OK

OK Cancel

Thank you

Close

Co stosować na przebarwienia skóry twarzy i pierwsze zmarszczki?

  • favoris

Przebarwienia skóry twarzy i pierwsze zmarszczki to dla wielu kobiet poważny problem, z którym decydują się walczyć najczęściej przy pomocy odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Czy jednak jesteśmy w stanie powstrzymać proces starzenia się skóry?

Proces starzenia się skóry - pierwsze zmarszczki i przebarwienia

Już na samym początku należy zaznaczyć, że starzenie się skóry jest procesem nieuchronnym i prędzej czy później dotknie każdego człowieka. Pierwsze jego objawy możemy zauważyć na swojej skórze już w okolicy 25. roku życia, bowiem to właśnie w tym czasie zachodzą w naszym organizmie istotne zmiany, które oddziałują również na wygląd naszej skóry. Chodzi tu przede wszystkim o systematycznie słabnącą produkcję kolagenu, który odpowiada m. in. za jędrność, elastyczność i sprężystość skóry. Nie oznacza to jednak, że nie mamy w ogóle wpływu na przebieg tego procesu - możemy starzeć się ładnie i powoli, o ile będziemy odpowiednio dbać o swoją skórę i chronić ją przed niekorzystnym działaniem czynników zewnętrznych. Gdy zauważymy na swojej twarzy pierwsze zmarszczki oraz przebarwienia, to znak, że należy zacząć stosować pierwsze produkty przeciwstarzeniowe, by opóźnić dalsze etapy procesu starzenia się skóry.

Przebarwienia skóry twarzy - chroń swoją skórę przed słońcem!

Istnieje ogromna różnica pomiędzy pierwszymi, a głębokimi zmarszczkami, które zazwyczaj pojawiają się na twarzy w okolicy 40-45 roku życia, w okresie około menopauzalnym. Poza wyraźnym spadkiem produkcji kolagenu, skóra w tym czasie bardzo szybko traci swoją pierwotną grubość i gęstość, a przez znaczny spadek lipidów staje się przesuszona i mniej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Ta odporność maleje przede wszystkim w odniesieniu do słońca, które jest odpowiedzialne nie tylko za szybkie starzenie się skóry, ale również pojawianie się na jej powierzchni nieestetycznych przebarwień.

Trzeba jednak pamiętać o tym, że ochrona skóry przed niekorzystnym działaniem słońca jest ważna nie tylko w okresie menopauzy, ale przez całe nasze życie - to, w jaki sposób będziemy dbać i zabezpieczać swoją skórę przed słońcem w młodym wieku, będzie miało ogromny wpływ na jej wygląd oraz kondycję w przyszłości. Nie zapominajmy, że plamy starcze na skórze, które są jedną z typowych cech skóry dojrzałej, to wynik wieloletniego działania promieni słonecznych na niewystarczająco zabezpieczoną przed nimi skórę.

Co stosować na zmarszczki i przebarwienia skóry? Wybierz produkt z Bajkaliną!

Wydaje się, że zmarszczki na twarzy i przebarwienia skóry to dwa różne rodzaje niedoskonałości, którym należy zapobiegać w inny sposób. Prawda jest jednak taka, że zarówno ze zmarszczkami, jak i przebarwieniami na twarzy, jest w stanie walczyć jedna substancja, a mianowicie bajkalina. To jeden z leków, który od dawna jest wykorzystywany w medycynie chińskiej, a dziś możemy ją spotkać również w kosmetykach do pielęgnacji twarzy, w tym w preparacie opóźniającym się pojawienie oznak starzenia Vichy Slow Age.

Bajkalina posiada skuteczne właściwości antyoksydacyjne - spowalnia proces starzenia skóry i powstrzymuje działanie wolnych rodników, które tak samo, jak słońce odpowiadają za przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Jest to również substancja znana ze swoich wyjątkowych zdolności pochłaniających promieniowanie UVA i UVB, co oznacza, że jest w stanie skutecznie ochronić skórę przed niekorzystnym działaniem słońca.

Vichy Slow Age to preparat, który doskonale sprawdzi się przy pielęgnacji skóry w różnym wieku i na różnych etapach starzenia - od pierwszych zmarszczek po głębokie zmiany, od drobnych przebarwień po ciemne plamy na twarzy, a także od pierwszych oznak starzenia się skóry aż po widoczną utratę przez skórę gęstości i sprężystości. Dzięki zawartości bajkaliny oraz czynnika bifidus, skóra twarzy jest odpowiednio chroniona nie tylko przed słońcem, zmarszczkami i przebarwieniami, ale też przed niekorzystnym wpływem środowiska i naszego trybu życia - zanieczyszczeń powietrza, stresu czy zmęczenia.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top