OK

OK Cancel

Thank you

Close

Krem przeciwzmarszczkowy – kiedy zacząć go stosować?

Krem przeciwzmarszczkowy

Skóra zaczyna się starzeć już od ok. 25. roku życia. Dlatego już wtedy warto sięgnąć po krem na pierwsze zmarszczki. Z wiekiem będziesz potrzebować coraz bardziej intensywnej pielęgnacji antiu-aging – a skuteczny krem przeciwzmarszczkowy, dobrany do potrzeb skóry, jest jej podstawą.

  • Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?
  • Składniki stosowane w kremach przeciwzmarszczkowych
  • Jak stosować krem przeciwzmarszczkowy
  • Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy


Zmarszczki?

Odkryj bestsellerowy krem przeciw
zmarszczkom Liftactiv Collagen Specialist

Liftactiv krem przeciw
zmarszczkom.

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Liftactiv - skuteczność Liftactiv - skuteczność potwierdzona klinicznie
Sprawdź

1Badanie kliniczne, 58 kobiet, po 8 tygodniach. 2Badania kliniczne, 40 kobiet (40-65 lat), po 4 godzinach.

Liftactiv

Zmarszczki?

Kiedy zacząć stosować krem przeciwzmarszczkowy?

Skóra zaczyna się starzeć od ok. 25. roku życia. Wtedy bowiem zaczyna w niej ubywać kolagenu – głównego białka budulcowego, odpowiedzialnego za jej jędrność, gładkość i sprężystość. Uważa się, że od tego momentu roczny ubytek kolagenu wynosi ok. 1%. 1 Z tego powodu jeszcze przed trzydziestką zauważalne są pierwsze zmarszczki mimiczne – zwłaszcza wokół oczu (tzw. kurze łapki), gdzie skóra jest bardzo cienka i delikatna. Dlatego nie jest przesadą sięganie po pierwszy krem na zmarszczki już w tym wieku – w przypadku pielęgnacji młodej skóry będzie on mieć bardziej działanie zapobiegawcze niż naprawcze. I nie obawiaj się, że krem przeciwzmarszczkowy „rozleniwi” twoją skórę! Nie jest to możliwe – po prostu skóra nie skorzysta ze składników, które będą dla niej nieodpowiednie. Dlatego tak ważny jest odpowiedni dobór kremu do twarzy do potrzeb skóry. Produkty dla młodszych osób będą zawierać składniki „relaksujące” mięśnie, antyoksydacyjne i nawilżające, a te dla osób ze skórą dojrzałą, z bardziej widocznymi objawami starzenia się, np. głębszymi zmarszczkami i bruzdami – stymulujące w skórze produkcję kolagenu, „wypełniające”, poprawiające napięcie skóry.

Dowiedz się więcej o pierwszych zmarszczkach i pielęgnacji skóry 25+

Aplikacja kremu

Składniki stosowane w kremach przeciwzmarszczkowych

Jakich składników warto szukać w dobrym kremie przeciwzmarszczkowym?

Witamina C – tzw. witamina młodości. Jeden z najlepiej przebadanych składników przeciwstarzeniowych o udowodnionym działaniu. Stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, prowadząc do zagęszczenia i ujędrnienia skóry, rozjaśnia przebarwienia, rozświetla szarą, zmęczoną skórę i ujednolica jej koloryt, jest teżjednym z najsilniejszych antyoksydantów, zapobiegając przyspieszonemu starzeniu się skóry pod wpływem stresu oksydacyjnego.
Wypróbuj: Liftactiv Vitamin C Serum z 15% czystej witaminy C

Kwas hialuronowy – jest naturalnym składnikiem naszej skóry, niestety jego ilość wraz z wiekiem się zmniejsza. To powoduje, że skóra staje się wiotka, przesuszona, ma tendencję do „zapadania” się i tworzenia zmarszczek. Kwas hialuronowy jest jedną z najbardziej higroskopijnych cząsteczek występujących w naturze – ma zdolność wiązania wody w ilości do 1000 razy przekraczającej jej masę. 2 Jego forma stosowana w kosmetykach działa przede wszystkim jako humektant –zwiększa stopień uwodnienia naskórka i zmniejsza przeznaskórkową utratę wody, co skutecznie zapobiega wysuszeniu skóry i przywraca jej odpowiednie nawilżenie.
Wypróbuj: Mineral 89 Booster wzmacniająco-nawilżający z kwasem hialuronowym

Peptydy – są to organiczne związki chemiczne, powstające przez łączenie się cząsteczek aminokwasów w łańcuchy za pomocą wiązania peptydowego. Są podstawowym składnikiem budulcowym skóry, uczestniczą też w wielu procesach w niej zachodzących. W kosmetykach stosowane są peptydy synetetyczne bądź pochodzenia roślinnego (biopeptydy) – identyczne z tymi, jakie są wytwarzane przez nasz organizm. Mogą pełnić rozmaite funkcje, np. pobudzając fibroblasty do produkcji kolagenu i zapobiegając w ten sposób powstawaniu zmarszczek.
Wypróbuj: krem na dzień Liftactiv Collagen Specialist z peptydami i witaminą C

Ramnoza – jeden z najbardziej obiecujących składników przeciwstarzeniowych stosowanych w kosmetologii. Jest to organiczny związek chemiczny z grupy deoksycukrów, który jest silnym antyoksydantem, zapobiega utracie wilgoci i przesuszeniu skóry, a także pobudza fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, wpływając na redukcję zmarszczek i poprawę struktury skóry.
Wypróbuj: Vichy Liftactiv Supreme Kompleksowa przeciwzmarszczkowa pielęgnacja ujędrniająca na noc z 5% ramnozą

Kwas glikolowy – jeden z najpopularniejszych w kosmetyce kwasów AHA (alfahydroksykwasów). Reguluje proces rogowacenia naskórka, pomaga w zachowaniu odpowiedniego nawilżenia skóry, stymuluje do pracy fibroblasty, poprawiając jędrność skóry, wygładza, redukuje zmarszczki, rozjaśnia koloryt, skutecznie przeciwdziała przyspieszonemu starzeniu się skóry.
Wypróbuj: Ampułki peelingujące na noc Liftactiv Specialist Glyco-C z 10% kompleksem kwasów z kwasem glikolowym, witaminą C, wodą wulkaniczną Vichy i kwasem hialuronowym

Filtry UV – promienie słoneczne są jednym z głównych czynników ekspozomu przyspieszających starzenie się skóry. Odpowiadają za degradację kolagenu, stres oksydacyjny, przesuszenie i nadmierne rogowacenie naskórka. Skóra poddawana ich działaniu szybciej się starzeje i ma więcej zmarszczek. Dlatego dziś filtry UV uważane są za jeden z najcenniejszych składników przeciwzmarszczkowych i często są dodawane do kremów o takim działaniu.
Wypróbuj: krem Liftactiv Collagen Specialist SPF 25 – ochronny krem na dzień z biopeptydami, witaminą C, kwasem hialuronowym i kwasem glikolowym.

Krem przeciwzmarszczkowy pod oczy

Skóra wokół oczu jest cienka, delikatna i prawie pozbawiona gruczołów łojowych – to dlatego zmarszczki są najszybciej widoczne właśnie w tej okolicy (tzw. kurze łapki). W młodym wieku nie potrzebujesz intensywnej pielęgnacji przeciwzmarszczkowej – wystarczy stosowanie kremów nawilżających i wzmacniających skórę pod oczami, aby zapobiegać jej przesuszeniu i powstawaniu zmarszczek mimicznych. Po trzydziestce jednak warto już sięgać po krem pod oczy na bazie składników o silniejszym działaniu przeciwstarzeniowym – wygładzających zmarszczki, redukujących cienie i worki pod oczami, poprawiających napięcie skóry.

1 Ganceviciene R. et al. Skin anti-aging strategies. Dermato-Endocrinology 4:3, 308–319
2 Małgorzata Wilk-Jędrusik, Kwas hialuronowy w dermatologii estetycznej i kosmetologii: intradermoterapia, suplementacja doustna oraz aplikacja zewnętrzna, Poznań 2013, http://www.wbc.poznan.pl/Content/328210/PDF/index.pdf


Zmarszczki?

Odkryj bestsellerowy krem przeciw
zmarszczkom Liftactiv Collagen Specialist

Liftactiv krem przeciw
zmarszczkom.

SKUTECZNOŚĆ
POTWIERDZONA KLINICZNIE

Liftactiv - skuteczność Liftactiv - skuteczność potwierdzona klinicznie
Sprawdź

1 Test instrumentalny, 40 kobiet po 4 godzinach. 2 Ocena kliniczna, 58 kobiet po 8 tygodniach.

Liftactiv

Zmarszczki?

go to top