OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak nawilżyć przesuszoną skórę twarzy? Poznaj przyczyny suchej skóry!

  • favoris

Suchej skóry nie naprawisz tylko przez zastosowanie środków nawilżających. Sprawdź, czego jeszcze potrzebuje twoja cera, żeby mogła być jędrna i jedwabista w dotyku.

Charakterystyka i wygląd suchej skóry twarzy

Sucha skóra to przypadłość, która dotyka około 20 % populacji. Może być stanem przejściowym lub stałym wynikającym z predyspozycji genetycznych. Sucha skóra charakteryzuje się szorstkością, cieńszym naskórkiem oraz podatnością na podrażnienia. Często pęka, krwawi oraz się łuszczy. Aby poprawić jej wygląd, musisz dowiedzieć się, jakie są przyczyny powstawania suchej skóry i jak nawilżyć twarz, aby była dobrze napięta, jędrna i gładka.

Sucha skóra - przyczyny

Przesuszona skóra twarzy może być wynikiem wielu czynników, które się wzajemnie na siebie nakładają. Z jednej strony może być to efekt predyspozycji genetycznych, z drugiej zaś wpływu niekorzystnych czynników zewnętrznych takich jak: zimno, wiatr, nadmierne ogrzewanie, zbyt długa ekspozycja na słońce. Może się też wiązać z chorobami skóry np. cukrzycą, niedoczynnością tarczycy.

Jak nawilżyć przesuszoną skórę twarzy?

Ze względu na to, że sucha skóra twarzy może wynikać albo ze zbytniego odwodnienia albo odtłuszczenia, należy podziałać na nią dwutorowo. W pierwszej kolejności sięgnij więc po po kosmetyki zasobne w składniki nawilżające takie jak mocznik, kwas hialuronowy, mleczan sodu, sorbitol lub też glicerol. Wchodzą one w skład NMF, czyli naturalnego czynnika nawilżającego i są odpowiedzialne za utrzymanie odpowiedniego poziomu wilgoci w naskórku. Dzięki kosmetykom z ich zawartością sucha skóra i przyczyny, które ją wywołują, szybko zostaną zlikwidowane. Kolejnym krokiem powinno być sięgnięcie po taki krem nawilżający do skóry suchej, który będzie posiadał substancje zwalczające świąd, podrażnienia, stany zapalne. Ważne więc, by zawierał np. alantoinę, aloes czy pantenol. Sucha skóra i przyczyny ją wywołujące, czyli nadmierna utrata wody przez naskórek (TEWL), powinny skłonić cię do tego, abyś sięgnęła po kosmetyki zawierające hydrofobowe substancje błonotwórcze takie jak wazelina, olej wazelinowy, parafiny, cerezyna, skwalen i skwalan, woski, alkohole tłuszczowe, silikony. Zapewne zadajesz sobie pytanie, jak nawilżyć przesuszoną skórę twarzy, kiedy twój krem zawiera już wszystkie wymienione wyżej substancje? Uzupełnij pielęgnację swojej cery o kosmetyki, które zawierają substancje hydrofilowe takie jak  kolagen, kwas hialuronowy, glikozoaminoglikany, chitozan i karbopol.

Krem nawilżający do cery suchej - jak używać

Skóra sucha i przyczyny, które ją wywołują, nie przekreślają szansy na uzyskanie zdrowej i idealnie nawodnionej skóry. W informacjach zawartych powyżej dowiedziałaś się, jak nawilżyć przesuszoną skórę twarzy poprzez dobór odpowiednich składników nawilżających. Teraz dowiedz się, jak używać kremu na dzień do twarzy np. kremu Aqualia Thermal, aby działał skutecznie i przynosił naprawdę dobre efekty nawilżające. Warunkiem prawidłowego wchłaniania się kosmetyku jest dobrze oczyszczona skóra twarzy. Tylko dzięki złuszczeniu martwego naskórka, krem może wniknąć w głębsze warstwy skóry i tam nawilżyć ją od środka. Dlatego też, aby krem nawilżający do cery suchej mógł zadziałać skutecznie, używaj regularnie peelingu do twarzy, by pozbyć się warstwy zalegających korneocytów. Pamiętaj jednak, by był to peeling enzymatyczny, który delikatnie rozpuści martwe komórki i nie podrażni twojej delikatnej cery. Dopiero po takim dokładnym oczyszczeniu twarzy, zaaplikuj nawilżający krem. Następnie poświęć około 3 minut na dokładne wmasowanie kosmetyku w skórę, aby mógł wniknąć naprawdę głęboko.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top