OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak problemy ze snem mogą wpłynąć na Twoją skórę?

 • favoris

W dzisiejszych czasach problemy ze snem dotyczą coraz większej ilości zarówno młodych, jak również starszych osób. Za zaburzenia snu mogą być odpowiedzialne różne czynniki - zła dieta, stres, przemęczenie czy różnorodne choroby. Trudności z zasypianiem wpływają bardzo niekorzystnie na cały nasz organizm, w tym również na stan naszej skóry - z czego, niestety, nie zawsze zdajemy sobie sprawę. Podpowiadamy zatem, jak walczyć z bezsennością oraz jej objawami!

Bezsenność - przyczyny

Jak problemy ze snem mogą wpłynąć na Twoją skórę?

Zaburzenia snu to problem, który może przydarzyć się każdemu bez ukrytej przyczyny - czasami odpowiedzialne jest za to spożycie zbyt obfitego posiłku tuż przed snem, długi czas spędzony przed komputerem, nadmierne spożycie kawy lub alkoholu czy stresująca sytuacja, której spodziewamy się następnego dnia, np. ważny egzamin. Prawdziwy problem pojawia się jednak wtedy, gdy trudności z zasypianiem towarzyszą nam przez dłuższy okres czasu, tj. przez kilka tygodni czy miesięcy. Może być to efekt długotrwałego stresu czy przemęczenia organizmu, jak również objaw wielu poważnych chorób, np. nadczynności tarczycy, niewydolności serca, nadciśnienia tętniczego, a nawet nerwicy czy depresji. 

Jeżeli problemy ze snem powtarzają się codziennie, zdecydowanie warto zgłosić się z tym do odpowiedniego specjalisty. W tym przypadku bardzo ważne jest, aby przede wszystkim odkryć źródło problemu i wdrożyć odpowiednie leczenie. Brak podjęcia odpowiednich działań może doprowadzić do wielu poważnych konsekwencji - w tym poważnego uszczerbku na zdrowiu psychicznym lub fizycznym. Brak snu może być przyczyną zmęczonej twarzy, ale też choroby.

Sen a stres - objawy zaburzeń snu

Jak problemy ze snem mogą wpłynąć na Twoją skórę?

Kłopoty z zaśnięciem (gdy sen przychodzi kilka godzin po położeniu się do łóżka) oraz budzenie się w nocy - to podstawowe objawy bezsenności i zaburzeń snu. Problemom ze snem może jednak towarzyszyć szereg innych niepokojących objawów, które nasilają się z czasem, np. stany lękowe, zmęczenie w ciągu dnia, problemy z koncentracją, zawroty głowy, zaburzenia równowagi czy ogólne rozdrażnienie. Pamiętajmy o tym, że zdrowy i długi sen jest bardzo ważny dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu - to właśnie podczas snu nasz organizm odpoczywa, regeneruje się i przygotowuje na kolejny dzień, dlatego zdecydowanie nie należy bagatelizować tego problemu.

Problem ze snem = problemy ze skórą!

Jak problemy ze snem mogą wpłynąć na Twoją skórę?

Problemy ze snem bardzo szybko mogą też odbić się na kondycji naszej twarzy. W tym przypadku najczęściej mamy do czynienia ze skłonnością do niedoskonałości na twarzy, cieniami pod oczami, jak również szarym i pozbawionym witalności kolorytem, a także płytkimi zmarszczkami. Brak snu sprawia też, że nasza skóra dużo szybciej się starzeje - to właśnie w nocy ma ona najlepsze warunki do tego, by się odbudowywać i regenerować, a tym samym walczyć z oznakami starzenia się skóry. Jeżeli funkcja snu zostaje w jakiś sposób zaburzona, musimy postarać się o to, aby dostarczyć skórze wszelkich niezbędnych składników odżywczych i pobudzających do działania poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków pielęgnacyjnych. Pamiętaj jednak, że stosowanie nawet najlepszego kremu rozjaśniającego cienie pod oczami nie zastąpi odpoczynki i zbilansowanej diety.

W przypadku często pojawiających się problemów ze snem warto sięgnąć przede wszystkim po dobry krem do twarzy, np. Vichy Aqualia Thermal SPA na noc. Jest to silnie regenerujący i nawilżający krem-żel na noc, który skutecznie redukuje oznaki zmęczenia na skórze, poprawia jej koloryt i przywraca utracony komfort. Pamiętajmy też o zastosowaniu odpowiedniego kremu pod oczy po nieprzespanej nocy - powinien on posiadać składniki, które będą w stanie zmniejszać cienie i opuchliznę pod oczami, pobudzać skórę do działania i rozświetlać spojrzenie. Bardzo pomocne może się też okazać regularne wykonywanie mikromasażu twarzy i skóry wokół oczu - bezpośrednio przed nałożeniem kremu lub w trakcie jego aplikacji. To pomoże nam pobudzić krążenie krwi w skórze, poprawić jej napięcie, a także zwiększyć wchłanialność aktywnych składników kremu przez skórę właściwą


Pamiętajmy jednak, że w przypadku długo utrzymującej się bezsenności, najważniejsza jest diagnoza lekarza oraz rozpoczęcie odpowiedniego leczenia. Gdy poznamy dokładne źródło naszego problemu, dużo łatwiej będzie nam walczyć z wszystkimi jego objawami.

Rekomendowane produkty

 • SPA NA NOC VICHY AQUALIA THERMAL
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top