OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dobre serum do twarzy - jak je stosować, opinie, porady

  • favoris

Dobre serum do twarzy ma przed sobą szereg zadań: rozjaśnić przebarwienia, poprawić koloryt, odmłodzić, wygładzić zmarszczki, a przy tym odpowiednio nawilżyć. Specjaliści od chemii kosmetycznej ciężko pracują nad perfekcyjną formułą takiego kosmetyku. Dermatolodzy oferują w swoich gabinetach profesjonalne porady na temat rodzajów serum do twarzy, opinie kosmetologów natomiast, skupiają się na pozytywnym wpływie takich produktów na stan zdrowia i na walkę ze starzeniem się skóry.

O czym należy pamiętać wybierając dobre serum do twarzy?

Każda kobieta, która chce dowiedzieć się jak stosować serum, powinna dobrać dla siebie optymalny preparat. Jeden doskonale dobrany produkt, to podstawa każdej kolekcji kosmetyków. Serum przeciwzmarszczkowe należy dobierać ostrożnie, gdyż jest to produkt bardzo mocno skoncentrowany i działa intensywniej, niż krem. Jeśli produkt ma służyć do pielęgnacji delikatnych stref wokół oczu lub miękkiej skóry w okolicy ust i szyi należy pamiętać, że kosmetyk, który nie jest dedykowany do takich zadań, może okazać się zbyt mocny, a w efekcie przesuszyć skórę i bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Dlatego najpierw warto dokładnie zdiagnozować problem, a potem ustalić – najlepiej z doradcą w dobrej drogerii lub farmaceutą – jak często chcemy aplikować taki produkt oraz jakie miejsca wymagają intensywnej ochrony.

Czego szukają kobiety, jak stosować serum?

Większość pań spodziewa się nie tylko działania przeciwzmarszczkowego i nawilżającego, ale także rozświetlenia, wygładzenia, zmiękczenia, a przy tym naprężenia i regeneracji. Kiedy już uda się odpowiednio dobrać produkt, to jest spora szansa, że wszystkie te marzenia zostaną spełnione. Serum - jak je stosować? Należy regularnie nakładać eliksir zgodnie z zaleceniami producenta, aplikować serum na czystą skórę twarzy oraz wzmocnić efekt poprzez delikatny masaż. Warto też wykazać się cierpliwością. Jak podkreślają dermatolodzy, efekty można zobaczyć po minimum trzech miesiącach. Składniki w idealnym serum są mocno skoncentrowane, aby więc skutecznie działały, trzeba pamiętać o ochronie przeciwsłonecznej.

Tyle wersji w całym sklepie!

Aby serum reklamowane jako nawilżające lub przeciwzmarszczkowe działało, musi zawierać odpowiednie składniki. Dlatego warto sprawdzić, czy dobre serum do twarzy zawiera przynajmniej jeden z następujących składników: witaminę C, peptydy, retinol, antyoksydanty i kwasy (na przykład glikolowy, migdałowy, ferulowy, mlekowy, cytrynowy oraz hialuronowy i jego pochodne). Warto dopilnować, by miało jak najmniej silikonów. Dobre serum liftingujące powinno, zawierać także ramnozę i ceramidy oraz cząsteczki rozświetlające. Przykładem takiego produktu jest Vichy Liftactive Serum 10 do oczu i rzęs. Choć przeznaczone głównie dla tych wrażliwych punktów, jest na tyle delikatne, że może być stosowane na całą twarz. Jest lekkie i szybko się wchłania – takie opinie przeważają wśród zadowolonych klientek. Najbardziej wymagająca jest skóra sucha lub sezonowo przesuszona. Dobre serum nawilżające powinno być hipoalergiczne i zawierać energetyzujące cukry (np. karagen) oraz wodę termalną. Taki produkt znajdziemy w serii Vichy Aqualia Thermal. Tymczasem codzienna pielęgnacja, powinna być wzmocniona szybko wchłaniającym się produktem z odżywczymi składnikami. Kremowa konsystencja serum do twarzy pozwala na używanie go solo, bez wsparcia specjalnym kremem. Po takiej aplikacji wystarczy zabiezpieczyć skórę filtrem UVA i UVB, po czym nałożyć ulubiony makijaż. Przykładowym produktem tego rodzaju jest Idéalia Life Serum Vichy. Używane codziennie sprawi, że inne kosmetyki do zadań specjalnych przestaną być niezbędne, a efekt pięknej skóry utrzyma się przez lata.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top