OK

OK Cancel

Thank you

Close

Konserwanty w żywności - czy mają wpływ na wygląd naszej skóry

 • favoris

Konserwanty w żywności to czołowy wróg człowieka w kategorii pożywienia. Konserwanty spożywcze zawarte są w ogromnej ilości produktów i coraz trudniej jest ich unikać. Konserwanty w jedzeniu spełniają rolę przedłużania przydatności. Pożywienie, które w naturalnych warunkach uległoby zepsuciu, dzięki konserwantom może nadawać się do spożycia nawet kilka lat. Wpływ konserwantów na organizm człowieka może być bardzo negatywny. Konserwanty w jedzeniu, w porównaniu do tych używanych w kosmetyce, są wyjątkowo niebezpieczne, ponieważ są one dostarczane bezpośrednio do organizmu. Jeśli zastanawiasz się jak szkodliwe konserwanty wpływają na Twoją skórę, koniecznie przeczytaj ten artykuł.

Konserwanty a zdrowie

Konserwanty w żywności - czy mają wpływ na wygląd naszej skóry

Wiele badań przeprowadzanych na całym świecie dowodzi, że konserwanty w żywności, czyli chemiczne, sztuczne dodatki, mogą wywoływać różnego rodzaju choroby alergiczne takie jak:
* wysypki skórne - w tym np. pokrzywka,
* obrzęki skóry,
* zapalenia błon śluzowych - szczególnie charakterystyczne zapalenie błon śluzowych nosa,
* astma.
Im wcześniej dziecko zaczyna spożywać produkty z dodatkiem konserwantów, tym większa szansa, że w przyszłości będzie cierpiało ono na alergię. Szczególną uwagę na zawartość konserwantów w żywności powinny zwracać kobiety w ciąży, które przekazują szkodliwe substancje dziecku już mając je brzuchu.

Wzrost zachorowań na alergie jest największy w historii ludzkości.

Konserwanty w żywności a wygląd skóry

Konserwanty w żywności - czy mają wpływ na wygląd naszej skóry

Jak już pisaliśmy, konserwanty w żywności silnie oddziałują na stan skóry, zważywszy na ich wpływ na rozwijanie się chorób alergicznych. Jeżeli więc Twoja skóra ma skłonności do podrażnień, jest wrażliwa, zdecydowanie unikaj pożywienia zawierającego konserwanty. Oto symbole, które nie powinny znajdować się na plakietkach produktów:

* E 100 - E199
* E 200 - E299
* E 300 - E399
* E 400 - E 499
* E 500 - E 599
* E 600 - E 699
* E 900 - E 999
* E 1000 - E 1999

Co istotne, tak samo unikać powinnaś kosmetyków zawierających konserwanty. Jeżeli Twoja skóra jest wrażliwa, sięgaj po produkty znajdujące się w sklepach ekologicznych lub zapewniające o braku środków konserwujących, które pozytywnie wpłyną na stan warstwy hydrolipidowej naskórka.

Musimy mieć świadomość, że wpływ konserwantów na ludzki organizm wciąż nie został w pełni zbadany. Badania nad konserwantami i ich wpływem na człowieka wciąż trwają. Być może o wielu z nich dowiemy się dopiero za kilka lat. Dlatego zdecydowanie lepiej jest po prostu ich unikać, szczególnie, kiedy cierpisz na problemy alergiczne lub pokarmowe.

Oczywiście, w pierwszej kolejności należy unikać konserwantów zawartych zarówno w żywności, jak i kosmetykach. Poza tym dbaj o odpowiednie nawilżenie skóry, wykluczając z codziennego użycia mydło, tonizując twarz, dbające o utrzymanie odpowiedniego poziomu pH skóry, a także stosując odpowiednie kremy. Zapytaliśmy o radę specjalistów Vichy, którzy pokazali nam nowy krem Idealia, stworzony dla kobiet o skórze wrażliwej i wymagającej pielęgnacji.

Rekomendowane produkty

 • Rozświetlający krem wygładzający do skóry suchej VICHY IDÉALIA
 • Najczęściej czytane

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Life Style

  Dieta koktajlowa - to łatwe i skuteczne!

  Dieta koktajlowa jest zdecydowanym potwierdzeniem tego, że dieta odchudzająca nie musi być nudna, męcząca i całkowicie pozbawiona smaku. Na czym polega dieta koktajlowa i ile można na niej schudnąć? Podpowiadamy, kiedy w szczególności warto się na nią zdecydować!

  Przeczytaj artykuł

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Life Style

  Bańka chińska - co warto wiedzieć zanim udasz się na masaż?

  Zabieg wykonywany przy użyciu bańki chińskiej to popularny i skuteczny sposób na cellulit, rozstępy czy zmniejszenie objętości brzucha, a przy tym przyjemny i relaksujący rodzaj masażu. Czy jednak jest on przeznaczony dla wszystkich? Na czym dokładnie polega masaż bańką chińską? Zobacz, co powinnaś wiedzieć, zanim udasz się na ten zabieg!

  Przeczytaj artykuł

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Life Style

  Kolagen naturalny czy kolagen nienaturalny?

  Kolagen naturalny w ostatnim czasie staje się coraz bardziej popularny. Głośno o nim w prasie, a na forach internetowych od zachwytów i sprzeciwów aż wrze. Czym jest właściwie ten osławiony kolagen naturalny i jakie jest jego rzeczywiste zastosowanie?

  Przeczytaj artykuł

  Czym jest ekstrakt?

  Life Style

  Czym jest ekstrakt?

  Ekstrakt, czyli inaczej wyciąg, powstaje w efekcie procesu ekstrakcji polegającego na wyodrębnieniu danego składnika bądź mieszaniny za pomocą dyfuzji. Ekstrakty mogą pochodzić z różnych źródeł. Wyodrębnia się ekstrakty roślinne, ziołowe, owocowe, warzywne, a nawet drożdżowe. Zastosowanie wyciągów jest bardzo szerokie. Proces ekstrakcji wykorzystuje wiele gałęzi przemysłu: medyczną, farmaceutyczną, kosmetyczną, spożywczą, itp.

  Przeczytaj artykuł

  Jak stosować błonnik witalny?

  Life Style

  Jak stosować błonnik witalny?

  Błonnik witalny to naturalny suplement diety, który posiada bardzo korzystny wpływ na różne funkcje naszego organizmu. Przeciwdziała wielu groźnym chorobom i doskonale wspomaga odchudzanie. Podpowiadamy, kiedy szczególnie warto sięgnąć po błonnik witalny i jak go stosować!

  Przeczytaj artykuł

  go to top