OK

OK Cancel

Thank you

Close

Kozieradka na włosy - jakie jest jej działanie?

  • favoris

Piękne i gęste włosy są naszą ozdobą, a także oznaką zdrowia. Jednak nie wszyscy możemy cieszyć się bujną czupryną. Zwykle tracimy ok. 100 włosów dziennie - jest to związane z naturalnym cyklem ich życia. Jeżeli sądzisz, że na swojej szczotce widzisz ich znacznie więcej, możesz mieć problem z nadmiernym wypadaniem włosów. Dopóki jednak na Twojej głowie nie pojawiają się wyraźne prześwity, nie ma powodu do paniki. Istnieje wiele skutecznych sposobów na wypadanie włosów. Możesz zastosować te z drogeryjnej lub aptecznej półki, a także całkiem naturalne, domowe sposoby. Jednym z nich jest stosowanie kozieradki na włosy, a właściwe na skórę głowy. Dowiedz się więcej o właściwościach tej niezwykłej rośliny.

Wypadanie włosów - domowe sposoby z kozieradką w roli głównej

Jeśli uważasz, że norma dziennego wypadania włosów została przez Ciebie przekroczona to, niezależnie od przyczyny, warto zadbać o odpowiednie odżywienie i pielęgnację skóry głowy, aby włos mógł się w niej silniej ukorzenić. Nawet jeżeli nie zapobiegnie to całkowicie problemowi, powinno przynajmniej nieco go zmniejszyć. Domowe sposoby walki z nim są nie tylko skuteczne, ale też tanie i bezpieczne.
Kozieradka pospolita czy inaczej kozieradka lekarska to zioło, które występuje głównie na terenach Azji i Europy Wschodniej. Swoje cudowne właściwości zawdzięcza m.in. zawartym w niej witaminom A i C oraz tym z grupy B, a także licznym składnikom mineralnym, ważnym dla prawidłowego cyklu życia włosa, tj. cynkowi, żelazu i magnezowi. Jej nasiona stymulują cebulki włosów, co powoduje szybko zauważalny wysyp tzw. baby hair. Kozieradka ma także właściwości łagodzące i przeciwzapalne, co może przynieść ulgę w podrażnieniach i niektórych chorobach skóry głowy, które przecież również mogą być przyczyną przerzedzania się naszej czupryny. Stosowanie jej na skalp jest zatem doskonałym, naturalnym sposobem na to, jak powstrzymać wypadanie włosów.

Kozieradka na włosy - jak stosować

Kozieradkę na włosy najlepiej stosować w formie wcierki. Możemy przygotować ją samodzielnie w domu. Wystarczy zaopatrzyć się w torebkę z nasionami tej roślinki - są one często dostępne w aptekach i sklepach zielarskich. Poza nią będą nam potrzebne jedynie:
* wrzątek,
* kubek lub miseczka,
* spodek bądź talerzyk do przykrycia naczynia z wywarem,
* aplikator - może to być butelka z wąskim dzióbkiem lub rozpylaczem - według naszych osobistych preferencji.

Zaleca się zalewanie od 1 do 3 łyżek nasion kozieradki 150 ml wrzącej wody. Następnie należy przykryć całość spodeczkiem na ok. 15-30 min. (im więcej nasion zalałyśmy, tym dłużej powinny się zaparzać), a potem pozostawić do ostygnięcia. Potem wywar przecedzamy i wlewamy do buteleczki z aplikatorem. Napar najlepiej wcierać codziennie po myciu głowy, jednak już po wysuszeniu włosów. Jeżeli przeszkadza nam jego zapach (podobny do kostki rosołowej), możemy to zrobić najpóźniej na godzinę przed myciem. Pierwsze efekty mogą być widoczne już po kilku zastosowaniach - wyraźne zagęszczenie powinnyście zauważyć po ok. 4 tygodniach.
Aby wspomóc działanie naturalnych metod, warto używać też specjalnego szamponu do włosów wypadających, np. Vichy Dercos, którego formuła bazuje na aminexilu, składniku poprawiającym ukrwienie skóry głowy i zapobiegającym nadmiernemu sztywnieniu otoczki kolagenowej włosa. Taka kompleksowa pielęgnacja nie tylko pomoże w walce z nadmierną utratą włosów, ale też zagęści i pogrubi kosmyki rzadkie i cienkie z natury. Taki duet to doskonały sposób na zdrową i piękną czuprynę. Pamiętajmy też o regularnym stosowaniu odżywek, które pielęgnują łodygę włosa. Regularna pielęgnacja to najprostsza droga do pięknych, gęstych włosów.

Najczęściej czytane

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Pielęgnacja włosów

Czarnuszka na włosy - naturalne sposoby pielęgnacji włosów

Czarnuszka, zwana także czarnym kminem lub kminem rzymskim, posiada niesamowite właściwości zdrowotne. Wydawać się może, że czarnuszka jest lekiem na wszelkie problemy. Ma działanie antybakteryjne, wspomaga leczenie cukrzycy, niszczy pasożyty, a nawet wspiera walkę z nowotworami. Dodatkowo, czarnuszka wpływa na poprawę kondycji włosów. Jeżeli masz suche włosy, zastanawiasz się jakie odżywianie włosów realnie wpłynie na poprawę Twojego wyglądu, zobacz jak wpływ ma czarnuszka na włosy!

Przeczytaj artykuł

go to top