OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czy woda termalna jest dobra na trądzik?

  • favoris

Woda termalna w butelce to produkt, który od wielu lat znany jest ze swoich dobroczynnych właściwości. Regularne stosowanie wody termalnej bardzo korzystnie wpływa na kondycję skóry wrażliwej, alergicznej i atopowej, łagodząc typowe dla tych rodzajów skóry uporczywe dolegliwości w postaci zaczerwienienia czy podrażnienia. Jednak skład wody termalnej, bogaty w cenne dla skóry pierwiastki i minerały, może również wpływać na poprawę stanu skóry dotkniętej różnymi chorobami skórnymi np. trądzikiem młodzieńczym czy trądzikiem różowatym. Podpowiadamy, w jaki sposób działa woda termalna na trądzik i czy jest ona w stanie zastąpić tradycyjne leczenie!

Przyczyny trądziku

Zarówno trądzik młodzieńczy, jak i trądzik różowaty może mieć wiele różnych przyczyn. W obydwu tych przypadkach wpływ na pojawienie się zmian trądzikowych mają zaburzenia w funkcjonowaniu gospodarki hormonalnej, jak również błędy w codziennej pielęgnacji skóry. Warto zaznaczyć, że skóra trądzikowa jest bardzo często następstwem niewłaściwej pielęgnacji skóry tłustej, podczas gdy trądzik różowaty może być konsekwencją niewłaściwego dbania o skórę naczynkową. Są to dwie różne choroby skóry, które posiadają inne objawy i które powinny być leczone w odmienny sposób. Jednak w obydwu tych przypadkach stosowanie wody termalnej, ze względu na jej zdrowotne właściwości, jest jak najbardziej wskazane.

Zastosowanie wody termalnej na trądzik

Stosowanie wody termalnej na trądzik różowaty pozwoli nam przede wszystkim złagodzić typowe dla tej choroby skóry zaczerwienienia w okolicy nosa, policzków i brody, a tym samym pozwoli odpowiedzieć na pytanie: jak powstrzymać trądzik? Ponadto woda termalna wzmocni barierę ochronną skóry, a dzięki temu zmniejszy skłonność skóry z trądzikiem różowatym do pękania naczynek. W przypadku trądziku różowatego, który wiąże się również z problemem wrażliwości skóry, woda termalna powinna zastąpić zwykłą wodę z kranu przy codziennym oczyszczaniu twarzy - twarda woda z kranu może bowiem tylko pogłębić problem zaczerwienień.

Przy trądziku młodzieńczym woda termalna pozwoli zredukować zaczerwienienia i stany zapalne na skórze, które pojawiają się w obrębie zmian trądzikowych. W tym przypadku warto szukać takiego produktu, który zawiera w sobie cynk np. woda termalna Vichy. Jest to pierwiastek, który wspomaga leczenie trądziku poprzez redukcję stanu zapalnego oraz przywracanie odpowiedniej równowagi gruczołom łojowym wydzielającym nadmiar sebum. Ponadto cynk wykazuje działanie antybakteryjne, pomaga zwężać rozszerzone pory, wygładza skórę i nadaje jej zdrowego kolorytu. W tym przypadku wodę termalną warto zastosować po dokładnym oczyszczeniu twarzy odpowiednim środkiem myjącym oraz przed nałożeniem właściwego kremu do twarzy.

Woda termalna do twarzy nie zastąpi tradycyjnego leczenia trądziku

Pamiętajmy jednak, że wody termalnej do twarzy nie należy traktować na równi z innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi czy lekami przeciw trądzikowi. Woda termalna, zarówno w przypadku trądziku młodzieńczego, jak i różowatego, doskonale wspomoże walkę z chorobą skóry, ale nie zastąpi odpowiednio dobranego kremu do twarzy, maści czy nawet doustnego środka farmakologicznego. Pamiętajmy, że trądzik to przede wszystkim choroba skóry, która powinna być leczona pod kontrolą dermatologa oraz zalecanych przez niego preparatów.

Najczęściej czytane

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top