getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = PL Test : 'PL/'

OK

OKCancel

Thank you

Close

Dobry domowy sposób na wypadanie włosów

Dobry domowy sposób na wypadanie włosów

Dobry domowy sposób na wypadanie włosów jest dla współczesnych kobiet niczym magiczna paproć kwitnąca raz w roku i mająca ogromną moc - trudny do znalezienia, ale gdy już się ten sposób ma, można wreszcie zbliżyć się do upragnionego celu. Domowe sposoby na wypadanie włosów odgrywają istotną rolę w codziennej pielęgnacji, ponieważ to właśnie ona w ogromnym stopniu przyczynia się do ogólnej kondycji włosów. Wypadanie włosów jest naturalnym procesem i nie powinno być powodem do paniki. Jeśli jednak uważasz, że cierpisz na nadmierne wypadanie włosów, koniecznie udaj się do lekarza. W tym artykule dowiesz się jakie są przyczyny wypadanie włosów oraz jakie sposoby pomogą Ci odzyskać dawną gęstość i witalność włosów.

Wypadanie włosów - przyczyny

Przyczyny wypadania włosów mogą być bardzo różne. Najważniejsze jest, aby na początku walki o zdrowe włosy wykluczyć czynniki chorobowe. Do chorób wpływających na wypadanie włosów należą między innymi:

Nadmierne wypadanie włosów może być także spowodowane mniej groźnymi zaburzeniami hormonalnymi, często spowodowanymi zmianą poziomu estrogenu po porodzie lub przy odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych (czasem także przy rozpoczęciu przyjmowania tabletek).
Bardzo często spotykanym zjawiskiem jest wypadanie włosów wskutek przeprowadzenia bardzo rygorystycznej diety. O wpływie witamin na włosy oraz dobrym domowym sposobie na wypadanie włosów z użyciem pożywienia, napiszemy w dalszej części tekstu.

Wypadanie włosów - domowe sposoby od środka

Dobry domowy sposób na wypadanie włosów to połowa sukcesu. Przede wszystkim  w domowych warunkach warto zadbać o odżywienie włosów od środka! Bardzo skutecznym sposobem jest picie napoju z drożdzy. Najzwyklejsze drożdże spożywcze mieszamy z gorącą wodą i wypijamy po ostygnięciu. Drożdże niesamowicie wpływają na poprawę gęstości, a także przyspieszają porost istniejących już włosów.

Istotną rolę odgrywają także witaminy na wypadanie włosów. Zadbaj, by Twój jadłospis był bogaty w witaminy z grupy B, witaminę A, E, C, D oraz mikroelementy, takie jak żelazo, magnez, cynk.

Wypadanie włosów - domowe sposoby od wewnątrz

Naturalne wcierki mogą okazać się zbawienne dla Twoich wypadających włosów.
Oto dwie przykładowe wcierki/maski, które poprawią także kondycję łodygi włosa:

 • czarna rzodkiew - jeżeli masz w domu wyciskarkę, sok z czarnej rzodkwi wetrzyj dokładnie w skórę głowy, wykonując kilkuminutowy masaż. Jeżeli nie masz wyciskarki, zetrzyj rzodkiew na tarce - powinnaś otrzymać wystarczającą ilość soku.
 • olej rycynowy - łyżkę oleju rycynowego wymieszaj ze szklanką z soku z jednej cytryny. Wmasuj mieszankę w skórę głowy oraz włosy, pozostaw pod przykryciem na co najmniej 20 minut.


W domowym zaciszu korzystaj także z odpowiednich kosmetyków do codziennej pielęgnacji. Wybieraj odżywkę i szampon na wypadanie włosów. O poradę zapytaliśmy specjalistów Vichy. Przedstawili nam oni unikalny szampon Dercos, wspierający kurację przeciw wypadaniu włosów.
W przypadku nadmiernego wypadania włosów warto zastanowić się, co jest przyczyną dolegliwości. Jeśli włosy wypadają jesienią nie ma powodu do obaw, można za to zastosować specjalne ampułki na wypadanie włosów.

Rekomendowane produkty

 • 2761DERCOS
  Szampon energetyzujący wspierający kurację na wypadanie włosów
  4.919DERCOSHAIR CAREMycie włosówZabieg przeciwdziałający wypadaniu włosów
  Szampon ENERGETYZUJĄCY - uzupełnienie zabiegów przeciwko wypadaniu włosów VICHY DERCOS
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  Baby hair - co zrobić, żeby było ich więcej?

  Pielęgnacja włosów

  Baby hair - co zrobić, żeby było ich więcej?

  Baby hair - mimo dość tajemniczej nazwy, to nic innego jak nowe włosy wyrastające na głowie. Dla kobiet o bujnych, gęstych włosach, baby hair często stanowią niesforny element fryzury, trudny do ułożenia. Jest jednak duża grupa kobiet, która marzy by mieć dużo więcej włosów, a baby hair są dla nich na wagę złota. Porost włosów może być czasem dużo bardziej skomplikowany niż się wydaje, a na jego dobre funkcjonowanie wpływać może wiele czynników. Szybki porost włosów możliwy jest dzięki zastosowaniu odpowiednich środków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu. Zarówno wcierki, jak i ampułki na porost włosów są bardzo ważnym elementem, jednak czy najważniejszym? Zobacz jak przyspieszyć porost włosów!

  Przeczytaj artykuł

  go to top