OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak zwalczyć czerwone pryszcze na twarzy?

 • favoris

Czerwone pryszcze na twarzy, ropne wykwity, skłonność do nadmiernego przetłuszczania skóry i poszarzały koloryt skóry - to cechy typowe dla trądziku zapalnego, z którym coraz częściej zmaga się nie tylko młodzież, ale też osoby dorosłe. Jak się pozbyć tego rodzaju trądziku? Przedstawiamy sprawdzone sposoby na pryszcze i czerwone wypryski na twarzy!

Wypryski na twarzy - przyczyny

Jak zwalczyć czerwone pryszcze na twarzy?

Czerwone pryszcze na twarzy to postać przewlekłego zapalenia skóry w okolicy mieszka łojowo-włosowego. Może być to wywołane nieprawidłowym sposobem pielęgnacji skóry, bowiem nadmiar sebum wraz z zanieczyszczeniami bardzo łatwo rozszerzają i zatykają pory skóry, a ponadto tworzą idealne warunki do rozwoju bakterii. Trądzik zapalny może mieć jednak również dużo głębsze podłoże i wynikać z zaburzeń naszej gospodarki hormonalnej np. podczas okresu dojrzewania, menopauzy czy przyjmowania środków antykoncepcyjnych. Na pojawianie się trądzikowych zmian zapalnych może mieć także wpływ wiele innych czynników np. zła dieta czy przewlekły stres.

Na początku warto przyjrzeć się bliżej swoim codziennym nawykom pielęgnacyjnym, w tym zadbać o dobór odpowiednich kosmetyków do oczyszczania i nawilżania skóry. Jeśli jednak to nie przyniesie oczekiwanych rezultatów w walce z czerwonymi pryszczami na twarzy, konieczna będzie wizyta u dermatologa, który przede wszystkim znajdzie źródło naszych problemów, a następnie zaproponuje skuteczną metodę leczenia.

Ropne krosty na twarzy - zacznij od dogłębnego oczyszczania skóry

Jak zwalczyć czerwone pryszcze na twarzy?

Przy trądziku zapalnym, jak również innych odmianach zmian trądzikowych na twarzy, bardzo ważne jest regularne i dogłębne oczyszczanie skóry ze znajdującego się na jej powierzchni nadmiaru łoju oraz wszelkich zanieczyszczeń. Nie należy jednak w tym przypadku popadać ze skrajności w skrajność - często popełnianym błędem przez osoby, które zmagają się z trądzikiem, jest stosowanie w nadmiarze kosmetyków antybakteryjnych. Częste stosowanie preparatów o tak agresywnym działaniu może jednak podrażnić naszą skórę, pobudzić gruczoły łojowe do pracy i przyczynić się do pogłębienia trądziku. Takie samo działanie przejawiają kosmetyki na bazie alkoholu, mydła i detergentów, dlatego codziennie oczyszczanie skóry w tym przypadku powinno odbywać się przy pomocy łagodnego preparatu np. żelu do mycia twarzy bez mydła Vichy Pureté Thermale. Po zastosowaniu odpowiedniego żelu należy jednak pamiętać o dodatkowym przemyciu twarzy bezalkoholowym tonikiem, który dodatkowo odświeży skórę, przywróci jej prawidłowe pH i przygotuje ją na przyjęcie kremu pielęgnacyjnego.

Co jest dobre na trądzik? Peeling!

Jak zwalczyć czerwone pryszcze na twarzy?

Przy czerwonych pryszczach na twarzy, warto regularnie wykonywać peeling twarzy, który pomoże złuszczyć martwe komórki naskórka - one również blokują ujścia gruczołów łojowych i przyczyniają się do powstawania trądziku. Skóra po peelingu odzyska też promienny i zdrowy koloryt, a ponadto będzie idealnie przygotowana do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych np. nałożenia specjalnej maseczki oczyszczającej. Pamiętajmy jednak o tym, by nie złuszczać skóry zbyt często (maksymalnie 2-3 razy w tygodniu) i cały zabieg wykonywać w taki sposób, by nie narazić skóry na podrażnienie.

Dobry krem na ropne wypryski na twarzy

Jak zwalczyć czerwone pryszcze na twarzy?

Niezbędnym kosmetykiem przy leczeniu trądziku zapalnego jest odpowiedni krem do twarzy, który pozwoli nie tylko ograniczyć aktywność gruczołów łojowych, ale przede wszystkim złagodzić czerwone zmiany na twarzy i zmniejszyć ryzyko ich występowania w przyszłości. W tym przypadku najlepiej sięgnąć po apteczny krem nawilżająco-matujący z dodatkiem takich substancji, jak cynk czy kwas salicylowy bądź też zdecydować się na specjalną maść z antybiotykiem przepisaną przez dermatologa. Pamiętajmy o tym, że trądzik jest przede wszystkim chorobą skóry, którą nie zawsze jesteśmy w stanie wyleczyć domowymi metodami. Jeśli więc nasze starania nie przynoszą rezultatów, to znaczy, gdy trądzik nie znika lub problem jeszcze bardziej się pogłębia, najlepiej zasięgnąć porady lekarza.

Rekomendowane produkty

 • Odświeżający żel do mycia twarzy, Vichy, Pureté Thermale
 • Najczęściej czytane

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak szybko pozbyć się pryszcza?


  Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

  Przeczytaj artykuł

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Pielęgnacja twarzy

  Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

  Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  go to top