OK

OK Cancel

Thank you

Close

Lekki krem nawilżający dopasowany do Twoich potrzeb. Sprawdź jak nawilżyć suchą skórę twarzy!

  • favoris

Sucha skóra twarzy może przysporzyć wielu problemów - nieestetycznie wygląda, potrafi się łuszczyć, ciężko też zrobić na niej ładny i trwały makijaż. Czego oznaką może być taki problem? Jak poprawić jej kondycję i nawilżyć skórę? Czy istnieje kosmetyk idealny, czyli lekki krem nawilżający, który zadba o naszą skórę bez zbytniego obciążania?

Sucha skóra - przyczyny

Najczęściej w takim przypadku mamy do czynienia z naruszeniem warstwy hydrolipidowej, czyli ochronnego płaszcza naszej skóry. Dzięki tej warstwie nasza skóra utrzymuje odpowiedni poziom nawilżenia i substancji odżywczych a także dobrze funkcjonuje jako ochrona dla całego organizmu. Jednakże, w przypadku naruszenia tej bariery, skóra może stać się sucha i szorstka. Możemy do tego doprowadzić niewłaściwie pielęgnując skórę, używając nieodpowiednich kosmetyków lub wystawiając twarz na działanie szkodliwych warunków atmosferycznych, takich jak wiatr czy mróz. Jak widać, przyczyny mogą być różne. O ile chwilowe przesuszenie skóry powinno skłonić nas jedynie do zmiany swoich nawyków związanych z pielęgnacją skóry, o tyle dłużej utrzymujące się objawy takie świąd, zaczerwienienie czy ciągłe łuszczenie skóry są już powodem do niepokoju i w przypadku zaobserwowania wspomnianych dolegliwości należy jak najszybciej skontaktować się z dermatologiem. Lekarz pomoże nam ocenić, czy mamy do czynienia z poważniejszym problemem, a przede wszystkim podpowie, jak nawilżyć suchą skórę twarzy.

Czy lekki krem nawilżający wystarczy?

Problem suchości skóry jest dość uciążliwy, dlatego warto działać na wielu polach. Należy przeanalizować swoją dietę i tryb życia, jednakże największe znaczenie ma zastosowanie odpowiedniego preparatu, który zaspokoi potrzeby naszej skóry i dogłębnie ją nawilży. Warto sięgnąć po kosmetyk o szerokim spektrum działania, taki jak Slow Age firmy Vichy. Pielęgnacja przy pomocy tego produktu nie tylko zlikwiduje problem suchej skóry twarzy, ale też opóźni pojawienie się oznak starzenia na różnym etapie ich powstawania, takich jak zmarszczki czy utrata jędrności. W walce o piękną i gładką skórę, nie wolno zapominać o nawilżaniu - to ono jest podstawą do zachowania promiennej i elastycznej skóry. Jak nawilżyć suchą skórę twarzy? Przede wszystkich stosując regularnie krem, który ochroni skórę przed odwodnieniem i przyspieszy jej regenerację.

Kiedy się niepokoić o skórę twarzy?

Organizm człowieka reaguje na różne czynniki zewnętrzne głównie poprzez zmianę kondycji skóry i włosów. Nie zawsze powinniśmy martwić się tym, że skóra wygląda na odwodnioną. Jest to bowiem naturalna reakcja na takie czynniki jak mróz czy wiatr, a nawet suche powietrze w mieszkaniu (np. od ogrzewania), dlatego zimą należy szczególnie dbać o skórę. Nie warto jednak przesadzać i na przykład używać kremów natłuszczających, możemy sobie w ten sposób zaszkodzić. Krem trzeba dobrać do potrzeb skóry, ale w większości przypadków wystarczy lekki krem nawilżający. Taki, który pozwoli utrzymać odpowiedni poziom nawilżenia i składników odżywczych, dzięki czemu skóra pozostanie promienna i gładka, nawet mimo niesprzyjających warunków.

Właściwa pielęgnacja - zainwestuj w lekki krem nawilżający!

Dbając o suchą skórę i próbując przywrócić jej prawidłowy poziom nawilżenia, warto przyswoić sobie kilka zasad. Oto najważniejsze z nich:
*skórę należy traktować delikatnie (ostrożnie aplikować kosmetyki, nie pocierać mocno płatkiem kosmetycznym ani ręcznikiem)
*do demakijażu najlepiej stosować lekko tłuste preparaty (np. emulsję na bazie olejków) albo hipoalergiczne płyny micelarne (np. na bazie wody termalnej)
*lekki krem nawilżający trzeba stosować codziennie, tylko regularna aplikacja gwarantuje dobry efekt
*nie wolno zapominać o skórze wokół oczu - jest jeszcze bardziej narażona na przesuszenie i utratę elastyczności niż skóra w innych częściach twarzy.

Właściwa pielęgnacja i systematyczne stosowanie odpowiednich kosmetyków (takich jak lekkie kremy nawilżające) pozwalają szybko rozwiązać problem suchej skóry. Zastosuj się do powyższych wskazówek, aby jak najszybciej móc cieszyć się promienną i odpowiednio nawilżoną skórą. Zdrowa skóra, z nienaruszoną warstwą hydrolipidową sama w sobie jest piękna i promienna, dlatego warto zadbać o skórę, aby cieszyć się pięknym wyglądem również bez makijażu.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top