OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak zlikwidować suche skórki na twarzy? Sprawdź 5 sprawdzonych sposobów!

Suche skórki na twarzy to nie tylko duży problem estetyczny, ale niekiedy też objaw poważniejszej choroby. Wystające i łuszczące się skórki bardzo ciężko przykryć pod makijażem, dlatego bardzo ważna jest w tym przypadku natychmiastowa zmiana swoich nawyków pielęgnacyjnych i żywieniowych, by przywrócić twarzy zdrowy wygląd. Podpowiadamy, jak zlikwidować suche skórki na twarzy!

Suche skórki na twarzy - zobacz, jak je zlikwidować

Suche skórki na całej twarzy - skąd ten problem?

Suche skórki na twarzy mogą stanowić objaw choroby skóry, szczególnie jeśli łuszcząca i odstająca od twarzy skóra przybiera formę plam rumieniowo-złuszczających. W takiej sytuacji suche skórki na twarzy mogą stanowić objaw m. in. łuszczycy, atopowego zapalenia skóry czy egzemy. Jeżeli objawom tym dodatkowo towarzyszy uporczywe uczucie swędzenia skóry, może być to również oznaką reakcji alergicznej na wybrane produkty kosmetyczne lub ich pojedyncze substancje. We wszystkich tych przypadkach konieczna jest wizyta u dermatologa, który zaproponuje nam odpowiednią metodę leczenia skóry.

Suche skórki na twarzy nie zawsze jednak muszą zwiastować jakąś poważniejszą chorobę. W większości przypadków jest to po prostu wynik odwodnienia organizmu, niedoboru tłuszczów nasyconych w diecie, a także częstego kontaktu skóry z niekorzystnymi czynnikami zewnętrznymi np. promieniowaniem słonecznym, mrozem, chłodnym wiatrem, a nawet klimatyzacją. W tym przypadku wystarczy jednak zastosowanie się do kilku prostych zasad codziennego żywienia i pielęgnacji skóry, by sytuacja wróciła do normy.

Jak wyleczyć suche skórki na twarzy? 5 sposobów!

Aby pozbyć się suchych skórek na twarzy, musimy przede wszystkim wprowadzić zmiany do swojej codziennej diety. Niezbędne jest wypijanie dziennie ok. 2l wody, a także spożywanie każdego dnia ok. 4 łyżek oleju  dodawać go również do przygotowanych przez siebie potraw. Z problemem łuszczących się skórek pomogą nam się uporać również takie produkty, jak: tłuste ryby, orzechy, oliwa z oliwek, siemię lniane czy awokado.
Przy suchych skórkach bardzo duże znaczenie ma również właściwy sposób oczyszczania twarzy. Zdecydowanie należy unikać w tym przypadku kosmetyków oczyszczających na bazie alkoholu, mydła oraz detergentów. To składniki, które mogą tylko dodatkowo wysuszyć skórę. Lepiej sprawdzą się delikatne płyny myjące o właściwościach nawilżających.

Niezbędnym kosmetykiem w tym przypadku będzie również dobry krem na suche skórki, który powinien mieć skuteczne właściwości nawilżające i natłuszczające. Jaki krem na suche skórki wybrać? Najlepiej taki, który w swoim składzie będzie zawierał: masło karite, olejek jojoba, wosk pszczeli, kwas hialuronowy, witaminę A+E, mocznik, olejek arganowy czy olejek różany. Jeżeli suche skórki pojawiają się tylko w jednym miejscu np. w okolicy nosa, najlepiej natłuszczać skórę punktowo np. wazeliną, by nie pobudzać gruczołów łojowych do nadmiernej pracy na pozostałym obszarze twarzy.
Przy problemie suchych skórek na twarzy bardzo pomocne może okazać się również regularne stosowanie nawilżającej i odżywczej maseczki na twarz np. nawilżającej maski mineralnej Vichy. Maseczka dogłębnie nawilży i odżywi skórę, przywracając suchym miejscom na twarzy odpowiednią równowagę.
Jeżeli zastanawiamy się, jak skutecznie pozbyć się suchych skórek na twarzy, nie możemy zapominać o regularnym wykonywaniu peelingu, który pomoże nam złuszczyć skórę i pozbyć się martwych komórek naskórka. Peeling sprawi też, że aplikowany w następnej kolejności krem lub punktowy preparat natłuszczający będzie działał szybciej i efektywniej.

Suche skórki na twarzy po nałożeniu podkładu

Suche skórki na twarzy stają się jeszcze bardziej widoczne na twarzy po nałożeniu makijażu, dlatego w tym przypadku nie możemy zapominać również o doborze odpowiednich kosmetyków kolorowych. Na czas prowadzonej „kuracji” przeciw suchym skórkom najlepiej zrezygnować ze stosowania podkładów o właściwościach matujących, które mogą dodatkowo przesuszać skórę i podkreślać odstające skórki na twarzy. Na naszą niekorzyść może też wpłynąć stosowanie matującego pudru do twarzy oraz sypkich i pylących się kosmetyków np. w formie bronzera czy cieni do powiek.

go to top