OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czym charakteryzuje się dobry krem natłuszczający?

 • favoris

Krem natłuszczający skutecznie natłuszcza skórę oraz wzmacnia barierę ochronną naskórka. Dowiedz się, jak wybrać dobry krem natłuszczający i kiedy warto włączyć go do codziennej pielęgnacji skóry twarzy!

Krem natłuszczający - czym różni się od pozostałych kremów?

Natłuszczający krem do twarzy, jak wskazuje nazwa tego produktu, ma natłuścić twarz. Działanie to znacznie różni się od nawilżania, mimo to bardzo często jest z nim utożsamiane. Otóż nawilżać można, a nawet trzeba, każdy typ skóry - suchą, wrażliwą, naczynkową, borykającą się z trądzikiem czy też taką, która nadmiernie się przetłuszcza. Jeśli natomiast chodzi o natłuszczanie, tę pielęgnacyjną czynność wykonuje się zazwyczaj względem bardzo suchej lub przesuszonej skóry, podczas AZS (atopowego zapalenia skóry) czy też przy łuszczycy. Wynika to stąd, że krem natłuszczający bazuje na składnikach, które nie tylko nawadniają naskórek, ale przede wszystkim odbudowują jego warstwę hydrolipidową, składającą się z wody i lipidów, dzięki czemu skóra jest odporna na szkodliwe działanie czynników zewnętrznych oraz mimowolną utratę wody.

Cechy dobrego kremu natłuszczającego do twarzy

1) Krem natłuszczający powinien przede wszystkim posiadać gęstą formułę. Konsystencja nie może być zbyt rzadka i lejąca się, ale zwarta, która w momencie aplikacji na skórę nie spłynie z niej.
2) Bardzo ważną kwestią jest to, aby krem natłuszczający, mimo gęstej konsystencji, nie był ciężki. W przeciwnym razie może obciążyć naskórek, zatkać pory skóry i pogorszyć jej stan.
Istotną cechą kremów natłuszczających do twarzy, zwłaszcza tych do aplikacji na dzień, jest obecność filtrów UV w ich składzie. Należy pamiętać, że kremy tego typu zalecane są do stosowania osobom, borykające się z nadmierną suchością skóry lub chorobami, takimi jak: atopowe zapalenie skóry czy też łuszczyca. W przypadku tych schorzeń ochrona przeciwsłoneczna jest niezwykle ważna.
3) Krem natłuszczający powinien bazować na dobrej jakości nawilżających składnikach. W zależności od rodzaju kremu, są one nieco inne. W produktach tego typu warto szukać: alantoiny, olejów, gliceryny, hydrolyzed elastin (elastyna), keratyny, lanoliny, prowitaminy B5 (panthenol), wody różanej czy też skwalanu.
4) Warto pamiętać, że kremy natłuszczające do skóry są przeznaczone szczególnie dla osób z wrażliwą, delikatną i problematyczną skórą. Z tego względu powinny one odznaczać się specjalnymi atestami i przejść testy dermatologiczne. Sięgając po krem natłuszczający do twarzy, musisz mieć pewność, że produkt będzie bezpieczny dla Twojej skóry, hipoalergiczny i nie podrażni jej, ale przeciwnie - wzmocni barierę ochronną, zapobiegnie mimowolnej utracie wody, dogłębnie nawilży i natłuści. Przykładem produktów, które spełniają te kryteria, są kremy do twarzy Nutrilogie marki Vichy. Mogą one okazać się pomocne w walce z suchą skórą i innymi problemami związanymi z jej przesuszeniem.

Kiedy sięgnąć po krem natłuszczający?

Krem natłuszczający powinien stanowić sedno pielęgnacji skóry twarzy nie tylko podczas poważnych schorzeń, takich jak atopowe zapalenie skóry lub łuszczyca, ale także w przypadku znacznego przesuszenia czy podrażnienia skóry. W takich sytuacjach  konieczne jest, aby sięgnąć po krem natłuszczający do skóry atopowej, jednak nie tylko w tych przypadkach. Krem tego typu warto wprowadzić do codziennej pielęgnacji w momencie, gdy zwykły nawilżający krem nie daje żadnego ukojenia i nie nawilża skóry. Nie ma sensu nieustannie go aplikować. Należy albo zmienić dotychczas stosowany krem na inny nawilżający, albo zamienić go na dobry krem natłuszczający. Krem, który natłuszcza, warto również stosować zimą - wówczas bez względu na typ i problematykę skóry. Mroźne powietrze i wiatr znacznie wysuszają skórę, a wtedy nawet dobry nawilżający krem może okazać się za mało skuteczny.

Rekomendowane produkty

 • Krem na dzień do skóry suchej VICHY NUTRILOGIE
 • Intensywnie pielęgnujący krem ​​do skóry bardzo suchej VICHY NUTRILOGIE
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top