OK

OK Cancel

Thank you

Close

Chcesz mieć gęste włosy? Zobacz, jakie to proste!

  • favoris

Gęste włosy od wieków uznawane są za atrybut piękna, młodości i witalności - dziś może bardziej niż kiedykolwiek. Niestety, bujne fryzury atrakcyjnych modelek nieustannie powracających w spotach reklamowych jawią się typowym Słowiankom z rzadkimi włosami jedynie jako nieuchwytne marzenie. Okazuje się jednak, że nie musi tak być. Chcesz mieć gęste włosy? Przekonaj się, że nie ma rzeczy niemożliwych!

Zdrowe włosy, gęste włosy

Polki są niewątpliwie pięknymi i atrakcyjnymi kobietami. Ale chociaż słowiańskość dała nam wyraziste kości policzkowe i zgrabną sylwetkę, obdarzyła także cienkimi, często rzadkimi włosami pozbawionymi objętości. Na szczęście, dzięki rozwojowi kosmetologii, dermatologii i trychologii każda z nas może nieco przechytrzyć naturę i za sprawą odpowiedniej pielęgnacji włosów nadać im zachwycającą objętość.

Jeżeli zastanawiasz się, jak zwiększyć objętość włosów, na samym początku powinnaś przyjrzeć się ich kondycji. Jeśli masz rzadkie włosy z natury, bo tak już zostałaś stworzona, gęsta fryzura jest w zasięgu Twojej ręki. Gorzej, jeśli liczba wypadających pasem znacznie wzrosła, bądź zauważyłaś na głowie wyraźne przerzedzenia. Wówczas najlepiej skonsultować się z lekarzem specjalistą, który ustali źródło problemu i zaproponuje odpowiednie leczenie.

Gęstość, czyli odpowiednia pielęgnacja włosów

Wróćmy jednak do tego, jak pokonać włosy z natury pozbawione gęstości. Po pierwsze, kluczowym elementem jest specjalna pielęgnacja. Codzienne mycie, wycieranie, suszenie, rozczesywanie (nie wspominając już o kręceniu, prostowaniu, układaniu) są to czynności, które znacznie osłabiają włókno włosa, sprawiając, że na szczotce czy poduszce znajdujesz coraz więcej kosmyków. W pielęgnacji włosów należy wykazać się pewnego rodzaju subtelnością - nie trzeć mocno ręcznikiem mokrych włosów, nie szarpać ich grzebieniem, a także ograniczyć na tyle, na ile się da stosowanie suszarki, czy lokówki.

W dalszej kolejności trzeba sięgnąć po odpowiednio dobrane kosmetyki. Jest to bardzo ważne, ponieważ używając źle dobranych preparatów możemy nie tylko nie osiągnąć upragnionego celu, ale także znacznie sobie zaszkodzić. Jakich więc używać kosmetyków, aby cieszyć się bujną czupryną? Podstawą jest właściwy szampon. Powinien to być specjalny szampon na objętość, który spełnia kilka warunków:

  • zawiera delikatne składniki, które nie obciążą włosów,
  • posiada lekką konsystencję, sprzyjającą unoszeniu pasem u nasady głowy,
  • jest wzbogacony o substancje ograniczające wypadanie włosów,
  • pomaga wzmacniać włókno włosa.

Na rynku kosmetycznym jest kilka tego typu preparatów. Jednym z nich jest między innymi Vichy Dercos Neogenic - szampon przywracający włosom objętość za sprawą innowacyjnej cząsteczki Stemoxydine, sprzyjającej właściwemu działaniu komórek macierzystych, które są źródłem nowych włosów. Jest to więc produkt, którego skuteczność wykazuje się dwutorowo - poprzez wzmacnianie “starych” pasm i stymulowanie do rozwoju tych “nowych”.
Mówiąc o pielęgnacji cienkich włosów, trzeba wspomnieć również o tym, że szampony na objętość często nie domykają łuski włosa, dlatego też po ich zastosowaniu warto spłukać głowę chłodną wodą oraz sięgnąć po kosmetyki nawilżające. Jednak i tu należy uważać, ponieważ typowe odżywki o ciężkim składzie są raczej niewskazane. W uzyskaniu bujnej czupryny lepiej wybrać lekkie pianki-mgiełki, a jeśli wolisz tradycyjne odżywki, pamiętaj - nie nakładaj ich od nasady!

Objętość, czyli odpowiednie praktyki pielęgnacyjne

Obok odpowiedniej pielęgnacji włosów objętość można dodatkowo uzyskać umiejętnie manewrując szczotką i suszarką. Najprostszym sposobem, o którym wiedzą niemal wszyscy, jest suszenie włosów głową w dół. Innym, jest nawijanie na okrągłą szczotkę włosów aż do nasady i owiewanie ich najpierw ciepłym, potem zimnym strumieniem powietrza. Podczas wizyty u dobrego fryzjera zapytaj, jak możesz zwiększyć objętość włosów. Prawdziwy fachowiec podpowie Ci, jak przy Twojej fryzurze układać włosy i oczywiście przypomni o stosowaniu właściwych kosmetyków.

Jak widzisz uzyskanie gęstych włosów jest stosunkowo proste. Stosowanie poprawnej pielęgnacji, używanie odpowiednich preparatów i kilka magicznych sztuczek sprawi, że nawet słowiańskie “marne” owłosienie zmieni się w piękną bujną czuprynę z kolorowego magazynu.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top