getGeoIPCountryCode = SiteAppCode = PL Test : 'PL/'

OK

OKCancel

Thank you

Close

Karmienie piersią a wypadanie włosów - czym jest spowodowane?

Karmienie piersią a wypadanie włosów - czym jest spowodowane?

Nadmierne wypadanie włosów dotyka coraz większą liczbę kobiet w Polsce. Samo wypadanie włosów nie powinno być dla nas czymś szczególnie niepokojącym. Przeciętnie człowiek traci każdego dnia od 50 do 100 włosów. Dużo poważniej robi się, kiedy utrata włosów staje się udręką, znajdujemy je wszędzie, a przeczesując je delikatnie, na dłoni zostają nam ich pełne garście. Jeżeli chodzi o wypadanie włosów, przyczyny mogą być różne. Często spotykane wśród kobiet jest wypadanie włosów po porodzie. Zazwyczaj jest ono naturalną reakcją na zmiany hormonalne.  Jeżeli zastanawiasz się jak wygląda wypadanie włosów po ciąży, jak wygląda relacja karmienie piersią a wypadanie włosów, oraz chcesz poznać sposoby na wypadanie włosów - po prostu przeczytaj ten artykuł.


Karmienie piersią a wypadanie włosów

Karmienie piersią a wypadanie włosów - to problem, który bardzo często dotyka świeżo upieczone mamy. Bardzo często młode matki o nadmierne wypadanie włosów obwiniają karmienie piersią, podczas którego wraz z mlekiem oddają dziecku wiele składników odżywczych. Oczywiście, jest w tym także źdźbło prawdy. Nie od dziś wiadomo, że młode mamy muszą szczególnie uważać na swoją dietę, by dostarczać sobie, a co za tym idzie - dziecku, odpowiednią ilość potrzebnych witamin i mikroelementów. Braki witaminy A, C, E, D mogą przyczyniać się do utraty włosów. Tak samo ważne jest żelazo, cynk, magnez oraz wapń.Karmienie piersią a wypadanie włosów - jak to jest naprawdę?

Karmienie piersią i wypadanie włosów zazwyczaj nie jest ze sobą bezpośrednio powiązane. Nadmierne wypadanie włosów po ciąży to zjawisko naturalne. Dzieje się tak zazwyczaj z powodu  estrogenu. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, jej organizm produkuje dużo większą ilość estrogenu w organizmie niż zazwyczaj. Estrogen odpowiedzialny jest za proces cyklu życia włosa. Oznacza to, że im więcej go mamy, tym więcej włosów nam rośnie, a mniej wypada. Po porodzie poziom estrogenu znacznie spada, co skutkuje niepokojącą utratą włosów.

Co na wypadanie włosów?

Widząc, że Twoje włosy zaczynają intensywnie wypadać, podejmij kilka kroków jednocześnie, by upewnić się, że Twoje działania przyniosą pożądane efekty.

* zadbaj o odpowiednie odżywianie - jedz bardzo dużo nieprzetworzonych owoców i warzyw. Pamiętaj o suplementacji witaminami z grupy B, szczególnie, jeżeli w Twojej diecie pojawia się mało mięsa. Unikaj słodyczy i żywności przetworzonej. Wystrzegaj się papierosów.
* pij drożdże - mieszanka gorącej wody z drożdżami pita regularnie potrafi przynieść niesamowicie pozytywne efekty. Jeżeli smak drożdży jest nie do zniesienia, wybierz drożdże w tabletkach, dostępne w większości aptek.
* stosuj odpowiednie kosmetyki - sięgaj jedynie po szampony i odżywki przeznaczone dla osób z problemem wypadania włosów. O radę spytaliśmy ekspertów Vichy, którzy przedstawili nam nowy energetyzujący szampon Dercos, który wspiera kurację na wypadanie włosów.

Pamiętaj, że wypadanie włosów to nie tylko problem kosmetyczny. Warto wszystkie swoje obawy konsultować z lekarzem.

Rekomendowane produkty

 • Szampon ENERGETYZUJĄCY - uzupełnienie zabiegów przeciwko wypadaniu włosów VICHY DERCOS
 • Najczęściej czytane

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Pielęgnacja włosów

  Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

  Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

  Przeczytaj artykuł

  Glikol propylenowy, Propylene Glycol - czy występuje tylko w produktach do włosów?

  Pielęgnacja włosów

  Glikol propylenowy, Propylene Glycol - czy występuje tylko w produktach do włosów?

  Ostatnimi czasy coraz to nowsze substancje zyskują miano szkodliwych, a w internecie szerzy się panika - dlatego, stojąc przy drogeryjnej półce, drżącymi rękami zdejmujemy z niej wybrany preparat i dokładnie sprawdzamy jego skład. W pewnym momencie może się jednak okazać, że w sklepach zabrakło dla nas produktów - jedan wysusza, drugi może wywołać nowotwór, a jeszcze inny astmę czy nawet chorobę Alzheimera. Czy rzeczywiście jest się czego bać a w skórę oraz włosy należy wcierać jedynie olejki i ekstrakty z roślin z upraw ekologicznych? Jednym ze składników, który znalazł się na “czarnej liście” jest właśnie glikol propylenowy, na opakowaniach oznaczany jako Propylene Glycol. Dowiedz się, do czego służy i czy rzeczywiście powinnyśmy z niego zrezygnować!

  Przeczytaj artykuł

  go to top