OK

OK Cancel

Thank you

Close

Codzienna pielęgnacja twarzy – o czym nie możesz zapomnieć?

 • favoris

Czy wiesz jak ważna jest odpowiednia codzienna pielęgnacja twarzy? Czy wiesz w jaki sposób pielęgnować skórę dojrzałą i jakich kosmetyków używać? Sprawdź!

Codzienna pielęgnacja twarzy – o czym nie możesz zapomnieć?

Codzienne pielęgnacja twarzy powinna stać się nawykiem każdej kobiety, która marzy o tym, by zachować zdrowy i młody wygląd skóry twarzy na dłużej. Tylko systematycznie powtarzane zabiegi z wykorzystaniem właściwie dopasowanych do potrzeb skóry produktów są w stanie zagwarantować nam taki efekt. Często jednak pod wpływem natłoku obowiązków domowych i zawodowych zdarza nam się pominąć poranny lub wieczorny rytuał pielęgnacyjny lub też ograniczyć jego zakres jedynie do zmycia makijażu. Jeżeli sytuacje tego rodzaju zdarzają się sporadycznie, wówczas dobra kondycja naszej skóry nie jest zagrożona. Jeśli jednak o codziennej pielęgnacji zapominamy coraz częściej, wtedy musimy liczyć się z poważnymi konsekwencjami naszych zaniedbań, które mogą w krótkim czasie dać o sobie znać. Sprawdźmy, jak powinna przebiegać codzienna pielęgnacja skóry dojrzałej i o czym podczas niej nie wolno nam zapominać.

Codzienna pielęgnacja cery – dlaczego jest taka ważna?

Każdego dnia skóra naszej twarzy narażona jest na działanie szeregu czynników, które wpływają na nią w negatywny sposób. Wiatr, mróz, słońce, suche i klimatyzowane powietrze, gwałtowna zmiana temperatur, błędy pielęgnacyjne które popełniamy, a także silnie obciążające kosmetyki do makijażu nie są sprzymierzeńcami naszej skóry. Przyczyniają się do osłabienia kondycji skóry twarzy, zaburzenia jej płaszcza lipidowego oraz nadmiernej utraty wody. Jeśli dołożymy do tego naturalne procesy starzenia skóry, które rozpoczynają się już po ukończeniu ok. 25 roku życia i ich następstwa, wówczas mamy gotową receptę na przedwczesne starzenie się skóry twarzy oraz nawarstwiające się problemy skórne, jak m.in. nadmierne przesuszanie.

Aby w jak największym stopniu zminimalizować negatywne działanie owych szkodliwych czynników, musimy zadbać o stan naszej skóry. Powinien być na tyle dobry, by mogła się ona skutecznie „bronić”  przed ich działaniem. Do tego właśnie jest nam potrzebna codzienna pielęgnacja skóry twarzy z zastosowaniem produktów adekwatnych do jej wieku i indywidualnych wymagań.

Pielęgnacja przeciwzmarszkowa – sprawdź, czy o wszystkim pamiętasz!

Codzienna pielęgnacja twarzy jest nawykiem, który wypracowujemy przez lata. Wraz z ich upływem jej zakres powinien się jednak zmieniać, tak by móc sprostać zmieniającym się potrzebom skóry. Innego rodzaju pielęgnacji wymaga bowiem skóra nastoletnia, a innego skóra dojrzała. W przypadku tej ostatniej największymi problemami, z którymi musimy się zmierzyć, bez wątpienia są oznaki starzenia, które bezpośrednio wynikają z nadmiernego odwodnienia skóry twarzy i pogorszenia jej kondycji. Dlatego też codzienne zabiegi pielęgnacyjne muszą im przeciwdziałać na tyle skutecznie, by spowolnić starzenie się skóry i opóźnić pojawienie się jego oznak.

Pielęgnacja skóry dojrzałej, podobnie jak w przypadku pozostałych rodzajów skóry, musi skupiać się na dogłębnym oczyszczaniu, głównie poprzez stosowanie produktów przeznaczonych do mycia twarzy, które pomagają usunąć resztki makijażu oraz pozostałe zanieczyszczenia. Zdecydowanie większe znaczenie niż oczyszczanie skóry dojrzałej odgrywa jednak jej odżywianie i nawadnianie. Do tego celu niezastąpione są oczywiście kremy dedykowane skórze dojrzałej, np. z linii Liftactiv od Vichy, które dzięki zawartości składników aktywnych głęboko ją odżywiają i nawilżają, a także poprawiają jej elastyczność i redukują zmarszczki. Dodatkowo dzięki właściwościom ujędrniającym i napinającym poprawiają wygląd cery, sprawiając, że pojawiające się na niej oznaki starzenia i zmęczenia skóry stają się mniej widoczne. Aby opóźnić procesy starzenia i poprawić kondycję skóry, poza stosowanymi systematycznie (rano i wieczorem) kremami przeciwzmarszczkowymi, codzienną pielęgnację warto też rozszerzyć o zastosowanie produktów typu serum (np. Vichy serum Liftactiv) o bardziej skoncentrowanym działaniu.

Jak wybrać krem przeciwzmarszczkowy? Dowiedz się już teraz: https://www.vichy.pl/blog/krem-przeciwzmarszczkowy-%e2%80%93-kiedy-zaczac-go-stosowac/vmag79574.aspx

Rekomendowane produkty

 • Nowość

  Antyoksydacyjny koncentrat przeciwko oznakom zmęczenia

  LIFTACTIV SUPREME

  Antyoksydacyjny koncentrat przeciwko oznakom zmęczenia

  Serum do twarzy

  Zwalcza oznaki starzenia i zmęczenia. Tonizuje skórę. Rozświetla.

 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top