OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak pielęgnować skórę trądzikową? Odkryj sposób na trądzik!

  • favoris

Trądzik to jeden z najmniej atrakcyjnych i najtrudniejszych w leczeniu problemów dermatologicznych. Najczęściej zmagają się z nim nastolatki, to dermatolodzy obserwują, że coraz częściej dotyczy on również dorosłych kobiet.

Mimo, że trądzik młodzieńczy i trądzik u dorosłych wygląda praktycznie tak samo, to oba te przypadki leczy się w nieco inny sposób. Podpowiadamy zatem, jak pielęgnować skórę trądzikową w dojrzałym wieku!

Skąd problem trądziku w dorosłym wieku?

Przyczyny pojawiania się trądziku w dorosłym wieku nie są do końca dobrze znane. Wpływ mogą mieć na to pewne czynniki środowiskowe - w tym nieodpowiednia dieta, która uboga jest w witaminy i minerały, zaś bogata w niezdrową i przetworzoną żywność, zanieczyszczenia powietrza lub wody, zaburzenia pracy gospodarki hormonalnej, a także życie w ciągłym stresie. Gruczoły łojowe zaczynają wtedy produkować łój ze zwiększoną siłą, skąd droga do trądziku jest naprawdę bardzo krótka. Bardzo często jest też tak, że problem trądziku jest wynikiem nieodpowiedniej pielęgnacji cery mieszanej lub tłustej, która z łatwością przekształcają się w cerę trądzikową.

Lekki czy umiarkowany trądzik?

Trądzik trądzikowi nierówny, co dokładnie oznacza, że stopień jego nasilenia może wyglądać inaczej u różnych osób i będzie on wymagał innego sposobu leczenia. Jeśli trądzik objawia się u nas obecnością zaskórników na nosie i brodzie, a także nielicznymi zmianami grudkowatymi na pozostałej powierzchni twarzy, wystarczający może okazać się dobór odpowiednich kosmetyków do pielęgnacji, by przywrócić twarzy zdrowy i ładny wygląd. Jeśli jednak na skórze znajduje się bardzo duża ilość zaskórników i zmian ropnych, lepiej nie zwlekać zbyt długo z wizytą u dermatologa, bo prawdopodobnie konieczne będzie rozpoczęcie specjalistycznego leczenia.

Pielęgnacja cery trądzikowej w domu

Bez względu na to, z jaką odmianą trądziku mamy do czynienia, wiele uwagi powinniśmy poświęcić właściwej pielęgnacji skóry, która w przypadku cery trądzikowej powinna opierać się na stosowaniu łagodnych i aptecznych kosmetyków (tzw. dermokosmetyków).

Oczyszczanie twarzy

Przy cerze ze skłonnością do trądziku szczególne znaczenie ma codzienne i prawidłowe oczyszczanie skóry twarzy. Do mycia twarzy najlepiej stosować delikatny żel o neutralnym pH, bez dodatku mydła w składzie, który pomoże zahamować rozwój bakterii i zapobiegnie podrażnieniom. Twarz należy też przemywać łagodnym i bezalkoholowym tonikiem lub płynem micelarnym. Mniej więcej raz w tygodniu warto wykonać delikatny peeling, który złuszczy naskórek i odblokuje ujścia gruczołów łojowych.

Krem do pielęgnacji cery trądzikowej

Nie mniejsze znaczenie ma wybór odpowiedniego kremu dla cery dotkniętej trądzikiem. Krem powinien łączyć w sobie właściwości nawilżające i matujące, ale przede wszystkim skutecznie walczyć z niedoskonałościami typowymi dla tego rodzaju skóry -, przebarwieniami, rozszerzonymi porami oraz efektem poszarzałej skóry. Dla cery trądzikowej u dorosłych specjalnie przeznaczony został krem Vichy Normaderm, który skutecznie pielęgnuje wymagającą cerę trądzikową, by mogła ona odzyskać zdrowy, promienny i pełny blasku wygląd.

Pamiętajmy o tym, by wybrany krem do twarzy nałożyć na twarz po każdym jej oczyszczaniu, bowiem tylko w ten sposób jesteśmy w stanie zapewnić cerze kompleksową pielęgnację i skutecznie walczyć z jej niedoskonałościami.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy - czym może być spowodowane?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top