OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak przyspieszyć porost włosów?

  • favoris

Zdecydowana większość kobiet marzyła już od dzieciństwa o długich, gęstych włosach. Niestety, z biegiem czasu włosy, poddawane regularnym zabiegom, przyczyniającym się do ich osłabienia, stają się rzadsze i łamliwe. Wiele kobiet ma problem z zapuszczeniem włosów, ale przede wszystkim, coraz częściej doskwiera im ich nadmierne wypadanie. Jak przyspieszyć porost włosów? Czy szybszy porost włosów jest możliwy do osiągnięcia domowymi sposobami? Jaki preparat na porost włosów jest najbardziej skuteczny? Czy szampon na porost włosów może pomóc w osiągnięciu celu? Sprawdź, sposoby na porost włosów!

Jak przyspieszyć porost włosów w domu?

Jeżeli jesteś mocno zdeterminowana do walki o pięknie wyglądające włosy, tak naprawdę to, co będziesz robić w domu, będzie miało największe znaczenie. Dzieje się tak, ponieważ osiągnięcie wymarzonych efektów możliwe jest tylko dzięki regularnej pracy. Jeśli więc zadajesz sobie pytanie - co jest skuteczne na porost włosów, musisz pogodzić się z podstawową odpowiedzią - konsekwentne, systematyczne działanie! Nie ma skutecznej drogi na skróty, są natomiast czynności oraz preparaty na porost włosów, które mogą tę drogę nieco ułatwić i pomóc ci pokonać problem cienkich, pozbawionych objętości włosów.

Jak przyspieszyć porost włosów od wewnątrz

Szybki porost włosów zapewni nam połączenie dwóch dróg - wewnętrznej i zewnętrznej. Intensywna pielęgnacja włosów nie zastąpi zblilansowanej diety. Wpływ na kondycję naszych kosmyków ma to, co spożywamy oraz to, jak pielęgnujemy naszą skórę i włosy.
W walce od wewnątrz na lepszy porost włosów ogromny wpływ ma Twoja codzienna dieta. To bardzo ważne, żeby w Twoim jadłospisie nigdy nie brakowało produktów zapewniających Ci dużą dawkę niezbędnych wartości odżywczych.

Dużą uwagę zwracaj na produkty zawierające:

* Witaminę A - znajdziesz ją między innymi w marchewce. Pamiętaj, by jeść ją nawet z niewielkim dodatkiem tłuszczu, ponieważ witamina ta przyswajana jest do organizmu wyłącznie z tłuszczami.
* Witaminę E - szukaj jej w zbożach, orzechach - szczególnie migdałach. Poprawia krążenie w skórze głowy, przez co cebulki włosów pobudzone są do działania.
* Witaminę H - znana jako biotyna, zapobiega wypadaniu oraz siwieniu włosów. Zawiera ją między innymi: wątróbka, orzechy włoskie i ziemne, migdały, pomidory.
* Mikroelementy takie jak: żelazo, magnez, cynk - są warunkiem koniecznym w walce o zdrowe włosy.

Dodatkowo, bardzo duże znaczenie mają wszystkie witaminy z grupy B, a w szczególności witamina B6 (zawarta w bananach, sardynkach, wątróbce), oraz B12 (zawarta w wątróbce kurzej oraz wołowinie).

Nie zapomnij także o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Skóra głowy potrzebuje wewnętrznego nawilżenia dokładnie tak, jak reszta ciała.

Preparat na porost włosów - w walce od zewnątrz

Rozumiesz już, że chcąc przyspieszyć porost włosów, musisz działać systematycznie i skrupulatnie. Wiesz także, na jaką żywność zwracać największą uwagę. Dowiedz się teraz, jak przyspieszyć porost włosów od zewnątrz.

* stosuj odpowiednio dobraną odżywkę, która odbuduje łodygę włosa, w tym celu najlepiej udać się do profesjonalnego sklepu fryzjerskiego, gdzie specjalista dopasuje odżywkę do Twoich potrzeb.

* używaj wyłącznie szamponów na porost włosów - pytani o zdanie, specjaliści Vichy twierdzą, że innowacyjny szampon Dercos Neogenic stymuluje porost włosów i wspomaga kurację przeciw wypadaniu włosów.

* masuj skórę głowy, używając ampułek na porost włosów - regularne stosowanie wcierek skutecznie pobudza cebulki włosów

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top