OK

OK Cancel

Thank you

Close

Dobry krem na przesuszone ręce - co powinien zawierać?

  • favoris

Sucha skóra może być efektem bardzo wielu czynników, działających na nasze ciało zarówno z zewnątrz, jak i wewnątrz organizmu. Przesuszona skóra może być powodem sporego dyskomfortu, szczególnie jeżeli jest ona widoczna, tak jak w przypadku suchej skóra rąk. Suche ręce często są efektem ubocznym zmiany pory roku lub objawem problematycznych alergii. W takim przypadku należy zadać sobie pytanie - jak dbać o dłonie oraz jaki krem na przesuszone ręce będzie dla nas najlepszy. Czasem zwykły krem do rąk nie jest wystarczający. Suche ręce mogą wymagać od nas większego wsparcia, szczególnie, kiedy w grę wchodzi alergia. Przeczytaj ten artykuł i zobacz, co mówią specjaliści.

Krem na przesuszone ręce - dla kogo?

Krem na przesuszone ręce jest niezbędnym kosmetykiem w przypadku osób, które cierpią z powodu przesuszonej skóry. Czy jednak taki krem przeznaczony jest wyłącznie dla nich? Oto powody, dla których warto stosować krem do przesuszonych rąk:

* nawilżenie skóry - jest to dość oczywisty powód, jednak często w codziennym pędzie zapominamy o tym, aby zabranie ze sobą kremu do rąk było tak oczywiste, jak zabranie portfela czy telefonu. Jednorazowe smarowanie rąk kremem nie jest wystarczające, szczególnie w przypadku naprawdę przesuszonych rąk, których warstwa hydrolipidowa została silnie naruszona.
* zabezpieczenie skóry - większość kremów do rąk działa nie tylko nawilżająco, ale także ochronnie. Jest to szczególnie ważne w okresie zimowym, kiedy ręce są wyjątkowo narażone na przemrożenie i wysuszenie.
* działanie zapobiegawcze - kremy do rąk powinny być stosowane także przez osoby, których skóra rąk jest zdrowa. Ręce potrzebują takiej samej troski jak reszta ciała. Oczywiście w przypadku osób, których ręce nie są suche, wystarczy stosowanie kremu raz, dwa razy dziennie.

Krem na przesuszone ręce - co poza tym?

Pamiętaj, że nawet najlepszej jakości aktywne składniki w kremie do rąk nie będą w stanie uchronić Twojej skóry, jeżeli będziesz ją regularnie dewastować. Podczas sprzątania domu detergentami, zawsze zakładaj na dłonie rękawiczki ochronne. Tak samo chroń swoje dłonie w trakcie zimy. Nigdy nie wychodź w zimie na zewnątrz bez zakładania rękawiczek. W ten sposób unikniesz szkodliwego przemrożenia i przesuszenia rąk.

Najczęściej czytane

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Pielęgnacja ciała

Mikrodermabrazja - na czym polega zabieg?

Mikrodermabrazja to zabieg, na który kobiety bardzo często zgłaszają się do gabinetów kosmetycznych lub lekarskich. Nic w tym dziwnego - ten nieinwazyjny, mechaniczny mikropeeling jest w stanie wyraźnie poprawić wygląd naszej skóry i pozbawić jej niedoskonałości. Podpowiadamy, na czym on polega!

Przeczytaj artykuł

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Pielęgnacja ciała

Benzyl alcohol - w jakich produktach możesz go znaleźć?

Benzyl alcohol to składnik, który dla wielu osób jest całkowicie nieznany i obcy. Tymczasem alkohol benzylowy to składnik znacznej ilości kosmetyków, stosowanych przez nas każdego dnia. Z tego względu warto wiedzieć, czym jest benzyl alcohol i jakie ma zastosowanie w kosmetykach!

Przeczytaj artykuł

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Pielęgnacja ciała

Co dziwny zapach skóry mówi o Twoim zdrowiu?

Nieprzyjemny zapach skóry może dotyczyć również osób, które regularnie dbają o higienę. Najczęściej jest to jednym z objawów choroby takiej jak cukrzyca, niewydolność wątroby czy nawet schizofrenia. Nie należy bagatelizować tego problemu, a w razie konieczności zgłosić się do lekarza, bo może okazać się, że dziwny zapach skóry świadczy o poważnym schorzeniu.

Przeczytaj artykuł

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Pielęgnacja ciała

Kwas azelainowy - czy pomaga w leczeniu trądziku?

Kwas azelainowy jest dikarboksylowym kwasem o wielokierunkowym działaniu, który posiada szerokie zastosowanie w kosmetyce: działa przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, wybielająco i złuszczająco. Dlatego bardzo często wykorzystuje się go przy leczeniu trądziku oraz przy usuwaniu przebarwień.

Przeczytaj artykuł

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Pielęgnacja ciała

5 przyczyn intensywnego zapachu potu

Wydzielanie przez skórę potu, który ma niezbyt przyjemny zapach to naturalne zjawisko. Problem pojawia się wówczas, gdy pot produkowany jest w nadmiarze i ma bardzo intensywny zapach. Poznaj 5 przyczyn brzydkiego zapachu potu oraz sposoby na nadmierną potliwość!

Przeczytaj artykuł

go to top