OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy krem na niedoskonałości rozwiąże wszystkie problemy skóry twarzy?

  • favoris

Niedoskonałości na twarzy w postaci zaskórników, zmian trądzikowych stanowią dla kobiet bardzo duży problem kosmetyczny. Nie tylko utrudniają one codzienną pielęgnację twarzy czy wykonanie makijażu, ale też charakteryzują się mało estetycznym wyglądem. Czy jednak krem na niedoskonałości wystarczy, by się ich pozbyć? Podpowiadamy, jak walczyć z uporczywymi mankamentami urody!

Krem na niedoskonałości - krem na trądzik i zaskórniki

Odpowiednio dobrany krem na niedoskonałości to bardzo ważny kosmetyk dla skóry dotkniętej zmianami trądzikowymi. W związku z tym, że zmiany trądzikowe są efektem nadmiernej produkcji sebum przez gruczoły łojowe, krem na trądzik powinien posiadać takie składniki, które będą skutecznie regulowały ich pracę. W tym przypadku warto jednak zdecydować się na stosowanie oddzielnego kremu na dzień i kremu na noc, gdyż produkty te spełniają inne role i działają na niedoskonałości w nieco inny sposób.

*Krem na trądzik na dzień powinien posiadać konsystencję lekkiej i niskotłuszczowej emulsji do twarzy, która będzie szybko wchłaniać się w skórę. W jej składzie powinny znaleźć się takie składniki, jak: związki cynku, ekstrakt z drożdży czy prowitamina B6. To składniki, które będą ograniczać nadmierną aktywność gruczołów łojowych i udrażniać ujścia mieszków łojowych. Bardzo ważne jest jednak to, by stosowany przez nas krem na dzień posiadał również odpowiednie substancje nawilżające i zabezpieczające skórę przed działaniem szkodliwych czynników zewnętrznych.

*Krem na noc redukujący niedoskonałości powinien natomiast charakteryzować się nieco silniejszym składem. Pamiętajmy, że nasze gruczoły łojowe pracują najaktywniej właśnie w nocy, dlatego naszym zadaniem jest dostarczenie skórze składników, które zmniejszą ten problem. W kremie na noc redukującym niedoskonałości warto szukać m. in. kwasu salicylowego i perlitu - kwas salicylowy będzie działał przeciwko niedoskonałościom, zaś perlit będzie dodatkowo oczyszczał skórę. Przykładem takiego kremu na trądzik jest Vichy Normaderm - detoksykujący krem na noc, który zapobiega nie tylko nadmiernej produkcji sebum, ale też toksyn, dzięki czemu jest w stanie skutecznie przeciwdziałać niedoskonałościom.

Krem na niedoskonałości - czy to wystarczy?

Jeżeli chcemy skutecznie pozbyć się zmian trądzikowych, zaskórników na twarzy, musimy pamiętać o tym, by poza doborem odpowiedniego kremu na niedoskonałości skupić się również na prawidłowo wykonanym zabiegu oczyszczania twarzy.

*Po zastosowaniu żelu oczyszczającego twarz należy dodatkowo przemyć bezalkoholowym tonikiem do twarzy - to odświeży naszą skórę, przywróci jej prawidłowe pH i doskonale przygotuje na działanie pozostałych kosmetyków pielęgnacyjnych.

*Przy niedoskonałościach na twarzy w postaci zaskórników czy zmian trądzikowych nie zapominajmy też o regularnym wykonywaniu peelingu - najlepiej 1-2 razy w tygodniu. Dzięki temu usuniemy ze skóry martwe komórki naskórka i odblokujemy zatkane ujścia gruczołów łojowych.

*Doskonałym uzupełnieniem codziennej pielęgnacji będzie też stosowanie maseczki oczyszczająco-matującej.

Niedoskonałości na twarzy - pielęgnacja czy leczenie u dermatologa?

Prawidłowa pielęgnacja twarzy jest bardzo ważnym punktem w walce z niedoskonałościami na twarzy, ale prawda jest taka, że nie zawsze okazuje się ona wystarczająca. Jeżeli mamy do czynienia z silnymi zmianami trądzikowymi, które zajmują znaczną powierzchnię naszej twarzy i którym towarzyszy stan zapalny, powinniśmy zwrócić się z tym problemem do dermatologa. Trądzik na twarzy może mieć różne przyczyny i należy przede wszystkim skupić się na zwalczaniu źródła tego problemu. Wybrany przez nas krem na niedoskonałości z pewnością będzie stanowił doskonałe uzupełnienie leczenia prowadzonego przez lekarza, jednak w tym przypadku lepiej nie polegać wyłącznie na jego działaniu. Pamiętajmy, że brak odpowiedniego leczenia zmian trądzikowych może sprawić, że nasz problem się pogłębi, a w rezultacie jego leczenie będzie jeszcze trudniejsze.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top