OK

OK Cancel

Thank you

Close

Fluidy do twarzy - czym różnią się od kremów nawilżających?

  • favoris

Odpowiednio dobrany kosmetyk o właściwościach nawilżających to preparat, który powinien znaleźć się na naszej skórze każdego dnia. Czy jednak w tym przypadku lepiej sprawdzi się zwykły krem nawilżający czy może kosmetyk o formule fluidu do twarzy? Podpowiadamy, czym różnią się fluidy od kremów nawilżających i jaki preparat wybrać do codziennej pielęgnacji twarzy!

Fluid-krem - czym się różni od zwykłego kremu nawilżającego?

Krem do twarzy w formie fluidu charakteryzuje się znacznie lżejszą konsystencją od tradycyjnego kremu nawilżającego. Jego ultra-lekka, delikatna i kremowo-żelowa konsystencja bardzo szybko wchłania się w strukturę skóry, nie obciąża jej i nadaje jej matowe wykończenie. W porównaniu do kremów nawilżających, fluidy do twarzy posiadają też silniej skoncentrowany skład, którego zadaniem jest nie tylko nawilżanie skóry, ale też walka z różnymi niedoskonałościami, np. przebarwieniami, zmarszczkami, niejednolitym kolorytem skóry. Przykładem takiego kosmetyku jest krem-fluid Slow Age od marki Vichy, który opóźnia pojawienie się oznak starzenia się skóry, wzmacnia ją i chroni, a także zapewnia jej odpowiedni poziom nawilżenia.

Fluid do twarzy - dla kogo?

Lekka i świeża formuła fluidu do twarzy oraz jego nieklejąca się konsystencja sprawia, że krem-fluid to idealna propozycja dla osób, które na co dzień mają do czynienia normalną, mieszaną czy tłustą skórą twarzy. Fluid szybko wchłania się w skórę i nie obciąża jej struktury, w związku z czym będzie dobrze współpracował z tymi rodzajami skór, które posiadają skłonność do wydzielania nadmiernej ilości sebum przez gruczoły łojowe.

Fluid-krem czy dobry krem nawilżający dla skóry suchej?

Czy lekka i delikatna formuła fluidu do twarzy oznacza, że nie jest to odpowiedni kosmetyk dla osób, które posiadają suchą skórę? Nie, jednak w tym przypadku może okazać się, że sam fluid nie wystarczy, by ochronić skórę przed przesuszeniem. Nietłusta i nieklejąca się konsystencja fluidu będzie jednak stanowiła dobrą bazę pod zwykły krem nawilżający dostosowany do potrzeb skóry suchej. Formułę tego kosmetyku można porównać do serum do twarzy, którego żelowa konsystencja idealnie wtapia się w strukturę skóry, dzięki czemu kosmetyk ten można wykorzystać na wiele różnych sposobów.

Właściwości kryjące fluidu do twarzy

Określenie fluid do twarzy stosuje się bardzo często wymiennie z podkładem do twarzy, dlatego wiele kobiet oczekuje, że zakupiony przez nie krem-fluid będzie posiadał też odpowiednie właściwości kryjące. Na rynku kosmetycznym możemy znaleźć wiele takich fluidów, które z jednej strony pełnią funkcje pielęgnacyjne, z drugiej zaś korygują niedoskonałości znajdujące się na powierzchni twarzy. Jeżeli mamy do czynienia z szarym i pozbawionym blasku kolorytem skóry, drobnymi przebarwieniami czy rozszerzonymi naczynkami, zdecydowanie warto szukać fluidu, który będzie posiadał odpowiednie właściwości kryjące i rozświetlające.

Jak stosować fluid-krem?

Krem w postaci fluidu do twarzy należy stosować na uprzednio oczyszczoną twarz. Jeżeli mamy do czynienia ze skórą mieszaną lub tłustą, fluid można stosować w zastępstwie za zwykły krem nawilżający. Przy skórze suchej najpierw nakładamy warstwę fluidu, a po jego dokładnym wchłonięciu się w skórę, nawilżający lub odżywczy krem do twarzy. Jeśli posiadamy niewielkie niedoskonałości na twarzy, fluid o właściwościach kryjących i rozświetlających może zastąpić stosowany przez nas podkład - w takim przypadku zaleca się najpierw nałożenie kremu pielęgnacyjnego, zaś w następnej kolejności fluidu do twarzy.

Rekomendowane produkty

  • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
  • go to top