OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy krem punktowy na przebarwienia pomoże Ci w walce z problemem?

 • favoris

Przebarwienia skóry twarzy to problem uporczywy i trudny do całkowitej eliminacji. Wiele osób, aby usunąć przebarwienia, sięga po kremy punktowe. Dowiedz się, czy są one skuteczne i poznaj inne rozwiązanie, aby całkowicie pozbyć się przebarwień!

Krem punktowy na przebarwienia - jedno rozwiązanie, ale nie jedyne

Znaczna część osób, borykająca się problemem przebarwień skóry twarzy, pierwsze, co robi w tej kwestii to sięga po punktowy krem, na którego etykiecie widnieje napis, że zwalcza on przebarwienia. Co prawda, jest to skuteczny produkt, jednak nie każdy tego rodzaju krem upora się ze zmianami skórnymi, jakie posiadasz. Bardzo ważne jest, aby zdiagnozować ich rodzaj (plamy starcze, posłoneczne, potrądzikowe) i dopiero, uwzględniając typ przebarwienia, dopasować odpowiedni tok leczenia. Niekoniecznie musi on bazować na kremie punktowym na przebarwienia.

Jak wybrać dobry krem na przebarwienia?

Na rynku kosmetycznym i farmaceutycznym jest bardzo wiele różnego rodzaju kremów na przebarwienia. Warto być świadomym tego, że nie każdy taki produkt, który na swojej etykiecie ma jasno napisane, iż jest przeznaczony dla skóry z przebarwieniami, skutecznie upora się z tymi zmianami skórnymi. Dobry krem na przebarwienia na twarzy powinien być przede wszystkim dostępny w aptece i być sklasyfikowany jako dermokosmetyk. Wówczas, taki krem do twarzy na przebarwienia będzie nie tylko pielęgnował skórę ze zmianami, ale również wpłynie na nią leczniczo i pomoże skutecznie rozjaśnić plamy pigmentacyjne. Innym, bardzo ważnym wyznacznikiem dobrego kremu na przebarwienia jest jego skład. Produkt taki powinien zawierać substancje wybielające, rozjaśniające i ujednolicające koloryt skóry. Są to przede wszystkim różnego rodzaju kwasy, np. kwas pirogronowy czy też kwas azelainowy.

Inny sposób, by usunąć przebarwienia

Krem punktowy na przebarwienia może skutecznie usunąć plamy pigmentacyjne tylko, gdy ich charakter jest miejscowy. Wówczas, aplikując preparat na konkretne zmiany, można je wybielić i ujednolicić koloryt skóry. W momencie, gdy przebarwienia pokrywają całą powierzchnię skóry twarzy lub znaczną jej część, warto sięgnąć po innego rodzaju produkty. Oczywiście nadal można stosować dobry krem na przebarwienia skóry twarzy, jednak do codziennej pielęgnacji warto włączyć krem, przeznaczony do aplikacji na powierzchnię całej twarzy. W tym celu zaleca się stosować kremy stricte na przebarwienia i również warto, by były to dermokosmetyki - kremy wybielające przebarwienia. Przykładem kremu, który także może okazać się skuteczny podczas pielęgnacji skóry z przebarwieniami, jest Energetyzujący krem wygładzający Idéalia Vichy, który m.in.: wyrównuje i ujednolica koloryt skóry, uwalnia jej naturalny blask, a także wygładza powierzchnię twarzy, dzięki czemu zmieniejsza problem widocznych porów i pierwszych zmarszczek.

Czy przebarwieniom skóry twarzy można zapobiec?

Stosując dobry krem punktowy na przebarwienia lub przeznaczony do aplikowania na całą powierzchnię twarzy (jak np. wspomniany krem wygładzający Vichy), możesz wyrównać koloryt skóry i pozbyć się plam pigmentacyjnych. Czasem jednak walka z nimi jest dość długa i mozolna. Należy też pamiętać, że nie każdy rodzaj przebarwienia można całkowicie usunąć i zyskać jednolity kolor skóry. Z tego względu lepszym rozwiązaniem jest zapobieganie przebarwieniom i troska o skórę, aby przebarwienia nigdy się na niej nie pojawiły. Pojawia się tutaj pytanie, czy przebarwieniom rzeczywiście można zapobiec? Wyróżnia się tylko jeden rodzaj plam, którym zapobiec nie można. Są to plamy starcze, pojawiające się wskutek upływu czasu. Pamiętaj jednak, że np. przebarwieniom posłonecznym czy potrądzikowym możesz skutecznie zapobiec. W tym celu wystarczy, aby Twoja kuracja przeciwtrądzikowa była zalecona przez specjalistę, a przez Ciebie przestrzegana. W ramach zapobiegania przebarwieniom posłonecznym, stosuj kremy z wysokimi filtrami, które uchronią Cię przed szkodliwym wpływem promieniowania UVA I UVB.

Rekomendowane produkty

 • Rozświetlający krem wygładzający do skóry normalnej i mieszanej VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top