OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak opóźnić proces starzenia? Dobierz pielęgnację przeciwzmarszczkową!

 • favoris

Człowiek starzeje się od momentu narodzin…Pewnie słyszałaś już tę nieco przewrotną tezę. Jest w niej jednak ziarno prawdy, ponieważ każda komórka ma zaprogramowaną długość życia. Jednak faktyczny wiek starzenia jest sprawą indywidualną. Od czego zależy?

Oznaki starzenia skóry

Skóra starzeje się na wszystkich poziomach, jednak najbardziej widoczne są zmiany w naskórku, który z upływem lat staje się coraz cieńszy i bardziej wrażliwy na promieniowanie UV oraz zawiera mniej NMF - naturalnego czynnika nawilżającego, co powoduje jego wysuszenie i szorstkość. Z kolei po 25 roku życia powoli spada produkcja kolagenu, co w konsekwencji prowadzi do obniżenia elastyczności skóry, słabszego zaopatrywania jej w składniki odżywcze i powoduje występowanie zmarszczek. Początkowo są to drobne linie, które z czasem pogłębiają się. Z wiekiem z powodu obniżenia liczby komórek gromadzących lipidy skóra traci jędrność, gęstość, a owal twarzy ulega zmianie. Widocznym objawem starzenia skóry są również przebarwienia skóry twarzy będące często wynikiem zbyt długiego korzystania w przeszłości z kąpieli słonecznych.

Przyczyny starzenia się skóry

Możemy podzielić na wewnętrzne i zewnętrzne. Pierwsze są związane z wiekiem i wynikają z naturalnych zmian w  skórze oraz z zestawu genów charakterystycznych dla danej osoby. Nie masz na nie wpływu, ale to nie jest zła wiadomość, ponieważ ważniejsze są przyczyny zewnętrzne, które w znacznym stopniu możesz mieć pod kontrolą. Promieniowanie słoneczne to główny czynnik uszkadzający struktury skóry i wpływający na jej nierównomierną pigmentację. Fotostarzenie jest wynikiem wystawiania skóry na promieniowanie ultrafioletowe nie tylko w okresie wakacyjnym, ale również codziennie, dlatego tak ważne jest, aby Twój krem na dzień zawierał ochronę przed promieniowaniem ultrafioletowym. Zanieczyszczenia środowiska oraz palenie papierosów wpływają z kolei na wzrost liczby wolnych rodników w skórze, które uszkadzają wszystkie komórki skóry. Ostatnim, ale bardzo ważnym czynnikiem wpływającym na kondycję skóry i pojawianie się zmarszczek, jej wygląd, zdrowie i zachowanie młodości jest odżywianie. „Jesteś tym co jesz” bardzo wyraźnie sprawdza się w przypadku skóry. Dieta uboga w substancje odżywcze, pozbawiona antyoksydantów, czyli substancji neutralizujących działanie wolnych rodników i zawierająca produkty wysokoprzetworzone odbije się niekorzystnie na wyglądzie Twojej skóry.

Jak zachować młodość skóry?

Jeśli jesteś już świadoma, co wpływa na młodość Twojej skóry czas podjąć działania ograniczające proces starzenia się skóry. Przede wszystkim zadbaj o zdrowy styl życia i dietę bogata owoce, warzywa i oleje roślinne będące bogatym źródłem antyoksydantów. Wysypiaj się i prowadź aktywny tryb życia, w którym znajdzie się miejsce na aktywność fizyczną. Regularne uprawianie sportu poprawia krążenie i dotlenia skórę. Niech Twój krem na dzień zawiera filtry przeciwsłoneczne min. 15 SPF, co ochroni ją przed skutkami szkodliwego promieniowania słonecznego. Unikaj używek - papierosów i alkoholu. Uśmiechaj się - śmiech to zdrowie, ale i sygnał dla mózgu do wydzielania endorfin, które wpływają na całą pracę organizmu. Ćwicz jogę - wzmocni i ujędrni skórę całego ciała, a jej odmiana - joga twarzy, rozluźni spięte mięśnie i nada twarzy zrelaksowany wygląd.

Krem przeciwzmarszczkowy - kiedy?

Zanim powstaną zmarszczki, ponieważ jak sama nazwa wskazuje jego rolą jest zapobieganie. Bogaty w antyoksydanty, jak Vichy Slow Age z bajkaliną i filtrem UV SPF 25 krem do twarzy powinien być dostosowany do zmieniających się potrzeb skóry na każdym etapie jej życia.  Pielęgnację przeciwzmarszczkową skóry skoncentruj na czterech podstawowych etapach - oczyszczaniu, nawilżaniu i regeneracji oraz ochronie przeciwsłonecznej. Stosowanie się do tych zasad pozwoli Ci wesprzeć odnowę skóry zgodnie z jej biologicznym rytmem, a tym samym opóźnić efekty starzenia się.

Rekomendowane produkty

 • Pielęgnacja opóźniająca pojawianie się oznak starzenia
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top