OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak oczyścić organizm z toksyn? Czy ma to wpływ na wygląd naszej skóry?

  • favoris

Toksyny w organizmie ludzkim są niezwykle groźne. Dziś wiele się o nich mówi, ale nie każdy zdaje sobie sprawę, że toksyny dla ludzkiego ciała to nic innego, jak trucizna. Osoby świadome ich negatywnego wpływu, zadają sobie pytanie - jak oczyścić organizm z toksyn. Przede wszystkim należy zrozumieć, dlaczego oczyszczanie organizmu z toksyn jest tak istotne, oraz czy jest ono w ogóle możliwe. Jeżeli zastanawiasz się, jak usunąć toksyny z organizmu, zobacz, z czego powinna składać się dieta oczyszczająca z toksyn. O tym, jak przeprowadzić detoks organizmu, przeczytasz w poniższym artykule.

Jak oczyścić organizm z toksyn - skąd się biorą toksyny

Toksyny znajdujące się w ludzkim organizmie pochodzą zarówno z pożywienia jakie jemy, jak i powietrza, którym oddychamy. W dzisiejszych czasach, w których powietrze skażone jest smogiem oraz zanieczyszczeniami, a przetworzona żywność pełna jest sztucznych barwników oraz konserwantow, uniknięcie przedostania się toksyn do ciała jest praktycznie niemożliwe. Skóra poddana działaniu toksyn, często musi się z zmagać z problemem niedoskonałości, warto zatem skupić się też na dokładym oczyszczaniu twarzy i ciała. Dodatkowo nadużywanie leków sprawia, że naturalny mikroekosystem zostaje zaburzony, a organizm nie jest w stanie oczyszczać się z toksyn naturalnie. Dlatego właśnie tak ważne jest, by regularnie wspomagać organizm w oczyszczaniu ze szkodliwych związków.

Dieta oczyszczająca z toksyn

Jeżeli zdecydowałeś już, że Twoja skóra jest sucha i pozbawiona blasku, a organizm potrzebuje pomocy w walce o zdrowie i dobrą kondycję, sprawdź, jaka dieta będzie najbardziej odpowiednia.

Skup się przede wszystkim na produktach, który powinieneś unikać w diecie oczyszczającej z toksyn!

* produkty spożywcze zawierające glin - najczęściej są to produkty przechowywane  w puszkach.
* produkty zawierające cukier - produkty te bardzo mocno zakwaszają organizm;
* produkty zawierające aspartam - jest to najbardziej niebezpieczna substancja dodawana do żywności.
* sól kuchenna - wymień ją np. na sól alpejską, która w przeciwieństwie do tradycyjnej soli kuchennej, nie jest pozbawiona cennych minerałów.

Oczyszczanie organizmu z toksyn naturalnymi metodami

Bardzo pomocne okazać się może regularne picie ziół, mających właściwości oczyszczające, wspierające detoks. Jednym z najskuteczniejszych ziół jest ostropest plamisty.

Kolejnym produktem jest soda oczyszczona. Pijąc ją codziennie przed pierwszym posiłkiem przez dwa tygodnie, fundujesz swojemu ciału naturalne oczyszczanie.

Pamiętaj, że stosowanie leków jest zawsze obciążające dla Twojego organizmu. Zażywaj więc leki tylko wtedy, kiedy jest to naprawdę konieczne.

Jak dbać o skórę od zewnątrz?

Jeżeli mieszkasz w mieście, staraj się od czasu do czasu wyjechać i spędzić aktywnie czas na zewnątrz. Dotleniaj się świeżym powietrzem, kiedy tylko jest to możliwe.

Ważnym aspektem są także stosowane przez Ciebie kosmetyki. Sprawdzaj dokładnie ich etykiety, jeżeli produkty te nie są ekologiczne.
Skóra osób z nadmiarem toksyn staje się matowa, brak jej witalności. O kosmetyki wspomagające oczyszczanie z toksyn zapytaliśmy ekspertów Vichy. Specjaliści opowiedzieli o innowacyjnym serum nawilżającym dla skóry wrażliwej, wymagającej specjalnej pielęgnacji -Aqualia Thermal. Pomoże ono odbudować naruszoną przez zanieczyszczenia warstwę hydrolipidową naskórka.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top