OK

OK Cancel

Thank you

Close

Czym różni się olejek myjący do twarzy od reszty produktów do demakijażu?

  • favoris

Olejek myjący do twarzy jest jednym z rodzajów kosmetyków do demakijażu i oczyszczania twarzy. Zdecydowanie jednak różni się od pozostałych produktów tego rodzaju. Dowiedz się, jakie właściwości wykazują olejki myjące do twarzy i dlaczego warto sięgać właśnie po nie!

Olejek myjący do twarzy - nowy sposób na demakijaż

Rola olejków do mycia twarzy jest taka sama, jak wśród innych kosmetyków do oczyszczania twarzy. Olejek ma za zadanie umyć twarz, oczyścić ją z pozostałości makijażu, zanieczyszczeń i sebum, jakie gromadzą się na jej powierzchni w ciągu dnia. Różnica polega na tym, że olejek wykazuje delikatniejsze działanie. Nie oznacza to, że produkt ten jest mało skuteczny lub nie umożliwia dokładnego demakijażu, lecz o to, że działa subtelniej. Dzięki temu, zastosowanie olejku do mycia twarzy, minimalizuje ryzyko podrażnień i korzystnie wpływa na kondycję skóry. Technika, która wykorzystuje moc olejku do demakijażu twarzy, nazywa się metodą OCM, czyli Oil Cleansing Method.

Działanie olejku myjącego

Większość produktów do demakijażu usuwa zanieczyszczenia i pozostałości po kolorowych kosmetykach poprzez ścieranie ich z powierzchni twarzy. Olejek myjący do twarzy ogranicza wszelkie agresywne i mechaniczne ruchy, ponieważ działa na zasadzie rozpuszczania tego, co znajduje się na skórze twarzy. Dzięki temu nie trzeba mocno jej pocierać i trzeć. Sebum, zanieczyszczenia i resztki makijażu zostają rozpuszczone i z łatwością można je usunąć. Co ciekawe, dobry olejek do demakijażu skutecznie eliminuje nawet wodoodporny make-up, co również następuje w sposób delikatny i nie wymaga mocnego pocierania skóry. Taka skuteczność w demakijażu pozwala maksymalnie ograniczyć ryzyko podrażnień i zapobiega uszkodzeniom warstwy hydrolipidowej skóry.

Olejki myjące do twarzy - dobre dla każdego typu skóry

Znaczna część produktów do demakijażu jest dedykowana do konkretnych typów skóry. Olejek jest pod tym względem bardzo uniwersalny. Mogą go stosować zarówno osoby o skórze normalnej, suchej, tłustej czy też mieszanej. Olejek do mycia twarzy dobrze sprawdzi się także u osób, których skóra jest wrażliwa i nadreaktywna. Olejek do twarzy to również dobry wybór dla wszystkich, którzy chcą ograniczyć dotyk skóry, wywołujący zaczerwienienia czy podrażnienia, ponieważ kosmetyk ten w bardzo delikatny sposób myje twarz. Co istotne oczyszczanie to, mimo subtelności, jest bardzo skuteczne i dokładne.
Niektóre olejki są dedykowane do konkretnych rodzajów skóry. Uwzględniają przy tym problematykę twarzy i niedogodności, z jakimi się zmaga (trądzik, łuszczyca, skłonność do przesuszania lub nadmiernej produkcji sebum). Są również olejki, które można stosować względem każdego typu skóry. Taki jest np. Upiększający olejek micelarny do demakijażu Pureté Thermale Vichy.To dermokosmetyk, który jest dostępny w aptekach, a z tego względu jest kosmetykiem nie tylko skutecznym, lecz również wykazującym bezpieczny wpływ na skórę. Podczas mycia skóry, olejek zamienia się w mleczko do twarzy, co zwiększa przyjemność jego zastosowania. Dodatkowymi zaletami produktu są:

  • micelarna formuła, która umożliwia skuteczny i delikatny demakijaż;
  • obecność składników odżywczych (kamelia, woda termalna);
  • odżywienie i nawilżenie skóry;
  • hipoalergiczna formuła, która nie powoduje uczuleń i podrażnień, nawet na skórze wrażliwej;
  • możliwość usuwania wodoodpornego makijażu;
  • pompka, sprzyjająca utrzymaniu higieny podczas stosowania olejku.

Jak wybrać dobry olejek do mycia twarzy?

Nie każdy produkt, na którego etykiecie widnieje napis ,,olejek myjący’’ sprawdzi się w demakijażu. Należy zwrócić na to uwagę i sięgać wyłącznie po sprawdzone olejki do twarzy. Jak zatem poznać dobry olejek do demakijażu? Po pierwsze należy zwrócić uwagę na skład kosmetyku. Powinien on zawierać kilka różnorodnych olejów (w składzie INCI mają końcówkę oil) - jeden jako bazowy, a pozostałe olejki, jako te uzupełniające. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że produkt rzeczywiście jest olejkiem, a nie że tak określany jest wyłącznie z nazwy. Co istotne, zwróć również uwagę na rodzaj olejków, co wpływa na ogólną jakość produktu. Warto sięgać i wybierać olejki mineralne. Są one bezpieczne dla skóry, ponieważ korzystnie wpływają na jej kondycję. Innym, równie ważnym aspektem, którym należy kierować się podczas wyboru olejku do twarzy jest rodzaj skóry, do jakiej jest dedykowany. Co prawda, niektóre olejki można stosować bez względu na typ skóry, jednak są również olejki specjalistyczne, które można stosować tylko do danego typu skóry. Warto uwzględnić tę kwestię, aby nie podrażnić skóry i nie wpłynąć na pogorszenie jej kondycji.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top