosmetyk, który pozwala na idealne wykończenie makijażu, dlatego większość kobiet posiada go w swojej kosmetyczce. Czym jednak charakteryzuje się biały puder matujący? Jakie ma właściwości? Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto zastosować biały puder transparentny Dermablend!

jakie właściwości posiada puder Dermablend?

Biały puder matujący a zwykły puder do twarzy

Na rynku kosmetycznym możemy spotkać zarówno pudry do twarzy o właściwościach kryjących, jak i transparentne pudry utrwalające makijaż. Różnica pomiędzy nimi polega przede wszystkim na tym, że puder korygujący nadaje skórze kolor i jest w stanie dodatkowo przykryć znajdujące się na jej powierzchni niedoskonałości, podczas gdy głównym zadaniem białego pudru matującego jest regulacja pracy gruczołów łojowych i utrwalenie nałożonego wcześniej podkładu czy korektora do twarzy.

Dla kogo puder sypki transparentny i puder korygujący?

Matujące pudry kryjące są dobrą propozycją dla osób, które na co dzień zmagają się z różnymi niedoskonałościami na twarzy np. przebarwieniami, zmianami trądzikowymi, podrażnieniami. Dzięki swoim właściwościom korygującym puder pomoże dodatkowo zatuszować te mankamenty urody, których nie udało się całkowicie przykryć przy pomocy podkładu czy korektora. Bardzo często można spotkać puder kryjący z dodatkiem substancji matujących, co stanowi bardzo dobre rozwiązanie dla osób ze skórą tłustą i trądzikową.

Dla kogo natomiast biały puder do twarzy? Biały puder matujący sprawdzi się przede wszystkim u tych osób, którym bardziej zależy na skutecznym utrwaleniu swojego makijażu niż na dodatkowej funkcji krycia. Puder utrwalający otula skórę niewidzialną warstwą ochronną, przedłużając trwałość podkładu, korektora oraz innych kosmetyków. Transparentny kolor pudru pozwala na jego aplikację w dowolnym momencie wykonywania czynności makijażowych, a także na poprawki makijażu w ciągu dnia - biały puder nie zmieni bowiem koloru nałożonego wcześniej różu czy bronzera. Ten rodzaj pudru, ze względu na swoją lekką formułę, sprawdzi się przy każdym typie skóry — również przy skórze tłustej i trądzikowej, utrwalając działanie silnie kryjącego podkładu.

Biały puder matujący Dermablend - w czym tkwi jego wyjątkowość?

Spośród różnych pudrów transparentnych na szczególną uwagę zasługuje biały puder matujący Vichy Dermablend, który zapewnia utrwalenie makijażu i skuteczny efekt matujący nawet do 18 godzin. Wyjątkową cechą tego produktu jest to, że sprawdza się on nawet w ekstremalnych warunkach i jest odporny na ścieranie, a także na nadmierne pocenie się. Puder transparentny od Vichy nie zmienia koloru podkładu i nie podkreśla zaskórników, dzięki czemu zapewnia naturalny wygląd makijażu. Warto zaznaczyć, że jest to produkt apteczny, który sprawdzi się idealnie przy każdym typie skóry — nie tylko trądzikowej, ale też wrażliwej czy alergicznej.

Jak stosować biały puder matujący?

Ogromną zaletą pudru transparentnego jest to, że można go stosować praktycznie w każdym momencie, zapewniając sobie perfekcyjne wykończenie makijażu i naturalny wygląd skóry w ciągu całego dnia. Sypki puder transparentny najlepiej nakładać na twarz przy pomocy dużego i okrągłego pędzla — ważne, by na początku nałożyć dość obfitą ilość pudru, a po około 2 minutach usunąć nadmiar kosmetyku z twarzy. Zmikronizowany puder pokryje skórę delikatną transparentną mgiełką, nie obciążając skóry i nie podkreślając znajdujących się na niej niedoskonałości.

Zespół Vichy

go to top