OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jak zwalczyć podrażnienia na twarzy?

Podrażnienia na twarzy to problem wielu osób. Może dotyczyć zarówno posiadaczy skóry tłustej, jak i suchej. Najczęściej idzie w parze z występowaniem wrażliwej skóry. Niezależnie od tego, czy podrażnioną skórę twarzy miewamy często czy problem ten spotkał nas po raz pierwszy, warto wiedzieć jak sobie z nim radzić. Jak zwalczyć podrażnienia na twarzy i ukoić skórę? Czy da się natychmiast złagodzić pieczenie twarzy i zlikwidować zaczerwienienie? A jak powinni radzić sobie mężczyźni z podrażnieniami po goleniu? Przyczyn powstawania takich problemów może być mnóstwo, począwszy od poparzenia słonecznego, po alergizujący nas składnik kremu do twarzy. Dlatego tak ważne jest, aby najpierw ustalić co jest źródłem naszych kłopotów ze skórą, a potem wdrożyć plan naprawczy.

Przyczyny powstawania podrażnień na twarzy

Zanim spróbujemy zwalczyć podrażnienia i pomóc zaognionej skórze, warto ustalić powód takiego stanu rzeczy. Nie zawsze zaczerwienienie na twarzy musi być objawem alergii, istnieje bowiem wiele przyczyn, które mogą wpływać na powstawanie takich reakcji. Najczęściej występujące powody to między innymi:
*użycie niewłaściwego kosmetyku - może uczulić nas konkretny składnik, ale skóra może zareagować pieczeniem na przykład na zbyt intensywny peeling lub krem zawierający kwas owocowy
*zbyt intensywna ekspozycja na światło UV - długa kąpiel słoneczna, niestosowanie kremów z filtrem i balsamów po opalaniu może spowodować oparzenie słoneczne, ale też miejscowe podrażnienie skóry
*za częste lub za mocne złuszczanie naskórka - skóra pozbawiona warstwy bariery ochronnej jest bardziej podatna na uszkodzenia i podrażnienia (unikajmy mocnych peelingów, wybierzmy raczej te enzymatyczne, oparte na naturalnych składnikach)
*nieodpowiednie golenie - bez pianki czy żelu, zużytą maszynką (zawsze należy pamiętać też o nałożeniu łagodzącego balsamu na podrażnioną skórę po goleniu)
*brak wzmocnienia skóry poprzez używanie odpowiednich preparatów - osłabienie warstwy hydrolipidowej powoduje przesuszenie skóry, co w konsekwencji może prowadzić do powstawania podrażnień.

Jak pokonać podrażnienia na twarzy?

Aby wyeliminować ten problem podrażnień skóry, należy przede wszystkim usunąć czynnik powodujący podrażnienia. Nie zawsze jest to jednak możliwe. Jak dbać o skórę, żeby zwalczyć zaczerwienienie na twarzy i zapobiec wystąpieniu podrażnień w przyszłości? Przede wszystkim wzmacniać skórę od środka, stosując odpowiednie kosmetyki. Ważne jest, żeby służyły nie tylko właściwej pielęgnacji, ale też dbały o kondycję skóry. Przy oczyszczaniu postawmy na delikatny produkt, który usunie nadmiar sebum i zanieczyszczenia, ale też złagodzi podrażnienia - np. Płyn Micelarny Purete Thermale Vichy. Taki preparat nie tylko pomoże oczyścić twarz, ale przede wszystkim ukoi zaognioną skórę. Zabezpieczanie skóry przed działaniem szkodliwych czynników atmosferycznych, takich jak: wiatr, mróz czy światło słoneczne; a także stosowanie przetestowanych dermatologicznie, sprawdzonych kosmetyków niweluje ryzyko wystąpienia podrażnień na twarzy prawie do zera. Jak w przypadku większości problemów ze skórą, właściwa pielęgnacja i należyta ochrona to klucz do sukcesu. Dbanie o skórę z odpowiednią delikatnością, przy pomocy dobrze dobranych kosmetyków pozwala wzmocnić ją od środka i uodpornić na podrażnienia. Dlatego warto przyłożyć się do tego już dziś, żeby jak najszybciej cieszyć się piękną skórą, bez żadnych defektów.
Każda kobieta marzy o tym, aby mieć ładną, gładką skórę i móc pokazywać się bez makijażu. To marzenie jest dzisiaj na wyciągnięcie ręki. Dermokosmetyki są powszechnie dostępne, więc każdy może stosować właściwą pielęgnację i patrzeć, jak jego skóra z dnia na dzień pięknieje. Zdrowa, odpowiednio nawilżona i odżywiona skóra twarzy jest piękna sama w sobie i nie trzeba specjalnie podkreślać jej urody. Dlatego, jeśli masz problem z zaognioną skórą, warto jak najszybciej zająć się problemem. Pozbądź się już dziś podrażnień na twarzy i pokazuj swoją twarz bez kompleksów!

go to top