OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak wyrównać koloryt skóry? 3 sposoby na przebarwienia skóry.

 • favoris

Przebarwienia skóry to jeden z przejawów klimakterium. Możesz ich uniknąć, jeśli zareagujesz szybko i wdrożysz odpowiednie sposoby pielęgnacji.

Klimakterium to dość uciążliwy okres w życiu kobiety. Wiąże się z dyskomfortem zarówno od strony fizycznej jak i psychicznej. Pierwsze objawy klimakterium to uczucie ciągłego zmęczenia, uderzenia gorąca, zaburzenia miesiączkowania. Pojawia się też nadmierna potliwość oraz przebarwienia skóry twarzy. Klimakterium charakteryzuje się również zmianami w psychice kobiety: staje się bardziej drażliwa i ma wahania nastroju. Dlatego, żeby nie pogarszać swojego samopoczucia, warto sięgnąć po sprawdzone sposoby, które zminimalizują pierwsze objawy menopauzy i pomogą np.całkowicie zlikwidować przebarwienia skóry twarzy.

Jak powstają przebarwienia skóry w okresie klimakterium?

Plamy starcze (soczewicowate) pojawiają się u osób w wieku dojrzałym w wyniku starzenia się organizmu i zachodzących w nim zmian hormonalnych. Czasem powstają również w wyniku nadmiernej ekspozycji na światło słoneczne.  Spowodowane są nadmierną aktywnością melanocytów, czyli powstawaniem dużej liczby komórek odpowiedzialnych za zabarwienie skóry. Plamy soczewicowate starcze są płaskie i mogą osiągać ponad 1 cm średnicy. Ich barwa jest zwykle brązowa lub czarna.

Jak wyrównać koloryt skóry?

Sama wiedza o powstawaniu przebarwień na skórze nie wystarczy do tego, by skutecznie zabezpieczyć się przed ich powstawaniem. Można, oczywiście stosować kremy z wysokim filtrem, aby nowe plamy na twarzy się nie pojawiały, jednak mechanizmów starzenia się, które wpływają na tworzenie się plam soczewicowatych, do końca zatrzymać się nie da. Jedynym ratunkiem jest więc szybka interwencja w momencie, kiedy zauważymy przebarwienie na twarzy, czy dłoniach i zastosowanie jednego z 3 niżej podanych sposobów:

Kremy i serum rozjaśniające - to najbardziej podstawowy sposób dbania o pielęgnację dojrzałej skóry, na której widoczne są przebarwienia. Codzienne wcieranie kosmetyku powoduje, że zawarte w nim składniki rozjaśniające z bardzo dobrym rezultatem, choć powoli,  poprawiają wygląd cery, wyrównując przy tym jej koloryt. Aby mogły działać naprawdę skutecznie, potrzebują jednak konkretnych składników wpływających na zahamowanie procesu melanogenezy. Powinny to być składniki, które z jednej strony zahamują aktywność tyrozynazy, która bierze udział w produkcji melaniny, lub też zatrzymają transport melanosomów z melanocytów do keratynocytów. Do tego typu substancji zalicza się m.in. kwas kojowy, aloesynę, glabrydynę, amid kwasu nikotynowego, retinol, czy też rozjaśniający koloryt skóry HEPES obecny np. w Vichy Neovadiol Kompleks Uzupełniający, czyli aktywnym serum odmładzającym dla kobiet w okresie menopauzy.

Peelingi chemiczne - na pewno masz świadomość, że kremy działają na powierzchni skóry i nie są w stanie usunąć całkowicie wszystkich przebarwień. Dlatego często zadajesz sobie pytanie, jak wyrównać koloryt skóry w głębszych jej warstwach, tak, aby zupełnie zlikwidować ciemne plamy. Otóż odpowiedzią na to są peelingi chemiczne, które penetrują dalsze warstwy skóry. Do peelingów chemicznych używa się zwykle kwasów, które mają zdolność złuszczania nawet do skóry właściwej. Dzięki nim pozbywasz się uszkodzonych komórek naskórka, wygładzasz zmarszczki i wyrównujesz przebarwienia skóry. Do peelingów chemicznych warto użyć zarówno kwasów owocowych np. kwasu glikolowego, migdałowego; beta-hydroksykwasów jak np. kwas salicylowy; czy też peelingów złożonych.

Terapia laserowa - Jak wyrównać koloryt skóry przy pomocy laserów? Musisz udać się do sprawdzonych gabinetów kosmetycznych, gdzie specjalista zniszczy w skórze skupiska brunatnego barwnika Dzięki temu działaniu skóra uzyska jednolity kolor i poprawi swoją kondycję. Aby zabieg był skuteczny i całkowicie zlikwidował przebarwienie, potrzebne są przynajmniej trzy takie zabiegi.

Rekomendowane produkty

 • NEOVADIOL Kompleks Uzupełniający Aktywne serum odbudowujące dla kobiet w okresie menopauzy
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top