OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak przyspieszyć porost włosów?

  • favoris

Zdecydowana większość kobiet marzyła już od dzieciństwa o długich, gęstych włosach. Niestety, z biegiem czasu włosy, poddawane regularnym zabiegom, przyczyniającym się do ich osłabienia, stają się rzadsze i łamliwe. Wiele kobiet ma problem z zapuszczeniem włosów, ale przede wszystkim, coraz częściej doskwiera im ich nadmierne wypadanie. Jak przyspieszyć porost włosów? Czy szybszy porost włosów jest możliwy do osiągnięcia domowymi sposobami? Jaki preparat na porost włosów jest najbardziej skuteczny? Czy szampon na porost włosów może pomóc w osiągnięciu celu? Sprawdź, sposoby na porost włosów!

Jak przyspieszyć porost włosów w domu?

Jeżeli jesteś mocno zdeterminowana do walki o pięknie wyglądające włosy, tak naprawdę to, co będziesz robić w domu, będzie miało największe znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ osiągnięcie wymarzonych efektów możliwe jest tylko dzięki regularnej pracy. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie - co jest skuteczne na porost włosów, musisz pogodzić się z podstawową odpowiedzią - konsekwentne, systematyczne działanie! Nie ma skutecznej drogi na skróty, są natomiast czynności oraz preparaty na porost włosów, które mogą tę drogę nieco ułatwić i pomóc ci pokonać problem cienkich, pozbawionych objętości włosów.

Jak przyspieszyć porost włosów od wewnątrz

Szybki porost włosów zapewni nam połączenie dwóch dróg - wewnętrznej i zewnętrznej. Intensywna pielęgnacja włosów nie zastąpi zblilansowanej diety. Wpływ na kondycję naszych kosmyków ma to, co spożywamy oraz to, jak pielęgnujemy naszą skórę i włosy.
W walce od wewnątrz na lepszy porost włosów ogromny wpływ ma Twoja codzienna dieta. To bardzo ważne, żeby w Twoim jadłospisie nigdy nie brakowało produktów zapewniających Ci dużą dawkę niezbędnych wartości odżywczych.

Dużą uwagę zwracaj na produkty zawierające:

* Witaminę A - znajdziesz ją między innymi w marchewce. Pamiętaj, by jeść ją nawet z niewielkim dodatkiem tłuszczu, ponieważ witamina ta przyswajana jest do organizmu wyłącznie z tłuszczami.
* Witaminę E - szukaj jej w zbożach, orzechach - szczególnie migdałach. Poprawia krążenie w skórze głowy, przez co cebulki włosów pobudzone są do działania.
* Witaminę H - znana jako biotyna, zapobiega wypadaniu oraz siwieniu włosów. Zawiera ją między innymi: wątróbka, orzechy włoskie i ziemne, migdały, pomidory.
* Mikroelementy takie jak: żelazo, magnez, cynk - są warunkiem koniecznym w walce o zdrowe włosy.

Dodatkowo, bardzo duże znaczenie mają wszystkie witaminy z grupy B, a w szczególności witamina B6 (zawarta w bananach, sardynkach, wątróbce), oraz B12 (zawarta w wątróbce kurzej oraz wołowinie).

Nie zapomnij także o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Skóra głowy potrzebuje wewnętrznego nawilżenia dokładnie tak, jak reszta ciała.

Preparat na porost włosów - w walce od zewnątrz

Rozumiesz już, że chcąc przyspieszyć porost włosów, musisz działać systematycznie i skrupulatnie. Wiesz także, na jaką żywność zwracać największą uwagę. Dowiedz się teraz, jak przyspieszyć porost włosów od zewnątrz.

* stosuj odpowiednio dobraną odżywkę, która odbuduje łodygę włosa, w tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego, gdzie specjalista dopasuje odżywkę do Twoich potrzeb.

* używaj wyłącznie szamponów na porost włosów - pytani o zdanie, specjaliści Vichy twierdzą, że innowacyjny szampon Dercos Neogenic stymuluje porost włosów i wspomaga kurację przeciw wypadaniu włosów.

* masuj skórę głowy, używając ampułek na porost włosów - regularne stosowanie wcierek skutecznie pobudza cebulki włosów

Najczęściej czytane

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Pielęgnacja włosów

Brak witamin a wypadanie włosów – sprawdź, jak je wzmocnić!

Jaki ma związek brak witamin a wypadanie włosów? Znaczący! Witaminy i minerały są niezbędne, aby nasz organizm prawidłowo funkcjonował, w tym także, aby nasze włosy wyglądały zdrowo, były gładkie i lśniące. Dowiedz się brak, jakich witamin powoduje wypadanie włosów i jak w związku z tym powinieneś zmienić swoją codzienną dietę!

Przeczytaj artykuł

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

go to top