OK

OK Cancel

Thank you

Close

Jakiego kremu potrzebuje skóra mieszana?

 • favoris

Mieszana skóra twarzy rządzi się własnymi prawami, co wynika stąd, że ten rodzaj skóry jest połączeniem skóry tłustej i suchej. Dowiedz się, czym jeszcze charakteryzuje się skóra mieszana i jakiego kremu potrzebuje ten typ skóry twarzy!

Dlaczego skóra mieszana potrzebuje specjalnego kremu?

Jakiego kremu potrzebuje skóra mieszana?

Skóra mieszana, jak wskazuje jej nazwa, jest połączeniem dwóch odmiennych rodzajów skóry, a mianowicie, suchej i tłustej. W strefie T, która obejmuje czoło, nos i brodę, posiada cechy charakterystyczne dla skóry tłustej. Oznacza to, że produkuje nadmierną ilość sebum, świeci się, przetłuszcza, a także jest podatna na pojawianie się niedoskonałości, zaskórników i trądziku. Z kolei, cechy skóry suchej ulokowane są na policzkach. Wówczas są one ściągnięte, suche i podatne na przesuszenie. Odczuwany jest również dyskomfort w postaci świądu i pieczenia. Co istotne, na policzkach skóra może posiadać cechy normalnej, mimo to nadal będzie nazywana skórą mieszaną. Właśnie ze względu na tę różnorodność, skóra mieszana potrzebuje specjalnego kremu, takiego, który spełni jej potrzeby i zadba o nią prawidłowo.

Krem do skóry mieszanej - jeden czy dwa różne

Jakiego kremu potrzebuje skóra mieszana?

Jednym z zaleceń dotyczących kremu do skóry mieszanej jest zastosowanie dwóch różnego rodzaju produktów. Otóż krem do skóry tłustej należy aplikować na strefę T, a do suchej lub normalnej na policzki. Wówczas możemy mieć pewność, że spełniamy potrzeby skóry mieszanej w sposób kompleksowy. Mimo to, aplikowanie dwóch odmiennych kremów może być kłopotliwe, ponieważ tak naprawdę na dwóch kremach się nie kończy. Należy pamiętać, że wybierając ten sposób pielęgnacji przy pomocy kremu, konieczne jest, by zaopatrzyć się nie tylko w dwa oddzielne kremy na dzień, ale również kremy na noc, a często w dodatkowy krem pod oczy. Ilość kremów, jaka się zbiera, jest całkiem spora, zatem warto przemyśleć, czy ma to sens, ponieważ stosując jeden dobry krem do skóry mieszanej również prawidłowo można o nią zadbać.

Krem matujący czy krem nawilżający

Jakiego kremu potrzebuje skóra mieszana?

Krem matujący zazwyczaj wybiera się dla skóry tłustej, z kolei nawilżający dla suchej. Jak zatem pogodzić te dwa różne rodzaje kremów, których ze względu na cechy charakterystyczne domaga się skóra mieszana? Należy przede wszystkim pamiętać, że skórę tłustą również należy nawilżać, ponieważ wówczas wyrównuje się jej poziom produkcji sebum. Co prawda, kremów matujących na skórę suchą lepiej nie aplikować, ale za to względem skóry mieszanej śmiało można sięgnąć po krem matująco-nawilżający. Ich formuła jest tak opracowana, aby miejsca wymagające nawilżenia - nawilżać, a potrzebujące zmatowienia - matowić.

Krem do skóry mieszanej powinien być lekki

Jakiego kremu potrzebuje skóra mieszana?Jednym z bardzo ważnych wyznaczników, które powinny charakteryzować dobry krem do skóry mieszanej jest konsystencja. Otóż powinna ona być lekka i aksamitna, nie mieć nic wspólnego z gęstą i zwartą konsystencją, ale też nie może być zbyt płynna. Lekki krem do skóry mieszanej jest najlepszy, ponieważ nie obciąża skóry, ale dogłębnie nawilża i ewentualnie delikatnie matowi, zapobiegając nieestetycznemu świeceniu i błyszczeniu. Przykładem lekkiego kremu do skóry mieszanej jest Energetyzujący krem wygładzający Idealia Vichy, dedykowany zarówno do skóry tłustej, jak i właśnie mieszanej.

Pamiętaj jednak, że kwestia doboru kremu do skóry mieszanej jest bardzo indywidualna. Mimo, że istnieją ogólne wytyczne, chociażby te wspomniane nieco wyżej, to należy je przestestować na własnej skórze. Każdy z nas bowiem jest odmienny i to, co  jednemu  może szkodzić, innej osobie może pomóc. Dlatego pamiętaj, aby krem dopasować pod własne wymagania.

Rekomendowane produkty

 • Rozświetlający krem wygładzający do skóry normalnej i mieszanej VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Jak stosować kwas kojowy?

  Pielęgnacja twarzy

  Jak stosować kwas kojowy?

  Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

  Przeczytaj artykuł

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Woda termalna

  Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

  Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

  Przeczytaj artykuł

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Pielęgnacja twarzy

  Peeling do twarzy - jak go poprawnie wykonywać?

  Peeling (ang. scrub, brushing) to nic innego, jak złuszczanie skóry, czyli usuwanie z jej powierzchni martwych komórek naskórka. Profesjonalne złuszczanie naskórka wykonujemy bardzo często w gabinetach kosmetycznych, jednak na peeling twarzy decydujemy się równie chętnie w domu. Podpowiadamy, jakie korzyści może przynieść nam stosowanie peelingu do twarzy i jak go poprawnie wykonać!

  Przeczytaj artykuł

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  Pielęgnacja twarzy

  Retinol w kosmetykach - jakie ma właściwości, dla kogo jest wskazany?

  W ostatnich latach na półkach aptek i drogerii ważne miejsce zaczęły zajmować kremy z retinolem. Są to preparaty stymulujące proces odnowy komórkowej, a więc stworzone, aby przeciwdziałać starzeniu się skóry. Jednak kiedy tak naprawdę kosmetyki z retinolem powinny znaleźć się w naszej łazience? I czym w zasadzie jest ten cudowny retinol?

  Przeczytaj artykuł

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Pielęgnacja twarzy

  Przebarwienia na twarzy: jakie są ich przyczyny?

  Przebarwienia na twarzy to problem, który może pojawić się u każdej z nas, bowiem przyczyn jego powstawania jest naprawdę wiele. Najczęściej jednak mamy do czynienia z przebarwieniami po trądziku lub słońcu, a także plamami wywołanymi problemami hormonalnymi. A jak możemy się pozbyć przebarwień?

  Przeczytaj artykuł

  go to top