getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = PL Test : 'PL/'

OK

OKCancel

Thank you

Close
mediacachable:1

Czy głębokie oddychanie może nam dać bardziej płaski brzuch?

Czy głębokie oddychanie może nam dać bardziej płaski brzuch?
  • favoris

Uzyskanie bardziej napiętego, płaskiego brzucha bez intensywnego treningu naprawdę jest możliwe!

Informacje czy spekulacje?

Pomimo opinii wielu sceptyków, którzy są przekonani, że tylko intensywne sesje ćwiczeń na brzuch mogą dać nam napiętą skórę na brzuchu, Mohammed, nauczyciel jogi w Paryżu, ma jednak inne zdanie. „Jeśli w trakcie treningu jogi, rozciągania lub pilatesu wykonujemy poprawnie niektóre ćwiczenia oddechowe, działają one na nasze głębokie mięśnie brzucha - a także relaksują nasz umysł”.

Jak to działa?

Mięsień poprzeczny brzucha oprócz tego, że jest najgłębszym mięśniem brzucha, także go otacza i stabilizuje tułów. Składa się on z poziomych włókien, a kiedy się kurczy zmniejsza średnicę brzucha, sprawiając, że cały ten obszar intensywnie pracuje. Jeśli ten mięsień jest wzmacniany, działa jak gorset i daje płaski brzuch.

Ćwiczenia do wypróbowania w domu

Aby uzyskać naprawdę płaski brzuch, tajemnica polega na tym, aby pracować nad jego napięciem, a nie nad zmniejszeniem jego rozmiaru. Połóż się płasko na plecach z ugiętymi kolanami i stopami na ziemi. Oddychaj głęboko, wstrzymaj oddech i maksymalnie wciągnij brzuch, starając się utrzymać kręgi lędźwiowe na ziemi, tak aby wzmocnić swoje głębokie mięśnie. W razie potrzeby połóż jedną rękę na brzuchu, aby poczuć, jak brzuch się kurczy. Cała ściana brzucha powinna się opuścić. Wytrzymujemy w tej pozycji przez co najmniej dziesięć sekund. Wreszcie, powoli wypuszczamy powietrze. Można wykonywać to ćwiczenie na stojąco, na siedząco lub na leżąco, w autobusie, a nawet przy komputerze. W domu także, dlaczego nie spróbować mini sesji, aby poprawić napięcie brzucha.

Na kanale Vichy http://www.youtube.com/user/Polkikontracellulit znajdują się filmy z ćwiczeniami opracowanymi przez trenera fitness Michała Gronowskiego, które pomogą zadbać o swoją kondycję. Dodatkowo znajdują się tam również porady żywieniowe dietetyk mgr inż. Alicji Kalińskiej, która radzi, w jaki sposób trwale i skutecznie wyszczuplić sylwetkę.

Mądry pomysł

Domyos AbdoGain. Ten kolorowy produkt jest jeszcze bardziej zabawny niż typowa sesja ćwiczeń na brzuch i jest idealny do wzmacniania głębokich mięśni. Wystarczy usiąść na zakrzywionej podkładce z rękami i nogami w powietrzu i utrzymać równowagę przez kilka minut.

Najczęściej czytane

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Life Style

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

Przeczytaj artykuł

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Life Style

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

Przeczytaj artykuł

Czym jest ekstrakt?

Life Style

Czym jest ekstrakt?

Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

Przeczytaj artykuł

Czy można przedawkować magnez?

Life Style

Czy można przedawkować magnez?

Magnez jest pierwiastkiem niezbędnym do prawidłowego funkcjonowania organizmu. Czy można przedawkować coś, co ma dobroczynny wpływ na nasze zdrowie? Dowiedz się więcej o hipermagnezemii, czyli o przedawkowaniu magnezu!

Przeczytaj artykuł

go to top