OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak oczyścić organizm z toksyn? Czy ma to wpływ na wygląd naszej skóry?

  • favoris

Toksyny w organizmie ludzkim są niezwykle groźne. Dziś wiele się o nich mówi, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że toksyny dla ludzkiego ciała to nic innego, jak trucizna. Osoby świadome ich negatywnego wpływu, zadają sobie pytanie - jak oczyścić organizm z toksyn. Przede wszystkim należy zrozumieć, dlaczego oczyszczanie organizmu z toksyn jest tak istotne, oraz czy jest ono w ogóle możliwe. Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć toksyny z organizmu, zobacz, z czego powinna składać się dieta oczyszczająca z toksyn. O tym, jak przeprowadzić detoks organizmu, przeczytasz w poniższym artykule.

Jak oczyścić organizm z toksyn - skąd się biorą toksyny

Toksyny znajdujące się w ludzkim organizmie pochodzą zarówno z pożywienia jakie jemy, jak i powietrza, którym oddychamy. W dzisiejszych czasach, w których powietrze skażone jest smogiem oraz zanieczyszczeniami, a przetworzona żywność pełna jest sztucznych barwników oraz konserwantow, uniknięcie przedostania się toksyn do ciała jest praktycznie niemożliwe. Skóra poddana działaniu toksyn, często musi się z zmagać z problemem niedoskonałości, warto zatem skupić się też na dokładym oczyszczaniu twarzy i ciała. Dodatkowo nadużywanie leków sprawia, że naturalny mikroekosystem zostaje zaburzony, a organizm nie jest w stanie oczyszczać się z toksyn naturalnie. Dlatego właśnie tak ważne jest, by regularnie wspomagać organizm w oczyszczaniu ze szkodliwych związków.

Dieta oczyszczająca z toksyn

Jeżeli zdecydowałeś już, że Twoja skóra jest sucha i pozbawiona blasku, a organizm potrzebuje pomocy w walce o zdrowie i dobrą kondycję, sprawdź, jaka dieta będzie najbardziej odpowiednia.

Skup się przede wszystkim na produktach, który powinieneś unikać w diecie oczyszczającej z toksyn!

* produkty spożywcze zawierające glin - najczęściej są to produkty przechowywane  w puszkach.
* produkty zawierające cukier - produkty te bardzo mocno zakwaszają organizm;
* produkty zawierające aspartam - jest to najbardziej niebezpieczna substancja dodawana do żywności.
* sól kuchenna - wymień ją np. na sól alpejską, która w przeciwieństwie do tradycyjnej soli kuchennej, nie jest pozbawiona cennych minerałów.

Oczyszczanie organizmu z toksyn naturalnymi metodami

Bardzo pomocne okazać się może regularne picie ziół, mających właściwości oczyszczające, wspierające detoks. Jednym z najskuteczniejszych ziół jest ostropest plamisty.

Kolejnym produktem jest soda oczyszczona. Pijąc ją codziennie przed pierwszym posiłkiem przez dwa tygodnie, fundujesz swojemu ciału naturalne oczyszczanie.

Pamiętaj, że stosowanie leków jest zawsze obciążające dla Twojego organizmu. Zażywaj więc leki tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne.

Jak dbać o skórę od zewnątrz?

Jeżeli mieszkasz w mieście, staraj się od czasu do czasu wyjechać i spędzić aktywnie czas na zewnątrz. Dotleniaj się świeżym powietrzem, kiedy tylko jest to możliwe.

Ważnym aspektem są także stosowane przez Ciebie kosmetyki. Sprawdzaj dokładnie ich etykiety, jeżeli produkty te nie są ekologiczne.
Skóra osób z nadmiarem toksyn staje się matowa, brak jej witalności. O kosmetyki wspomagające oczyszczanie z toksyn zapytaliśmy ekspertów Vichy. Specjaliści opowiedzieli o innowacyjnym serum nawilżającym dla skóry wrażliwej, wymagającej specjalnej pielęgnacji -Aqualia Thermal. Pomoże ono odbudować naruszoną przez zanieczyszczenia warstwę hydrolipidową naskórka.

Najczęściej czytane

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Pielęgnacja twarzy

Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

Przeczytaj artykuł

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

Pielęgnacja twarzy

Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

Przeczytaj artykuł

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Pielęgnacja twarzy

Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

Przeczytaj artykuł

go to top