OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak to możliwe, że słońce jest jednym z najgorszych wrogów naszej skóry?

  • favoris

Niewątpliwie wszyscy uważamy, że latem wyglądamy bardziej atrakcyjnie. Jednak ​​słońce może być zamaskowanym wrogiem naszej skóry.

Słońce jedynie maskuje ziemistość cery

Opalenizna nie sprawi, że cera przestanie być ziemista - pod spodem skóra nadal będzie miała niezdrowy koloryt. Ziemista cera jest wynikiem stosowania nieodpowiednich produktów do pielęgnacji skóry, które nie nawilżają jej w wystarczający sposób. Jednak za niezdrowy wygląd cery odpowiadają także długie promienie UVA. Według Loubny Id Said jest „tylko jedno rozwiązanie: stosować krem nawilżający na dzień pod krem z filtrem przeciwsłonecznym o wysokim wskaźniku ochrony UV (SPF 50+ w przypadku skóry jasnej lub wrażliwej)”.

Ekspozycja na słońce sprawia, że skóra grubieje i pojawiają się plamy

Skóra, aby chronić się przed szkodliwymi promieniami UV wytwarza melaninę (co powoduje opaleniznę) i staje się grubsza. Im grubsza, tym mniej promienna i ma mniejszą zdolność do wchłaniania aktywnych składników nawilżających zawartych w produktach do pielęgnacji skóry. Po powrocie z wakacji często na skórze pojawiają się plamy określane mianem „efektu odbicia”. Jaki jest więc najlepszy sposób na to, aby ograniczyć te szkody? Ważne jest, by chronić skórę za pomocą preparatów do ochrony przeciwsłonecznej o wysokim SPF. „Promienie UV mogą wysuszać kłopotliwe obszary, ale również powodować grubienie skóry, blokowanie porów, a w konsekwencji prowadzić do gromadzenia się na skórze nadmiarów sebum. Gdy jesteśmy na wakacjach, złuszczajmy skórę twarzy nie częściej niż raz na tydzień. Jeśli masz skórę skłonną do niedoskonałości, można również użyć kremu z zawartością kwasu salicylowego”.

Skóra nie opala się równo

Może to być spowodowane dwoma przyczynami:   
1/ „Skóra twarzy ma różną grubość. Słońce działa mocniej na tych obszarach twarzy, gdzie skóra jest najcieńsza, powodując szybsze powstawanie ciemnych plam. Ważne jest, aby chronić swoją twarz i dekolt za pomocą skutecznego kremu z filtrem przeciwsłonecznym, a na bardziej wrażliwych obszarach skóry często nakładać go ponownie”.  
2/ Niektóre obszary ciała np. nogi są rzadziej wystawiane na działanie słońca. Możemy dopełnić opaleniznę z pomocą samoopalacza, aby była ona jednolita na całym ciele.

Uśmiechnij się! Jesteś na wakacjach

Fotograf mody Jair Sfez daje nam kilka porad, jak osiągnąć promienny wygląd na zdjęciach z wakacji. 
Kiedy czekasz na zrobienie zdjęcia:           
- Rób miny, aby rozluźnić rysy twarzy.  
- Uszczypnij się w policzki, aby je zaróżowić.        
- Lekko przygryź usta, aby uzyskać jaśniejszy kolor.   

Gotowa?     

- Zdjęcia w trzech czwartych profilu są zwykle najlepsze, dlatego lekko przekręć głowę.  
- Przyciągnij brodę i otwórz szeroko oczy tuż przed zwolnieniem migawki (lub tuż przed błyskiem flesza), a wtedy będziesz wyglądać naprawdę promiennie.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top