OK

OK Cancel

Thank you

Close

Karmienie piersią a wypadanie włosów - czym jest spowodowane?

  • favoris

Nadmierne wypadanie włosów dotyka coraz większą liczbę kobiet w Polsce. Samo wypadanie włosów nie powinno być dla nas czymś szczególnie niepokojącym. Przeciętnie człowiek traci każdego dnia od 50 do 100 włosów. Dużo poważniej robi się, kiedy utrata włosów staje się udręką, znajdujemy je wszędzie, a przeczesując je delikatnie, na dłoni zostają nam ich pełne garście. Jeżeli chodzi o wypadanie włosów, przyczyny mogą być różne. Często spotykane wśród kobiet jest wypadanie włosów po porodzie. Zazwyczaj jest ono naturalną reakcją na zmiany hormonalne.  Jeżeli zastanawiasz się jak wygląda wypadanie włosów po ciąży, jak wygląda relacja karmienie piersią a wypadanie włosów, oraz chcesz poznać sposoby na wypadanie włosów - po prostu przeczytaj ten artykuł.


Karmienie piersią a wypadanie włosów

Karmienie piersią a wypadanie włosów - czym jest spowodowane?

Karmienie piersią a wypadanie włosów - to problem, który bardzo często dotyka świeżo upieczone mamy. Bardzo często młode matki o nadmierne wypadanie włosów obwiniają karmienie piersią, podczas którego wraz z mlekiem oddają dziecku wiele składników odżywczych. Oczywiście, jest w tym także źdźbło prawdy. Nie od dziś wiadomo, że młode mamy muszą szczególnie uważać na swoją dietę, by dostarczać sobie, a co za tym idzie - dziecku, odpowiednią ilość potrzebnych witamin i mikroelementów. Braki witaminy A, C, E, D mogą przyczyniać się do utraty włosów. Tak samo ważne jest żelazo, cynk, magnez oraz wapń.Karmienie piersią a wypadanie włosów - jak to jest naprawdę?

Karmienie piersią a wypadanie włosów - czym jest spowodowane?

Karmienie piersią i wypadanie włosów zazwyczaj nie jest ze sobą bezpośrednio powiązane. Nadmierne wypadanie włosów po ciąży to zjawisko naturalne. Dzieje się tak zazwyczaj z powodu  estrogenu. Kiedy kobieta zachodzi w ciążę, jej organizm produkuje dużo większą ilość estrogenu w organizmie niż zazwyczaj. Estrogen odpowiedzialny jest za proces cyklu życia włosa. Oznacza to, że im więcej go mamy, tym więcej włosów nam rośnie, a mniej wypada. Po porodzie poziom estrogenu znacznie spada, co skutkuje niepokojącą utratą włosów.

Co na wypadanie włosów?

Karmienie piersią a wypadanie włosów - czym jest spowodowane?

Widząc, że Twoje włosy zaczynają intensywnie wypadać, podejmij kilka kroków jednocześnie, by upewnić się, że Twoje działania przyniosą pożądane efekty.

* zadbaj o odpowiednie odżywianie - jedz bardzo dużo nieprzetworzonych owoców i warzyw. Pamiętaj o suplementacji witaminami z grupy B, szczególnie, jeżeli w Twojej diecie pojawia się mało mięsa. Unikaj słodyczy i żywności przetworzonej. Wystrzegaj się papierosów.
* pij drożdże - mieszanka gorącej wody z drożdżami pita regularnie potrafi przynieść niesamowicie pozytywne efekty. Jeżeli smak drożdży jest nie do zniesienia, wybierz drożdże w tabletkach, dostępne w większości aptek.
* stosuj odpowiednie kosmetyki - sięgaj jedynie po szampony i odżywki przeznaczone dla osób z problemem wypadania włosów. O radę spytaliśmy ekspertów Vichy, którzy przedstawili nam nowy energetyzujący szampon Dercos, który wspiera kurację na wypadanie włosów.

Pamiętaj, że wypadanie włosów to nie tylko problem kosmetyczny. Warto wszystkie swoje obawy konsultować z lekarzem.

Najczęściej czytane

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Pielęgnacja włosów

Łupież u dziecka - czy można stosować szampony dla dorosłych?

Łupież to bardzo często występujące schorzenie skóry głowy, które wywołane jest działaniem grzyba drożdżopodobnego Pityrosoporum ovale żywiącego się wydzielającym przez ludzką skórę sebum. Z sypiącymi się z głowy białymi płatami zrogowaciałego naskórka zmaga się co trzeci dorosły, jednak ta przypadłość niestety nie omija najmłodszych. Łupież u dzieci to częsty problem, z którym dorośli muszą sobie poradzić!

Przeczytaj artykuł

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top