OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dobry domowy sposób na wypadanie włosów

  • favoris

Dobry domowy sposób na wypadanie włosów jest dla współczesnych kobiet niczym magiczna paproć kwitnąca raz w roku i mająca ogromną moc - trudny do znalezienia, ale gdy już się ten sposób ma, można wreszcie zbliżyć się do upragnionego celu. Domowe sposoby na wypadanie włosów odgrywają istotną rolę w codziennej pielęgnacji, ponieważ to właśnie ona w ogromnym stopniu przyczynia się do ogólnej kondycji włosów. Wypadanie włosów jest naturalnym procesem i nie powinno być powodem do paniki. Jeśli jednak uważasz, że cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, koniecznie udaj się do lekarza. W tym artykule dowiesz się jakie są przyczyny wypadanie włosów oraz jakie sposoby pomogą Ci odzyskać dawną gęstość i witalność włosów.

Wypadanie włosów - przyczyny

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne. Najważniejsze jest, aby na początku walki o zdrowe włosy wykluczyć czynniki chorobowe. Do chorób wpływających na wypadanie włosów należą między innymi:

Nadmierne wypadanie włosów może być także spowodowane mniej groźnymi zaburzeniami hormonalnymi, często spowodowanymi zmianą poziomu estrogenu po porodzie lub przy odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (czasem także przy rozpoczęciu przyjmowania tabletek).
Bardzo często spotykanym zjawiskiem jest wypadanie włosów wskutek przeprowadzenia bardzo rygorystycznej diety. O wpływie witamin na włosy oraz dobrym domowym sposobie na wypadanie włosów z użyciem pożywienia, napiszemy w dalszej części tekstu.

Wypadanie włosów - domowe sposoby od środka

Dobry domowy sposób na wypadanie włosów to połowa sukcesu. Przede wszystkim  w domowych warunkach warto zadbać o odżywienie włosów od środka! Bardzo skutecznym sposobem jest picie napoju z drożdzy. Najzwyklejsze drożdże spożywcze mieszamy z gorącą wodą i wypijamy po ostygnięciu. Drożdże niesamowicie wpływają na poprawę gęstości, a także przyspieszają porost istniejących już włosów.

Istotną rolę odgrywają także witaminy na wypadanie włosów. Zadbaj, by Twój jadłospis był bogaty w witaminy z grupy B, witaminę A, E, C, D oraz mikroelementy, takie jak żelazo, magnez, cynk.

Wypadanie włosów - domowe sposoby od wewnątrz

Naturalne wcierki mogą okazać się zbawienne dla Twoich wypadających włosów.
Oto dwie przykładowe wcierki/maski, które poprawią także kondycję łodygi włosa:

  • czarna rzodkiew - jeżeli masz w domu wyciskarkę, sok z czarnej rzodkwi wetrzyj dokładnie w skórę głowy, wykonując kilkuminutowy masaż. Jeżeli nie masz wyciskarki, zetrzyj rzodkiew na tarce - powinnaś otrzymać wystarczającą ilość soku.
  • olej rycynowy - łyżkę oleju rycynowego wymieszaj ze szklanką z soku z jednej cytryny. Wmasuj mieszankę w skórę głowy oraz włosy, pozostaw pod przykryciem na co najmniej 20 minut.


W domowym zaciszu korzystaj także z odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Wybieraj odżywkę i szampon na wypadanie włosów. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy. Przedstawili nam oni unikalny szampon Dercos, wspierający kurację przeciw wypadaniu włosów.
W przypadku nadmiernego wypadania włosów warto zastanowić się, co jest przyczyną dolegliwości. Jeśli włosy wypadają jesienią nie ma powodu do obaw, można za to zastosować specjalne ampułki na wypadanie włosów.

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top