OK

OKCancel

Thank you

Close
mediacachable:1

Dobry krem na przesuszone ręce - co powinien zawierać?

 • favoris

Sucha skóra może być efektem bardzo wielu czynników, działających na nasze ciało zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz organizmu. Przesuszona skóra może być powodem sporego dyskomfortu, szczególnie jeżeli jest ona widoczna, tak jak w przypadku suchej skóra rąk. Suche ręce często są efektem ubocznym zmiany pory roku lub objawem problematycznych alergii. W takim przypadku należy zadać sobie pytanie - jak dbać o dłonie oraz jaki krem na przesuszone ręce będzie dla nas najlepszy. Czasem zwykły krem do rąk nie jest wystarczający. Suche ręce mogą wymagać od nas większego wsparcia, szczególnie, kiedy w grę wchodzi alergia. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, co mówią specjaliści.

Krem na przesuszone ręce - dla kogo?

Krem na przesuszone ręce jest niezbędnym kosmetykiem w przypadku osób, które cierpią z powodu przesuszonej skóry. Czy jednak taki krem przeznaczony jest wyłącznie dla nich? Oto powody, dla których warto stosować krem do przesuszonych rąk:

* nawilżenie skóry - jest to dość oczywisty powód, jednak często w codziennym pędzie zapominamy o tym, aby zabranie ze sobą kremu do rąk było tak oczywiste, jak zabranie portfela czy telefonu. Jednorazowe smarowanie rąk kremem nie jest wystarczające, szczególnie w przypadku naprawdę przesuszonych rąk, których warstwa hydrolipidowa została silnie naruszona.
* zabezpieczenie skóry - większość kremów do rąk działa nie tylko nawilżająco, ale także ochronnie. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy ręce są wyjątkowo narażone na przemrożenie i wysuszenie.
* działanie zapobiegawcze - kremy do rąk powinny być stosowane także przez osoby, których skóra rąk jest zdrowa. Ręce potrzebują takiej samej troski jak reszta ciała. Oczywiście w przypadku osób, których ręce nie są suche, wystarczy stosowanie kremu raz, dwa razy dziennie.

Krem na przesuszone ręce - co powinien zawierać?

Skóra rąk jest wyjątkowo wrażliwa i podatna na uszkodzenia. Ręce są jednym z najczęściej używanych części ciała, narażonych na uszkodzenia mechaniczne, które nie są chronione jak np. stopy.

W pierwszej kolejności zadbaj o to, aby krem po który sięgasz pozbawiony był parabenów, środków konserwujących, a także sztucznych barwników. Wiele kremów zawierających parabeny pomaga na chwilę, jednak po czasie niszczą one skórę jeszcze mocniej. Zwróć na to szczególną uwagę, jeżeli cierpisz na atopowe zapalenie skóry. Twój krem powinien być hipoalergiczny, a także zawierać mocznik.

Zapytani o radę specjaliści Vichy, opowiedzieli nam o innowacyjnym kremie do rąk i paznokci Ideal Body, który zawiera nawilżającą wodę termalną, kwas LHA, który koi i wygładza oraz filtr SPF15 zapewniający ochronę przeciwsłoneczną.

Krem na przesuszone ręce - co poza tym?

Pamiętaj, że nawet najlepszej jakości aktywne składniki w kremie do rąk nie będą w stanie uchronić Twojej skóry, jeżeli będziesz ją regularnie dewastować. Podczas sprzątania domu detergentami, zawsze zakładaj na dłonie rękawiczki ochronne. Tak samo chroń swoje dłonie w trakcie zimy. Nigdy nie wychodź w zimie na zewnątrz bez zakładania rękawiczek. W ten sposób unikniesz szkodliwego przemrożenia i przesuszenia rąk.

Rekomendowane produkty

 • Krem do rąk i paznokci SPF 15
 • Najczęściej czytane

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Pielęgnacja ciała

  Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

  Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

  Przeczytaj artykuł

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Pielęgnacja ciała

  Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

  Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

  Przeczytaj artykuł

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Pielęgnacja ciała

  Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

  Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

  Przeczytaj artykuł

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Pielęgnacja twarzy

  Dla kogo jest wskazany krem do twarzy z kwasem hialuronowym?

  Kwas hialuronowy to substancja powszechnie stosowana w kosmetyce i medycynie. Wykorzystuje się ją zarówno przy zabiegach z zakresu medycyny estetycznej, jak i przy produkcji wielu kosmetyków pielęgnacyjnych. Jakie właściwości posiada krem do twarzy z kwasem hialuronowym? Podpowiadamy, kto w szczególności powinien sięgnąć po dobry krem do twarzy z dodatkiem tej substancji!

  Przeczytaj artykuł

  go to top