OK

OK Cancel

Thank you

Close

Błyszcząca skóra: plan działania!

  • favoris

Czy Twoja skóra staje się błyszcząca, jeśli jest Ci za gorąco lub jesteś zbyt zestresowana? Nie jesteś sama! Błyszcząca skóra jest problemem więcej niż połowy kobiet... Aby osiągnąć promienną, niebłyszczącą skórę tego lata, poprosiliśmy naszego eksperta, aby rzucił trochę światła na problem błyszczącej skóry.

Dlaczego moja skóra się błyszczy?

Nadmiar sebum był długo uważany za główną przyczynę błyszczenia się skóry. „Wraz ze zbliżającym się latem promienie UV powodują zwiększenie wydzielania się sebum i jest ono łatwiej transportowane przez pory - rozszerzone na skutek wyższej temperatury” - wyjaśnia Florence Benech. „Skóra zaczyna się błyszczeć i czujemy, że jest śliska w dotyku”.

Najnowsze badania wykazały drugą przyczynę problemu błyszczenia się skóry jest: pocenie się. „Ciepło, stres lub ćwiczenia mogą powodować pocenie się” - mówi nasza ekspertka. „Pot syntetyzowany przez gruczoły potowe miesza się z sebum i zwiększa błyszczenie”. Wynikiem tego jest lepkość i dyskomfort na twarzy i skórze, która wygląda na bardziej tłustą, niż jest w rzeczywistości.

1, 2, 3 proste kroki na lato

1. Delikatne oczyszczanie gruczoły łojowe są bardzo aktywne w nocy, więc to właśnie wtedy produkcja łoju jest największa. Rezultatem jest błyszcząca skóra po obudzeniu. Aby ograniczyć to zjawisko, Florence Benech radzi „oczyszczać skórę” w nocy, aby usunąć nadmiar sebum, potu i zanieczyszczeń nagromadzonych w ciągu dnia. Jej wskazówka to użycie łagodnych produktów lub preparatów bez spłukiwania, tak aby nie osłabiać hydrolipidowej warstwy chroniącej skórę.

2. Nawilżenie Jest to bardzo istotne rano bez względu na typ skóry. Stosuj lekkie formuły, które szybko przenikają przez skórę. Niektóre produkty zwalczają nawet połysk za pomocą aktywnych składników takich jak perlit i mikropuder, które pochłaniają zarówno łój, jak i pot.

3. Ochrona przed słońcem
Niezbędne jest zwalczanie szkodliwych skutków promieniowania UV. Badania dotyczące błyszczenia skóry wykazały 26% wzrost produkcji sebum na skutek codziennej ekspozycji na działanie promieni UV... Rozwiązanie? Produkty do ochrony przeciwsłonecznej 2-w-1 o znaczących właściwościach względem zatrzymywania wody, aby utrzymać skórę miękką i suchą. A specjalistyczne preparaty (przeciwtrądzikowe, przeciwzmarszczkowe, itp.) zachowaj na noc.

Pomysły, które wydają się dobre, ale są błędne

1. Maseczka z glinki Ma ona bezpośredni efekt oczyszczający, ale może wysuszać skórę, jeżeli stosujemy ją zbyt często. Jeśli skóra nie jest dostatecznie nawilżona, wyprodukuje jeszcze więcej sebum, aby zrekompensować ten brak wilgoci.

2. Produkty higieniczne o zbyt dużej zawartości alkoholu Chociaż alkohol wysusza zmiany, w zbyt dużych stężeniach odwadnia on także skórę, co prowadzi do odczucia dyskomfortu i ściągnięcia. Efektem jest wydzielanie jeszcze większej ilości sebum przez broniącą się skórę.

3. Mydło Prawdziwe mydło ma zasadowe pH i nie nadaje się do skóry, która ma lekko kwaśny odczyn pH. Używanie mydła może podrażnić skórę.

Profesjonalne przepisy prosto na Twój talerz!

Ogranicz produkty mleczne, ciasta i niezdrowe jedzenie ... Spożywanie tych produktów zwiększa syntezę cząsteczek (insulina, czynniki wzrostu, itp.), które zwiększą produkcję sebum… Więc, by skóra się nie błyszczała, należy ich unikać.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top