OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dobry krem do skóry mieszanej - jakie składniki powinien posiadać?

  • favoris

Dobry krem do mieszanej skóry twarzy to taki, który uwzględnia jej problematykę. Powinien zatem wykazywać jednocześnie właściwości nawilżające i matujące. Dowiedz się więcej o kremach do twarzy mieszanej i sprawdź, jakich składników w nich szukać!

Krem do skóry mieszanej - podstawowe właściwości kremu

Skóra mieszana jest połączeniem dwóch innych typów skóry, a mianowicie, suchej i tłustej. Na policzkach zazwyczaj jest przesuszona i podatna na suchość, chociaż wiele kobiet w tym obszarze ma skórę normalną. Łojotok zaś doskwiera w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. Różnorodność ta jest główną cechą charakterystyczną mieszanej skóry, a wybór odpowiedniego kremu, powinien być motywowany tymi właśnie aspektami. Może się wydawać, że nie jest możliwe znalezienie takiego kremu, który pogodzi te dwie, tak odmienne właściwości skóry mieszanej. Wskutek tego wiele kobiet sięga po dwa różnego rodzaju kremy - do skóry suchej, który aplikują na policzki oraz do tłustej, nanosząc go na centralną część twarzy. Takie rozwiązanie wcale nie wpływa korzystnie na problematyczną skórę i zdecydowanie lepiej sięgnąć po jeden krem - krem do skóry mieszanej.

Skóra mieszana jest połączeniem dwóch innych typów skóry, a mianowicie, suchej i tłustej. Na policzkach zazwyczaj jest przesuszona i podatna na suchość, chociaż wiele kobiet w tym obszarze ma skórę normalną. Łojotok zaś doskwiera w strefie T, czyli na czole, nosie i brodzie. Różnorodność ta jest główną cechą charakterystyczną mieszanej skóry, a wybór odpowiedniego kremu, powinien być motywowany tymi właśnie aspektami. Może się wydawać, że nie jest możliwe znalezienie takiego kremu, który pogodzi te dwie, tak odmienne właściwości skóry mieszanej. Wskutek tego wiele kobiet sięga po dwa różnego rodzaju kremy - do skóry suchej, który aplikują na policzki oraz do tłustej, nanosząc go na centralną część twarzy. Takie rozwiązanie wcale nie wpływa korzystnie na problematyczną cerę i zdecydowanie lepiej sięgnąć po jeden krem - krem do skóry mieszanej.

Skóra mieszana - jeden krem zamiast dwóch

Jeśli chodzi o pielęgnację skóry mieszanej to potrzebuje ona specjalistycznej opieki. Powinna ona uwzględniać fakt, że ten typ skóry jest połączeniem zupełnie odmiennych rodzajów skóry, a w związku z tym ma różnorodne potrzeby. Wiele kobiet nie wierzy, że można stosować jeden krem i aplikować go na całą powierzchnię twarzy. Wydaje im się, że niemożliwe jest, aby jeden produkt uwzględniał to, że skóra na policzkach potrzebuje czegoś zupełnie innego (nawilżenia), niż w strefie T (zmatowienia). W związku z tym, zaopatrują się w dwa kremy - do skóry suchej i tłustej. Tymczasem można spokojnie stosować jeden produkt. Sięgając po dobry krem do skóry mieszanej możesz wykluczyć obawy, że niewłaściwie zadbasz o swoją skórę. Przeciwnie - bądź spokojna o prawidłową pielęgnację i zaoszczędź cenny czas, który przeznaczałaś na aplikację dwóch różnych rodzajów kremów.

Składniki, jakie powinien zawierać krem do mieszanej skóry twarzy

Krem do mieszanej twarzy powinien zawierać dwie podstawowe grupy składników, a mianowicie nawilżające i matujące, które wykazują właściwości regulujące pracę gruczołów łojowych (wskutek tego skóra produkuje mniejszą ilość sebum, odpowiedzialnego za przetłuszczanie się). Nie musisz martwić się, że aplikacja jednego kosmetyku na skórę, która wykazuje tak odmienne potrzeby okaże się mało skuteczna. Skóra twarzy funkcjonuje podobnie do organizmu. Jeśli w pożywieniu dostarczasz cenne składniki mineralne i witaminy, organizm sam pozyskuje te, których potrzebuje i czerpie ich taką ilość, jakiej wymaga. Taki sam proces można dostrzec w skórze - aplikując krem do skóry mieszanej, sprawisz, że obszar strefy T wydobędzie z niego składniki matujące i regulujące produkcję łoju, a skóra na policzkach te składniki, które odpowiadają za nawilżenie. Wśród konkretnych składników, których warto szukać w kremie do skóry mieszanej, wyróżnia się:

  • składniki nawilżające - Gliceryna (Glycerin), D-pantenol, Alantoina, Hydromanil, Kwas hialuronowy, Wazelina, różnego rodzaju oleje;
  • składniki, bazujące na cząsteczkach rozpraszających światło - krzemionka koloidalna, skrobia, polimery;
  • składniki absorbujące łój i jednocześnie regulujące produkcję sebum, czyli tzw. składniki matujące - glinki, ziemia okrzemkowa, polimery, ekstrakty z ziół (nagietek, cyprys, kozieradka).

Krem do twarzy mieszanej - z apteki czy z drogerii?

Największy wpływ na skuteczność kremu do skóry mieszanej ma skład kosmetyku. Zanim sięgniesz po dany produkt, w jego składzie (INCI) szukaj wyżej wymienionych składników. Takie kremy można znaleźć w drogeriach, jak i aptekach. Jeśli jednak szukasz naprawdę dobrego i specjalistycznego kremu, zaopatrz się w krem z apteki. Wówczas skutecznie zatroszczysz się o swoją mieszaną twarz. Zapewnisz jej opiekę kosmetyczną i leczniczą, bo takie właściwości wykazują właśnie dermokosmetyki. Przykładem kremu, który może okazać się pomocny w pielęgnacji mieszanej skóry, jest Krem na dzień Idéalia Vichy.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top