OK

OK Cancel

Thank you

Close

Łuszcząca się skóra na twarzy jednym z objawów przesuszonej skóry twarzy - jak nawilżyć skórę?

  • favoris

Sucha skóra na twarzy nie tylko wygląda nieestetycznie, lecz dodatkowo wpływa na odczuwany dyskomfort. Ten, uwarunkowany jest świądem, pieczeniem, ściągnięciem i łuszczeniem. Dowiedz się dlaczego skóra twarzy staje się sucha i jak skutecznie ją nawilżyć!

Skąd się bierze suchość, czyli przyczyny suchej skóry twarzy

Skóra może być sucha z dwóch głównych i jednocześnie różnorodnych powodów. Po pierwsze - taki może mieć rodzaj, czyli typ. Wyróżnia się bowiem skórę normalną, tłustą, mieszaną i właśnie suchą. Jeśli borykasz się z suchością od zawsze i kwestia ta leży w Twojej naturze, jej przyczyną są uwarunkowania genetyczne. Z drugiej zaś strony, suchość może być tymczasowa. W tym zaś przypadku, taki stan skóry, jest najczęściej spowodowany niewłaściwą codzienną pielęgnacją skóry i nieodpowiednim traktowaniem skóry, co wpływa na naruszenie jej bariery ochronnej i mimowolnej utraty wody. Sprzyja to nie tylko suchości, ale także zmniejszeniu odporności na szkodliwe czynniki zewnętrzne, a co za tym idzie zwiększa się podatność na infekcje i uszkodzenia skóry.
Do innych, pośrednich, czynników warunkujących suchość skóry zalicza się: trudne warunki atmosferyczne, nadmierna ekspozycja na słońce, zmiany pór roku, agresywne obchodzenie się ze skórą, stres, zła dieta, przyjmowanie niektórych leków, zaburzenia gospodarki hormonalnej organizmu.

Łuszczenie się to nie jedyny objaw suchej skóry

Objawy suchej skóry są jednakowe względem suchości uwarunkowanej genetycznie, jak i tej nabytej w toku nieodpowiedniej troski, kierowanej względem skóry. Im tych objawów jest więcej i im wykazują większą intensywność, tym skóra bardziej boryka się z suchością. Do cech, po których rozpoznaje się przesuszenie skóry, zalicza się:

*uczucie ściągnięcia;
*szorstkość na całej powierzchni twarzy lub *tylko na niektórych jej częściach;
*łuszczenie się;
*spierzchnięcie;
*świąd;
*zaczerwienienia.

Jak nawilżyć skórę twarzy?

Bez względu na to, czy borykasz się z suchością skóry od zawsze, czy pojawiła się ona w toku nieodpowiedniej pielęgnacji, należy zadbać o nawilżenie skóry. To jeden z podstawowych kroków, których przestrzeganie jest gwarancją miękkiej skóry i nie mającej nic wspólnego z objawami, charakterystycznymi dla suchości skóry.

Najczęściej czytane

Jak szybko pozbyć się pryszcza?

Pielęgnacja twarzy

Jak szybko pozbyć się pryszcza?


Pryszcze mają to do siebie, że pojawiają się w najmniej odpowiednim momencie. Ślub, rozmowa kwalifikacyjna, wakacyjny wyjazd nie mogą się odbyć z nieestetyczną czerwoną krostką na twarzy. Dlatego też wiele z nas od razu po szybkiej identyfikacji problemu przechodzi do jego eliminacji, czyli wyciskania. Ale uwaga! Ten sposób na pryszcze nie należy do najlepszych! Dowiedz się, dlaczego i sprawdź, jak szybko pozbyć się pryszcza, bez uszczerbku dla skóry!

Przeczytaj artykuł

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Pielęgnacja twarzy

Łuszcząca się skóra na twarzy – czym może być spowodowana?

Łuszcząca się skóra na twarzy to bardzo uporczywy problem, który może mieć różne podłoże. Łuszcząca się skóra to dolegliwość typowa dla skóry suchej i szorstkiej, jednak niekiedy przypadłość ta może mieć związek z poważniejszymi chorobami skóry. Podpowiadamy zatem, z czego może wynikać łuszczenie się skóry z twarzy i jak z nim walczyć!

Przeczytaj artykuł

Jak stosować kwas kojowy?

Pielęgnacja twarzy

Jak stosować kwas kojowy?

Kwas kojowy jest uznawany przez dermatologów i kosmetologów za jedną ze skuteczniejszych substancji przeciwdziałających problemowi nadmiernej pigmentacji. Bardzo dobrze sprawdza się przy leczeniu plam pigmentacyjnych, ostudy oraz innych zaburzeń kolorytu skóry. Jak stosować kwas kojowy, by przyniósł on najlepsze rezultaty?

Przeczytaj artykuł

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Woda termalna

Woda termalna – zastosowanie, sposób użycia, działanie

Wody termalne to szczególny rodzaj wód podziemnych, których temperatura w momencie wydobycia jest wyższa niż średnia roczna temperatura powietrza w okolicy, przy czym nie może to być mniej niż 20 Celsjusza. Są to krystalicznie czyste wody zawierające unikalne, właściwe dla danego rejonu kompozycje składników mineralnych i pierwiastków śladowych powstające w wyniku powolnej wędrówki z głębokich warstw ziemi ku powierzchni. Charakteryzują się szerokim zastosowaniem w lecznictwie, a od niedawna również w przemyśle kosmetycznym.

Przeczytaj artykuł

go to top