OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kilka sprawdzonych sposobów: jak odkwasić organizm?

  • favoris

Prawidłowe funkcjonowanie gospodarki kwasowo-zasadowej jest niezbędne, by móc prawidłowo funkcjonować i cieszyć się zdrowiem. Objawy zakwaszenia organizmu to nic innego, jak uaktywnienie mechanizmów obronnych, mających przywrócić nam równowagę. Chroniczne zmęczenie, ciągła senność, apetyt na słodycze, osłabienie, przygnębienie i problemy trawienne to znak, że najwyższa pora zastanowić się, jak odkwasić organizm!

Co oznacza zakwaszenie organizmu?

Kilka sprawdzonych sposobów: jak odkwasić organizm?

Zanim jednak przejdziemy do meritum i wskażemy sprawdzone sposoby na odkwaszenie organizmu, poświęćmy chwilę na omówienie, czym zakwaszenie organizmu właściwie jest.
Równowaga kwasowo-zasadowa jest bardzo ważna dla prawidłowego przebiegu wszystkich procesów życiowych. Niestety, pod wpływem przemian metabolicznych dochodzi do wyzwolenia substancji odpowiedzialnych za zakwaszanie bądź alkalizowanie organizmu. W pierwszym przypadku znaczącą rolę odrywa nadmiar jonów chlorkowych, fosforanowych i siarczanowych, kwasów szczawiowych lub fitynowych, które nie ulegają spalaniu, a także nadmiar dwutlenku węgla. Z kolei, do drugiego przypadku, alkalizowania organizmu, przyczynia się zbyt duża ilość sodu, potasu, magnezu, wapnia i żelaza.
Efektem tak często skomponowanego przez współczesnego człowieka talerza pełnego cukrów, mięsa, produktów garmażeryjnych i innej przetworzonej żywności, jest szereg objawów powiązanych z kwaśnym pH - spadek odporności, zmęczenie, senność, uzależnienie od słodyczy, problemy trawienne i inne. Aby je pokonać i dowiedzieć się, jak odkwasić organizm, wystarczy wprowadzić kilka zmian do swojego codziennego menu.

Jak odkwasić organizm?

Kilka sprawdzonych sposobów: jak odkwasić organizm?

Większość metod odkwaszania organizmu opiera się na diecie alkalicznej, czyli takiej, która eliminuje z codziennego jadłospisu wszelkie produkty spożywcze o wysokim poziomie kwasowości. Dlatego też, przy problemach z gospodarką kwasowo-zasadową, nie tyle powinniśmy pytać: jak odkwasić organizm?, ale czym odkwasić organizm?! Bowiem pewien wpływ ma na to wybór odpowiednich produktów w żywieniu.

Ogranicz produkty mocno zakwaszające organizm. Kawa, mocna herbata, czekolada i słodycze w ogóle, kakao, alkohol napoje gazowane, kolorowe, bąbelkowe i słodkie, mięso, ryż, sery białe i żółte - posiadają pH wyższe niż 5, co oznacza, że przyczyniają się do powstania niekomfortowych objawów związanych z zakwaszeniem. Ponadto szczególnie słodycze i żywność przetworzona, przez to, że zawierają wiele cukrów i tłuszczów, są silnie uzależniające. Do przywrócenia organizmowi równowagi wystarczy ich ograniczenie, całkowita eliminacja źródeł białka nie jest wskazana.
Jedz więcej owoców i warzyw - owoce i warzywa należą do produktów odkwaszających organizm. W przypadku kwasoty, szczególnie ważne wydają się te o zielonej barwie - szpinak, sałata, awokado, kiwi. Mają dużą zawartości witamin i składników odżywczych o właściwościach alkalizujących!
Pij więcej wody. Dzięki odpowiedniemu nawodnieniu organizmu usprawnia się metabolizm. Zrezygnuj ze słodzonych, sztucznych i gazowanych napojów. Zamień je na wodę mineralną, prawdziwe soki owocowe bądź warzywne, zieloną herbatę. Dobrym pomysłem jest także rozpoczęcie dnia od przegotowanej wody z cytryną, kryjącej bogactwo witamin i mikroelementów!
Oprócz zmian w diecie w przywróceniu równowagi kwasowo-zasadowej, również zmiany stylu życia mają duże znaczenie. Spróbuj pokonać stres, zacznij się więcej ruszać i uśmiechać! Na pewno od razu poczujesz się lepiej!
Jest jeszcze jeden sposób - tabletki na odkwaszenie organizmu. Dobry farmaceuta z pewnością poleci coś skutecznego. Jednak pamiętaj, że o wiele zdrowszym rozwiązaniem jest to naturalne. Po farmaceutyki i suplementy diety lepiej nie sięgać prewencyjnie!

Najczęściej czytane

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Life Style

Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

Przeczytaj artykuł

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Life Style

Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

Przeczytaj artykuł

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Life Style

Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

Przeczytaj artykuł

Czym jest ekstrakt?

Life Style

Czym jest ekstrakt?

Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

Przeczytaj artykuł

Jak stosować błonnik witalny?

Life Style

Jak stosować błonnik witalny?

Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

Przeczytaj artykuł

go to top