OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak myć twarz bez wody?

Mycie twarzy bez wody - czy to w ogóle możliwe? Wiele z nas nie wyobraża sobie codziennego oczyszczania skóry właśnie bez pomocy tego płynu. A jednak są pewne szczególne przypadki, w których należy ograniczyć używanie wody do mycia lub nawet całkowicie z niej zrezygnować. Jak wtedy skutecznie oczyścić twarz? Oczywiście przy pomocy odpowiednich produktów do mycia twarzy. Podpowiadamy, kiedy mycie twarzy bez wody może okazać się korzystne dla naszej skóry i jakie kosmetyki do oczyszczania twarzy pomogą nam ją zastąpić!

Jak myć twarz bez wody?

Mycie twarzy bez wody - kiedy woda szkodzi skórze?

Woda jest niezbędna każdemu człowiekowi do przeżycia, jednak prawda jest taka, że nie każdy rodzaj wody wpływa korzystnie na stan naszej skóry. Mowa tu przede wszystkim o twardej wodzie, która płynie z większości kranów w Polsce. Twarda woda szczególnie źle wpływa na skórę suchą i wrażliwą, zwiększając jej skłonności do przesuszania, podrażnień i zaczerwienień, a także osłabiając jej naturalną warstwę hydrolipidową. Woda do twarzy z kranu może nie sprawdza się też przy codziennej pielęgnacji skóry tłustej i trądzikowej, bowiem utrudnia kosmetykom wytworzenie piany i rozpuszczenie wszelkich zanieczyszczeń. Twarda woda zapycha tym samym pory skórne, prowadząc do powstania różnego rodzaju zmian trądzikowych. W takich przypadkach woda do mycia twarzy powinna być miękka, by zmniejszyć ryzyko przesuszania lub przetłuszczania się skóry, a także pojawiania się na jej powierzchni podrażnień czy niedoskonałości.

Czym myć twarz? Co zastąpi Ci zwykłą wodę?

Istnieje kilka sposobów na to, by zastąpić twardą wodę z kranu jej zdrowym zamiennikiem. Możemy zdecydować się m.in. na założenie w domu specjalnej instalacji filtrującej lub zakup dzbanka filtrującego, który zmiękczy wodę. Do oczyszczania twarzy możemy też wykorzystać wodę termalną bogatą w cenne dla skóry pierwiastki. Woda termalna do twarzy idealnie zastąpi zwykłą wodę, a przy tym widocznie wpłynie na poprawę kondycji skóry. Pamiętajmy jednak o tym, że bez względu na wybrany przez nas zamiennik twardej wody z kranu, do codziennego oczyszczania niezbędne będą nam również odpowiednie preparaty do mycia twarzy - tylko w ten sposób jesteśmy w stanie usunąć z powierzchni skóry zalegające na niej zanieczyszczenia.

Dermokosmetyki do mycia twarzy - dla skóry z problemami

O ile sama woda nie jest w stanie poradzić sobie z wszelkimi zanieczyszczeniami na naszej twarzy, o tyle odpowiednio dobrane kosmetyki mogą sprawić, że szybko zapomnimy o naszym nawyku przemywania twarzy wodą. Jeśli w naszym przypadku nie jest wskazane stosowanie twardej wody z kranu, powinniśmy też unikać kosmetyków o wysuszającym i drażniącym składzie np. na bazie mydła, alkoholu czy detergentów. W tym przypadku najbezpieczniej będzie sięgnąć po dermokosmetyki - czyli łagodne w działaniu i hipoalergiczne preparaty apteczne. Doskonałym przykładem kosmetyku, który pozwoli nam oczyścić twarz bez użycia wody jest Vichy Pureté Thermale preparat do demakijażu twarzy i oczu 3w1 łączący właściwości mleczka, toniku i płynu do demakijażu oczu dla skóry wrażliwej. Produkty tego typu pozwolą skutecznie oczyścić twarz bez ryzyka podrażnienia czy zaburzenia jej flory bakteryjnej. Przy tłustej i skłonnej do niedoskonałości starajmy się natomiast wybrać płyn do mycia twarzy o dodatkowych właściwościach matujących - powinien być to jednak nadal łagodny w działaniu dermokosmetyk, który nie pobudzi gruczołów łojowych do aktywniejszej pracy. Pamiętajmy też o zastosowaniu odpowiedniego kremu do twarzy po oczyszczaniu, by zapewnić naszej skórze prawidłową i kompleksową pielęgnację.

Rekomendowane produkty

go to top